What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dragon's Dogma 2

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Τσεκαρε τα endings, αν δεν το εχεις ηδη κανει, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χασεις το μισο παιχνιδι ξερω γω.

Ναι το γνωρίζω, αλλά δεν θα προλάβω να ασχοληθώ πριν το review. Προτίμησα να αρχίσω new game για να τεστάρω περισσότερα vocations και εναλλακτικές λύσεις στα quests.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Χωράει μεγαλη κουβεντα/συζητηση η φαση που καταλαβες οτι εννοω, κριμα.

Σε αυτα που αναφέρεις παντως, ευκολα το πρωτο θα μπορούσες να το κανεις στο πρωτο πλειθρου, για το δευτερο περιμενω να δω αν βρηκες κατι, η δικη μου εντυπωση ειναι οτι δεν εχει πολλες αλλαγες στα quests αναλογα με τις αποφασεις σου
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Χωράει μεγαλη κουβεντα/συζητηση η φαση που καταλαβες οτι εννοω, κριμα.

Σε αυτα που αναφέρεις παντως, ευκολα το πρωτο θα μπορούσες να το κανεις στο πρωτο πλειθρου, για το δευτερο περιμενω να δω αν βρηκες κατι, η δικη μου εντυπωση ειναι οτι δεν εχει πολλες αλλαγες στα quests αναλογα με τις αποφασεις σου

Μέχρι τώρα έχω βρει σε κάποιες περιπτώσεις διαφορές στον τρόπο επίλυσης, διαφορές στην κατάληξη και καινούρια quests μέσω περιπλάνησης στην εξοχή, όχι όμως κάτι το φοβερό όσον αφορά στο roleplaying. Η συζήτηση για το postgame έχει όντως ενδιαφέρον γιατί έχω διαβάσει διάφορες πειστικές θεωρίες και ερμηνείες.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Η συζήτηση για το postgame έχει όντως ενδιαφέρον γιατί έχω διαβάσει διάφορες πειστικές θεωρίες και ερμηνείες.

Και αυτό που λες, οκ, αλλά εννοούσα για το design της φάσης δηλαδή
την απόφαση να "κρύψεις" τόσο κόντεντ, κουεστς και μηχανισμούς σε ένα απ' τα 3 endings, το οποίο "απαιτεί" και σκέψη outside the box για να το πετύχεις. Εμένα ευτυχώς που μου το είπανε (για να μην το χάσω) γιατί λογικά θα το έχανα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Και αυτό που λες, οκ, αλλά εννοούσα για το design της φάσης δηλαδή
την απόφαση να "κρύψεις" τόσο κόντεντ, κουεστς και μηχανισμούς σε ένα απ' τα 3 endings, το οποίο "απαιτεί" και σκέψη outside the box για να το πετύχεις. Εμένα ευτυχώς που μου το είπανε (για να μην το χάσω) γιατί λογικά θα το έχανα.

Πιθανώς είναι επιρροή από τα Dark Souls;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Πιθανώς είναι επιρροή από τα Dark Souls;

Kάτι τόσο ακραίο δεν θυμάμαι στα Souls.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Kάτι τόσο ακραίο δεν θυμάμαι στα Souls.

Προσπαθώ κι εγώ να θυμηθώ γιατί όταν έπαιζα Souls ήταν με guides παραμάσχαλα, δεν υπάρχουν περιοχές που μπορείς να χάσεις τελείως;
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,867
Κατι ηλιθιοι κορμοι που λειτουργουν ως πΟρΤεΣ, και πρεπει να τους χτυπας ακαταπαυστα. Ενω δεν ειναι ενας τετοιος κορμος, ειναι δυο φορες ο ενας πισω απο τον αλλο. Ανεγκεφαλοι #%@#$%^$#@^@$%#@!$!@
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Προσπαθώ κι εγώ να θυμηθώ γιατί όταν έπαιζα Souls ήταν με guides παραμάσχαλα, δεν υπάρχουν περιοχές που μπορείς να χάσεις τελείως;
Αυτό που είπε ο Τίναπεις + του ότι με το Master Key μπορείς να κάνεις σκιπ το 90% της Blight Town κ ολόκληρα τα Depths. Ε, δε χάνεις κ τπτ
:trollface:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Κατι ηλιθιοι κορμοι που λειτουργουν ως πΟρΤεΣ, και πρεπει να τους χτυπας ακαταπαυστα. Ενω δεν ειναι ενας τετοιος κορμος, ειναι δυο φορες ο ενας πισω απο τον αλλο. Ανεγκεφαλοι #%@#$%^$#@^@$%#@!$!@
Καλα εσυ μη μιλας, απο τη μια παρατησες το Dark Souls για τα illusory walls και απο την αλλη αποθεωνεις ελδεν ρινγκ
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Προσπαθώ κι εγώ να θυμηθώ γιατί όταν έπαιζα Souls ήταν με guides παραμάσχαλα, δεν υπάρχουν περιοχές που μπορείς να χάσεις τελείως;

Ειδες τι γινεται στο "true" ending;
Καμια σχεση με αυτα που χανεις στο souls αν δεν βρεις τα παντα
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,867
απο τη μια παρατησες το Dark Souls
δε θυμασαι καλα, δεν το παρατησα το τερματησα. Απλα για το DS1 απο εκεινο το σημειο και μετα χρησιμοποιησα walkthrough
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Ειδες τι γινεται στο "true" ending;
Καμια σχεση με αυτα που χανεις στο souls αν δεν βρεις τα παντα

Ναι ναι, σε αυτό αναφερόμουν.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Έχω νέο πισι αλλά κάπως μεγάλη ανάλυση (5120χ1440)

Rysen 9 7900x, rtx 4080

Έτσ όπως τα λες Ναύαρχε, αξίζει από τώρα.
Εμεις που εχουμε τερατα pc σαν το δικο μου και το δικο σου δεν χρειαζεται να ανησυχουμε για το πως τρεχιε το καθε παιχνιδι και τις απαιτησεις γιατι τρεχουμε τα πατα ultra/max 1440p 60 fps. Ειδικα εσυ με την RTX 4080 που ειναι απο τις 3 καλυτερες καρτες γραφικων ης nvidia!!!
 
Top Bottom