What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Εγαμήθην. βοηθάτε.

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Eυχομαι την καλλιτερη δυνατη λυση στον Χειρομαλαχτη. Καλοδουλευτο το τερας (ευροκαταβοθρα) στον Σρεντερ. Διακρινω, ομως μια δοση αχαριστειας, πηρε φιλους, για παπιες και βαφλες, σωστος, δεν πηρε ομως τον τεχνικο που εκανε τοσες προσπαθειες, διασωσης του θανοντος τερατος. Σρεντερ?
Ευκαιριας δοθησης, πως να μην αναπολησω, παλαοτερες εποχες, που εβαζες στην διαπασων (με ανοικτα παραθυρα) το "αυτο το χωμα" κι επερνες ατακα κι επι τοπου 1000Ε επιδομα. Και νασου οι σιπιγιουδες, νασου οι τζιπιγιουδες, νασου και τα οβερκλοκια, αβιαστα στο χωρο σου!
Ααααααχ, πασοκ, ωραια χρονια
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,777
Καλοδουλευτο το τερας (ευροκαταβοθρα) στον Σρεντερ.
Η αλήθεια είναι ότι μια RX 6700 στα 1000 ευρώ είναι πιο VFM από μια 1050ti στα 275 ευρώ, και αν κάποιος έχει το μπάτζετ εγώ δεν μπορώ να συστήσω «μην την πάρεις» γιατί δεν ξέρουμε πότε θα επανέλθουμε στα «φυσιολογικά».
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,450
Διακρινω, ομως μια δοση αχαριστειας, πηρε φιλους, για παπιες και βαφλες, σωστος, δεν πηρε ομως τον τεχνικο που εκανε τοσες προσπαθειες, διασωσης του θανοντος τερατος. Σρεντερ?

Ο τεχνικός του Σρέντερ έχει χτίσει πολυκατοικία για κάθε ένα από τα έξι παιδιά του με τα κεράσματα του Σρέντερ, δεν έχει ανάγκη.
 
Last edited:

tommas

Umber Hulk
Joined
Dec 2, 2012
Messages
753
πηγαμε σε ενα κινεζικο εστιατοριο και εφαγα μπουτι παπιας με τηγανισμενο αυγο και καυτερη σαλτσα οπως κανουν ολοι οι Γιαπωνεζοι!
Ντάξει, μου έφυγε ο κάφες από τη μύτη. Είσαι θεός απλά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,127
Το γιορτασαμε πολυ με τους φιλους μου! Παιξαμε μπασκετ πηγαμε σε ενα ζαχαροπλαστειο και φαγαμε βαφλες κρεπες και παγωτα και τελςο το βραδυ πηγαμε σε ενα κινεζικο εστιατοριο και εφαγα μπουτι παπιας με τηγανισμενο αυγο και καυτερη σαλτσα οπως κανουν ολοι οι Γιαπωνεζοι!

Και στην κοινότητα του RQ που της τα ζαλίζεις σε στηρίζει τόσα χρόνια, ούτε ένα κοψίδι ε; Ούτε μια κουταλιά πατέ πάπιας ούτε ένα πούπουλό της βρε αδερφέ!!!111!!! ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΓΙΑ!!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,890
Πρότεινε mini-meeting στο αντίστοιχο θρεντ και τον καταρρίψατε αμέσως, κανάγιες. Είδε κι απόειδε, και πήγε να δώσει αλλού τη βάφλα του.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,127
Πρότεινε mini-meeting στο αντίστοιχο θρεντ και τον καταρρίψατε αμέσως, κανάγιες. Είδε κι απόειδε, και πήγε να δώσει αλλού τη βάφλα του.

Άλλο εκείνο το μήτινγκ... Αυτό θα ήταν για τα συχαρίκια!
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Δεν διαφωνω, εγω και τις δυο ευροκαταβοθρες τις βρισκω, παντως. Περισυ, λιγο πριν την τρελα των τιμων εφτιαξα ενα πι σι μεσαιας κατηγοριας που με καλυπτει. Ομως να σημειοσω οτι και το παλαιο μου πι σι, core2duo, ram 4gb, asus gt630, παιζει lotro, tyrany, path of exile, pillars of eternity, με πανω κατω, μεσαιες ρυθμισεις γραφικων. για μενα ανεκτο. Σε περιπτωση προβληματος θα προτιμουσα να βαλω μια 1030 +90-100Ε, +4gb ram 40E και να την ψιλοβγαλω ετσι μεχρι να ομαλοποιηθουν καπως τα πραγματα. Δεν βρισκω λαθος κι αυτον που θελει την σουπερ καρταρα και τα γρφικα του στο φουλ, ανεξαρτητου κοστους. Χομπυ ειναι, διασκεδαση κι οπως νομιζει ο καθενας οτι τον ευχαριστει περισσοτερο. Παω να φαρμαρω κανα ember, να χτυπισω κανα δυο essence tier6 ακομα. Ισως συναντησω και τον Σταματημενο, να σφαξουμε θερια παρεακι. c u later kinies.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,777
Ομως να σημειοσω οτι και το παλαιο μου πι σι, core2duo, ram 4gb, asus gt630,
είναι αλήθεια ότι σε core2duo δεν έχεις επιλογές, το συγκριτικά λιγότερο κακό είναι μάλλον η 1030. Κάποιος όμως πιο μάγκας που φρότισε να κάνει κράτηση σε steam deck με 400-600 ευρώ θα έχει καινούργιο πολύ ανώτερο μηχάνημα. Δυστυχώς μόνο όσοι κάνανε νωρίς κράτηση. Οι κρατήσεις που έγιναν στον Αύγουστο η σειρά τους θα αργήσει πάρα πολύ, οι κρατήσεις που έγιναν τον Σεπτέμβρη είναι πιθανό να μην πάρουν σειρά ποτέ και οι κρατήσεις που έγιναν τον Οκτώβρη είναι σχεδόν βέβαιο ότι δεν θα πάρουν ποτέ σειρά.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,364
Με τόσα απόνερα από το ξέπλυμα, ακόμα δεν χρησιμοποιείς βάρκα στη σπηλιά σου;

Όοοοχι δεν κάνω hijack(ούτε τον κόπο) να σου εξηγήσω ποιος (edit: από τους δυο μας) ξεπλένει και γιατί... plebs gonna pleb..
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,986
Μόνο σε μένα φαίνεται δυνατό πλοτ τουίστ ότι ο Σρέντερ#nevereveramd#γιαπάνταπρασινοφρουρός μεταπήδησε στην κόκκινη ομάδα;
Ο σοσιαλισμός δεν είναι άλλωστε το μεταβατικό στάδιο προς τον κομμουνισμό;
Το γιορτασαμε πολυ με τους φιλους μου! Παιξαμε μπασκετ[...]
Φαντάζομαι κερνουσες εκείνη τη μέρα έτσι;
 
Last edited:

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,471
Οχι γιατι θα τους κερασω ολους τους φιλους και συγγενεις σε 2 εβδομαδες που ειναι τα γενελθια μου. Αυριο θα μου πει ο τεχνικος ποτε θα ερθει . Και αυριο θα βαλω φωτογραφιες με ανοιχκτο το κουτι και την rx 6700xt!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,946
^Αυτή θα βρει στο κουτί μετά από την επίσκεψη του τεχνικού. Ένα μηδενικό πάνω, ένα κάτω, κλάιν.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Οχι γιατι θα τους κερασω ολους τους φιλους και συγγενεις σε 2 εβδομαδες που ειναι τα γενελθια μου. Αυριο θα μου πει ο τεχνικος ποτε θα ερθει . Και αυριο θα βαλω φωτογραφιες με ανοιχκτο το κουτι και την rx 6700xt!
Bρε, να τα χιλιασεις, και παλι με γεια η καρτα. Αλλα, ο τεχνικος τι θα κανει παλι? Ενα βιδακι, βιδομα, ενα φισακι κουμπομα και περασμα οι νεοι ντραιβερς? Τουλαχιστον εκανες ανμποξινγκ, μονος σου? Ρε,μηπως, μας δουλευεις, ολους εδω περα μεσα?
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,450
Ρε,μηπως, μας δουλευεις, ολους εδω περα μεσα?

Βρίσκεσαι ακόμα στη Δυσπιστία, το πρώτο από τα Πέντε Στάδια του Σρέντερ. Αργά ή γρήγορα όμως, θα καταλήξεις στην Αποδοχή, όπως όλοι μας.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,599
αχχχχχ, rma λεει ο δοκτωρ. 6,5 χρονια δεν δινει εγγυηση ουτε ο ιδιος ο θεος. (σορυ μπρουσαρα, χρησιμοποιησα τ ονομα Σου επι ματαιω.)
για να γελασει λιγο το χειλακι μου, ας σατιρισω λιγο, ωστοσο:

View attachment 2651

Η αναφορά σου στο Steam Deck μου έδωσε μια ιδέα. Τον Δεκέμβριο φαίνεται πως θα έρθει το Steam Deck, οπότε δεν θα μου είναι πλέον απαραίτητη η δική μου κάρτα (1050Ti). Είναι πλέον εκτός εγγύησης οπότε δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι δεν θα σκάσει σε ένα δίμηνο, αλλά αν δεν έχεις βρει άλλη λύση μέχρι τότε μπορώ να σου τη δώσω σε κανονική τιμή μεταχειρισμένης για να κάνεις τη δουλειά σου. Αν χρειαστεί πες μου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,789
πω πω... πέος... όχι αστεία. Νομίζω υπάρχει μια 250 σκέτη κάπου αν σε ενδιαφέρει για placeholder. Δεν θέλω λεφτά.

Επίσης 560 για κανένα λόγο, η 1050ΤΙ είναι διπλάσια σε επιδόσεις και λίγο ακριβότερη. Για μεταχειρισμένα, χλωμό θα το έβλεπα, όχι γιατί φοβάμαι την καταστασή της, άλλωστε το insomnia έχει σύστημα αξιολόγησης και όποιος πουλάει γενικά προσέχει τι δίνει για να μην φάει τίποτα αρνητικές, αλλά γιατί τα λεφτά που ζητάνε είναι για μπουνιές.
Βγήκε ο κάθε μπουρτζόβλαχος εντερπρανέρ να βγάλει λεφτά από την ανάγκη του καθένα με hardware που του ξέμεινε.

edit βασικά Sapphire HD 7870 Dual-X OC δεν είνια κακό για 70€, μιλάμε για κάρτα που κάθεται μεταξύ 560 και 1050ΤΙ

edit 2 MSI TWINFROZR R9270X 2GB GDDR5 ελαφρώς μεταχειρισμένη
ούτε αυτά είνια άσχημα για την φάση που είμαστε

Γενικός μπούσουλας εδώ GeForce GTX 1050 Ti vs Radeon RX 560 vs Radeon HD 7870 vs GeForce GTX 750 Ti vs Radeon R9 270X [videocardbenchmark.net] by PassMark Software
 
Top Bottom