What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Εγαμήθην. βοηθάτε.

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612
Ok, αλλά γιατί θα πας σε Β550 με τον 5600Χ και όχι με τον 5600G?
Α520 θα παω εαν καταληξω στον 5600G. Ο λογος για τον G ειναι τα 20Ε μειον, η εργοστασιακη υποστηριξη σε οσες Α520 ειδα και η on board gpu για την κακια την ωρα.

Το σετακι FM1 & A4-3400 δουλευουν οποτε το τροφοδοτικο, η gpu και οι μνημες ειναι οκ και φαινεται να εκλασε η μητρικη.

Αλλη λυση να τζογαρω ΑM3 απο ebay

Edit: Οκ, σηκώθηκε ο SSD με τα Win10, έκανε ένα "Updating System" στην αρχή και μετά μπήκε. Το CPU είναι πρακτικά άχρηστο για οτιδήποτε πλην χαλαρό σερφάρισμα. Μόνο με FFox ανοικτό και 2 tabs είναι μόνιμα στο 50+. Όταν άνοιξα Skype και Teams ταβάνιασε στο 100% και δεν έπεφτε :) Α ναι, από RAM βλέπει μέχρι 8GB οπότε καλά πήγε και αυτό :p

Έβαλα και λίγο Hades και έπαιξε το άτιμο σε 144op ψιλο full settings. Ελάχιστα σπασίματα.

Ξεκινά το σαφάρι για νέο σύστημα....
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    66.6 KB · Views: 2
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,789
πάλι καλά.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μπήκα να γράψω το πόνο μου που γαμηθηκε η μομπο, αλλά διάβασα ωραία νέα ΓΙΑ ΤΟ WARHAMMER UNIVERSE και τον καβηλ, οπότε θα σας πω μόνο αυτό.

ΜΑΚΡΙΆ από τη ASRock fatality. Σύνηθες φαινόμενο αποτι βλέπω να μην μπουταρει στα καλά καθούμενα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Εννοεις αυτους που παιζουν παιχνιδια οπως ειναι το Fortnite, που τρωνε σουβλακια απο ανανα, που οδηγουν στην μεση του δρομου ηλεκτρικα πατινια και πεφτουν σε οποια λακουβα βρεθει μπροστα τους; Τα ατομα που κανουν like στα αρθρα του vice; Αυτοι δεν ξερουν αν το προφυλακτικο μπαινει απο μπροστα ή απο πισω.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Υπάρχει ακόμα σαν brand το Fatal1ty? Κανείς που γεννήθηκε μετά το 1995 δεν ξέρει ποιος είναι ο Wendel.
Ουτε γω ξερω ποιος ειναι ο Wendel, βαση προτασεων την ειχα παρει, αλλα ναι ποτε μην εμπιστευεστε προιοντα σπονσοραρισμενα απο ακυρα esports...lesson learned, the hard way.

Btw σας γραφω απο το desktop με την ΙΔΙΑ μομπο...για καποιο λογο της καυλωσε να δουλεψει και αποτι φαινεται στα ιντερνετς και στα ριβιους γραφουν οτι εχει το ιδιο προβλημα...μετα καιρο η αμεσως μετα την αγορα, οποτε γουσταρει κλεινει, αραζει απο μια ωρα εως 48 ωρες και μετα δουλευει σα να μην εχει τιποτα. Δυστροπη μομπο
1671264990432.png

1671265003335.png

1671265018365.png

1671265031062.png

1671265047398.png
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
655
Μπήκα να γράψω το πόνο μου που γαμηθηκε η μομπο, αλλά διάβασα ωραία νέα ΓΙΑ ΤΟ WARHAMMER UNIVERSE και τον καβηλ, οπότε θα σας πω μόνο αυτό.

ΜΑΚΡΙΆ από τη ASRock fatality. Σύνηθες φαινόμενο αποτι βλέπω να μην μπουταρει στα καλά καθούμενα
Κριμα ρε συ αλλα μενω εκπληκτος γιατι την ιδια υλοποιηση εχω σε Β450 και ειμαι ευχαριστημενος ως τωρα. Ελπιζω μετα την αναγνωση του ποστ αυτου να μη μου καει η μητρικη.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,450
Καμία εμπιστοσύνη στην Asrock πλέον, όχι επειδή βγήκαν μία ή δύο μητρικές με πρόβλημα (εδώ η Asus έβγαλε μητρική 700+ ευρώ με λάθος κολλημένο... κάτι, δεν θυμάμαι τώρα με την τσίμπλα στο μάτι, πάντως κάνα χρόνο πριν ήτανε), αλλά επειδή έριξαν blacklist που ισχύει ακόμα στο Hardware Unboxed που έδειχνε πόσο κακοφτιαγμένες είναι οι entry-level μητρικές τους.
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Καμία εμπιστοσύνη στην Asrock πλέον, όχι επειδή βγήκαν μία ή δύο μητρικές με πρόβλημα (εδώ η Asus έβγαλε μητρική 700+ ευρώ με λάθος κολλημένο... κάτι, δεν θυμάμαι τώρα με την τσίμπλα στο μάτι, πάντως κάνα χρόνο πριν ήτανε), αλλά επειδή έριξαν blacklist που ισχύει ακόμα στο Hardware Unboxed που έδειχνε πόσο κακοφτιαγμένες οι entry-level μητρικές τους.
Δεν της ειχα εμπιστοσυνη απο παλιες εποχες wow που ειχε καει σε ενος φιλου το πισι πασχαλιατικα και ειχαμε μεινει χωρις tank, αλλα ειχα διαβασει καλα λογια για το συγκεκριμενο μοντελο, δε θυμαμαι που -ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΝΑΝΑΙ-, και της εδωσα μια ευκαιρια για το γαμωτο...ΠΟΤΕ ξανα

Κριμα ρε συ αλλα μενω εκπληκτος γιατι την ιδια υλοποιηση εχω σε Β450 και ειμαι ευχαριστημενος ως τωρα. Ελπιζω μετα την αναγνωση του ποστ αυτου να μη μου καει η μητρικη.
Και γω δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ θεμα ουτε με τυχαια προβληματα ουτε με επιδοσεις ουτε με θερμοκρασιες κλπ...αποτι φαινεται τα πιανει τα περισσοτερα συγκεκριμενα μοντελα με η χωρις bios upgrade μετα απο 2 χρονια, οποτε θα σου προτεινα να εχεις καποια καβαντζα η να το εχεις στο πισω μερος του μυαλου σου αν καποια στιγμη το πισι φαινεται νεκρο.


Btw εστειλα μειλ στην ASRock για να δω τι customer service εχει τουλαχιστο, οπως και στον ελληνα vendor...
 
Top Bottom