What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Το haha στο απο πανω ποστ παει για το Μουτζαχεντιν. Τελικα μας κυβερνανε ταλιμπαν με σακακια.
Εχω την εντυπωση οτι ο κυργιακος θα ξαναβγει. Δεν ξερω, ειναι πολυ περιεργη η φαση. Μπορει να παιξουν και νοθειες, σκληρες, αυτη την φορα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224

Είναι το πρώτο βίντεο που είδα. Η απορία μου, για να την εκφράσω καλύτερα διότι το πρώτο ήταν περισσότερο προφορικός λόγος, είναι πως γίνεται να συμμετέχουν στο ίδιο τσατ όλοι αυτοί από θέμα προσκλήσεων. Δεν πιστεύω ότι αυτοί και ειδικά ο πορτοσαλτες θα δέχονταν να συνομιλήσουν με τον κάθε τυχόντα. Διότι αν είναι έτσι, να μπω κι εγώ κάνα βράδυ να τα πούμε.
Η πρόκειται περί ανοιχτών καναλιών όπου πατάει ο καθένας τζοιν;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ειναι παρεακι και συζητηση που κανονισαν οι ιδιοι. Δεν βρεθηκε τυχαια ο πορτοσαλτε με τον ψαριανο στο τουιτερ και ειπαν, ας κανουμε μια συζητηση. Στην ουσια ειναι οργανωμενο πριβε και η "γκομενα" που σχολιαζαμε προχθες, συντονιζει την συζητηση.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο κυργιακος ειναι αρκετα επικινδυνος ωστε να εχει τα προσοντα να συμπληρωσει αιτηση για αυτα που λες.
Το "κωλοτραινο", ως καταστροφη με πολιτικη ευθηνη, υπηρχε απο πριν αλλα τωρα εκτεθηκαν εξαιτιας του κακου χειρισμου να το καλυψουν.
Το "κωλοτραινο", ως εκφραση, ανεδειξε ατζεντες και συμφεροντα που τις ειδαν ολοι και εδειξε ενα προσωπο που δεν χαμπαριαζει απο νεκρους. Ναι, αυτα τα ειχαμε και πριν αλλα τωρα, το ειπαν οι ιδιοι.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
αυτα μετρανε στους ψηφοφορους τους, ποιο παλια εντυναν τα δεντρα να μην κρυωσουν αν θυμασαι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εχω πληροφοριες απο ανθρωπους που εχουν συνεργαστει μαζι του, οτι ο γαπ μπροστα του ειναι αλμπερτ αινσταιν και χωκινγκ μαζι. καλα, φαινεται αυτο ξεκαθαρα, αλλά ειναι αλλιως να στο επιβεβαιωνουν.

αλλά θα μου πεις, αυτο δεν σημαινει κατι. εδω εγινε πραιμ ο σημερινός......
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Συγγνώμη που πρώτοι εμείς δοκιμάζουμε την ασφάλεια των τραίνων για να μην σας βάλουμε σε κίνδυνο.
Αλλά... Αυτοί είστε, δεν εκτιμάτε τίποτα
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Αυτό με την φυσαρμόνικα πολύ πετυχημένο. Μπαίνω στον πειρασμό να το δοκιμάσω. :ROFLMAO:

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Είναι πιο αδιανόητο αστείο αν διαβαστεί ως μεθυσμένος εμβολίασε τον Επιτάφιο
τυχαίο ταγκ @Epitaph

Σε άλλα νέα


Προσπαθώ να καταλάβω που ήταν η παρανομία. Ίσως οι αστυνομικοί ή οι γείτονες ήταν βίγκαν...;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Είναι πιο αδιανόητο αστείο αν διαβαστεί ως μεθυσμένος εμβολίασε τον Επιτάφιο
τυχαίο ταγκ @Epitaph

Σε άλλα νέα


Προσπαθώ να καταλάβω που ήταν η παρανομία. Ίσως οι αστυνομικοί ή οι γείτονες ήταν βίγκαν...;

Ναι τα άρθρα δεν μπήκαν στον κόπο να δουν τι σκατά λέει ο νόμος για αυτό και εμένα μου φάνηκε κουλό.

άρθρο 33, παράγραφο 1, του ν. 4830/2021

1. Με γνώμονα το συμφέρον του ζώου, ο αρμόδιος εισαγγελέας αφαιρεί προσωρινά ή οριστικά το ζώο συντροφιάς ή ζώο άλλης κατηγορίας από την κατοχή του παραβάτη των περ. ε’ και ζ’ της παρ. 1 του άρθρου 9 και του άρθρου 24 και το ζώο παραδίδεται σε καταφύγιο αδέσποτων ζώων.

πάμε πίσω... μπορντέλο

Άρθρο 24 λοιπόν παράγραφος 1
1. Με την επιφύλαξη ειδικότερων διατάξεων της ευρωπαϊκής και εθνικής νομοθεσίας, καθώς και της υποπερ. (βαγ) της περ. β’ της παρ. 5 του άρθρου 10, απαγορεύονται:
(α) η κακοποίηση, η κακή και η βάναυση μεταχείριση οποιουδήποτε είδους ζώου, όπως ιδίως ο δραστικός και ο μη ιατρογενής περιορισμός της φυσιολογικής κίνησης, όπως ενδεικτικά η ιπποπέδη, οι μη επιτρεπτές μέθοδοι εκπαίδευσης, η εργασία που δεν προβλέπεται για το είδος του ζώου, η μη σύννομη αναπαραγωγή, ο εκούσιος τραυματισμός με απλή σωματική βλάβη και
(β) ο φόνος και ο βασανισμός των ζώων, με την εσκεμμένη πρόκληση έντονου σωματικού πόνου ή σωματικής εξάντλησης, επικίνδυνης για την υγεία τους, ιδίως με δηλητηρίαση, στραγγαλισμό, απαγχονισμό, πνιγμό/πνιγμονή, πρόκληση εγκαύματος, θερμοπληξία, ηλεκτροπληξία, κρυοπαγήματα, σύνθλιψη, ακρωτηριασμό (μη θεραπευτικό), πυροβολισμό (πρόκληση τραύματος ή θάνατος ζώου), ο εκούσιος τραυματισμός (βαριά, επικίνδυνη σωματική βλάβη), οι κυνομαχίες και κάθε είδους μάχες μεταξύ ζώων, η κτηνοβασία, η σεξουαλική κακοποίηση ζώου με χρήση αντικειμένων για τη σαδιστική ευχαρίστηση του δράστη και η εγκατάλειψη νεογέννητων ζώων. Η στείρωση του ζώου, καθώς και κάθε άλλη κτηνιατρική πράξη με θεραπευτικό σκοπό δεν θεωρούνται ακρωτηριασμός.

Τουτέστιν δεν επιτρέπεται να βασανίσεις το ζώο που έχεις προς σφαγή, πόσο μάλλον να το κάνεις και επίδειξη.

Είμαι σίγουρος ότι προκύπτουν και υγειονομικά θέματα, αλλά δεν γνωρίζω συγκεκριμένα. Επίσης το άρθρο 9 λέει για δικαιώματα που αφορούν ζώα συντροφιάς οπότε δεν βρήκα κάτι να βάλω σε quote.

Τεσπά, ο νόμος αυτός γενικά αν εφαρμοστεί παίζει να πάμε όλοι μέσα... υποχρεώνει να δηλώνεις τα κατοικίδια σου, να τα στειρώνεις, να τα εμβολιάζεις, να τους κάνεις παρέα (!) και διάφορα άλλα, όποιος θέλει να διαβάσει γιατί δεν πήγε ανάσταση να δει κανέναν κώλο, ορίστε:

 
Top Bottom