What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Elden Ring

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,596
Μέχρι να πέσει στο δεκαπεντάευρο με το DLC έχουμε πολλά χρόνια ακόμα #livingthenitrolife
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,596
Έχει κρυφά κόστη!!!

Τα lexotanil που θα πάρεις, όταν παίζεις το παιχνίδι!!

Θα ακολουθήσω την ίδια τακτική με τα άλλα soulslikes: grinding μέχρι να γίνω overleveled.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,596
Δεν παίζεις R-Type καλύτερα? Πιο καλά θα περάσεις!!!

Ω ρε φίλε μην μου το θυμίζεις. Είχα το R-Type και στον Amstrad CPC και στο Gameboy που έφερε ο θείος από την Γερμανία και δεν μπόρεσα να το ολοκληρώσω σε κανένα από τα δύο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Το Elden Ring είναι το πχιο βατό της σειράς. Σου έχει απεριόριστα εργαλεία, για να φέρεις τη δυσκολία στα μέτρα σου.
Οπότε go for it!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Όταν με το καλό αποκοπεί ο γόρδιος δεσμός με τη Ναμκο. Θα δούμε ωραία πραγματάκια.
Το ευτύχημα είναι πως η From έχει πλέον την (χρηματική) υποστήριξη και το κοινό, για να συνεχίσει χωρίς αυτήν.

Προσωπικά έχω βαρεθεί την επανάληψη των bosses/εχθρών (θα υπάρχουν reskins και στο dlc) και τη μέτρια κάμερα.
Θέλω να πιστεύω πως με τη πρόσφατη τους επιτυχία, θα φύγει αυτή η ρετσινιά (Βλέπε Sekiro ή Bloodborne. Όπου η Ναμκο ήταν απών)
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,388
Ω ρε φίλε μην μου το θυμίζεις. Είχα το R-Type και στον Amstrad CPC και στο Gameboy που έφερε ο θείος από την Γερμανία και δεν μπόρεσα να το ολοκληρώσω σε κανένα από τα δύο.

Έπαιζα R-Type Dimensions, στο Legion (Πίνοντας καφεδιά στο εξοχικό, με θέα στην θάλασσα)!!!!!!. Πλέον με 1p φτάνω σχεδόν τέλος 2ης πίστας!!!!! Σε ένα καλό sale τσίμπησε το!!!
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,624
Ω ρε φίλε μην μου το θυμίζεις. Είχα το R-Type και στον Amstrad CPC και στο Gameboy που έφερε ο θείος από την Γερμανία και δεν μπόρεσα να το ολοκληρώσω σε κανένα από τα δύο.
Είχα κολλήσει στη 4η πίστα για χρόνια. Ευτυχώς ο Maverick Λύγκας μου έδειξε πως τη περνάς κάποια στιγμή και από τότε το τερματίζω και δύο φορές σερί μην σου πω. Και το R-Types επίσης που είναι το 1 και το 2 μαζί συνδυαστικά!
Πάντως δεν θα έλεγα πως είναι δύσκολο πέρα του πρώτου playthrough το Elden Ring. Μάλιστα αν ασχοληθείς να κάνεις όλα τα dungeons είσαι τέρμα σπασμένος στο επόμενο playthrough
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Αυτοί είναι δημιουργοί! Παρόλο την επιτυχία της ομάδας του, εξακολουθεί να ντύνεται σαν λέτσος.


#StavrosTheodorakis
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Έγινε leaked το final boss του DLC. Μεγάλη ξενέρα το reskin του Radahn

Δε πειράζει. Θα έχουμε να περιμένουμε το dlc του Lies of P...

Εντιτορε.
Η περιέργεια σκότωσε το κοράκι και είδα πως το κεημ θα έχει 5 legacy dungeons και 3 final bosses/paths
Οκ, κάπως καλύτερα τώρα.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Μέχρι στιγμής τα reviews μιλάνε για:

-Λιγότερο copy/paste

-Ποικιλία σε dungeons και mobs

-Κάμποσοι re-used εχθροί, αλλά σε καμία περίπτωση δε φτάνει το πανηγύρι του βασικού παιχνιδιού.

-Leveling system σε στυλ Sekiro

-Πχιο συμπιεσμένο και ουσιώδες περιεχόμενο

-Verticality και level design στα πρότυπα του DS1

-Κάποια σημεία του χάρτη είναι μες στη νεκρά

-30 με ώρες για να ολοκληρώσεις το main path (γύρω στις 100, για να τα κάνεις όλα)

-Θέλει κάμποσο optimazation (ίσως διορθωθούν τα πράγματα με το Day 1 patch)

-Είναι ένα Elden Ring 2.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,596
Αναρωτιέμαι ποιο θα είναι το επόμενο παιχνίδι της From. Η λογική λέει Elden Ring 2 αλλά με βάση τις πρόσφατες δηλώσεις Μιγιαζάκι μπηκε στο μυαλό μου μια άλλη σκέψη. Μήπως επιχειρήσει έναν spiritual successor του Bloodborne, όπως έγινε στην μετάβαση από Demon's Souls σε Dark Souls;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
Ωραία και άκρως "του δε ποηντ" τα ερωτήματα σου.
Θα απαντήσω αναλόγως, όταν μου δοθεί ένας review κώδικας για το dlc (πριν τις 21).
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,477
3c73eff54169b0087d712645ca199f8127876c9e.png
 
Top Bottom