What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
View attachment 2785

δεν... δεν ξέρω... ο κόσμος... μλκς τι ζούμε; Να κόψω τα ιντερνέτια μάλλον.
Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο. Η δηλωση ειναι γνησιο facepalm αλλα τα 3 like μου εβγαλαν τα ματια. Ποιος κανει like σε τετοια πραγματα και κυκλοφορει ελευθερος; Δεν υπαρχει καποια αρχη που να εντοπιζει αυτα τα ατομα και να τα περναει απο διαφορα τεστ και εγκλεισμο σε ψυχιατρικη θαλπωρη;

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,888
Θα αρχίσουν να μπιστολιάζουν κόσμο στο δρόμο σε λίγο.

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,473
Πάμε για Ιερά Εξέταση

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Με 2.000 υπογραφες δεν μαμησε κανενας αλλα δεν ξερω εαν υπαρχει χωρος για 2.000 φυλακισμενους γιατι στην φυλακη μαμησαν πολλοι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Μαλλον ανακαλυψαν οτι τα ιστορικα κτισματα, ισως και τα αρχαια, δεν εχουν αδεια οικοδομησης.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666

δυνατοι, λετζιτ συλλογισμοι.
για οσους βαριουνται/δεναντεχουν να το διαβασουν (παντως, θα καειτε στην κολαση, να ξερετε) να καμω σπόιλε:


η αγαπη και η ταπεινοφροσυνη θα σωσουν τον γκόζμο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,788
αυτό που λέω και εγώ δηλαδή, μακριά και αγαπημένα απο το παπαδαριό
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Φιλτατε @Χειρομαλάχτης δεν θα σου βαλω facepalm. Η αληθεια ειναι οτι μολις διαβασα τον τιτλο το καλυψα το προσωπο μου με την παλαμη μου και να ξερεις, εχω μεγαλο.... χερι. Επειδη ο πειρασμος ειναι φιλος μου, τον αφησα να με παρει απο το χερι για να διαβασω το αρθρο.
Θα το ελεγα αμφιλεγομενο αλλα σε ενα σημειο εξηγει ο ανθρωπος.

Πώς μπορεί να σωθεί τότε ο κόσμος; Μόνο η αγάπη και η ταπεινοφροσύνη μπορούν να σώσουν τον κόσμο. Η αγάπη θα φιλοτιμήσει κάποιον άνθρωπο π.χ. να πάει να εμβολιαστεί. Η αγάπη θα κάνει τους ιθύνοντες – επιστήμονες και πολιτικούς – να μιλάνε με περισσότερη ενσυναίσθηση σε αυτούς που υποτίθεται πως θέλουν να πείσουν για να εμβολιαστούν, χωρίς ελιτισμούς ή περιφρονήσεις
Σε λογια της πιατσας. Εαν νομιζεις οτι εισαι καλος ανθρωπος και αγαπας τα περιξ, τραβα εμβολιασου, μην εισαι μαλακας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
ελα λελο μου τωρα, που θα συζητησουμε σοβαρα αυτο το αρθρο.
θα μας μιλησει τωρα για εμβολιασμο ο παπας? αφου δεν κολλαει στις εκλησιες και δεν κολλαει με την μαυροδαφνη στο ιδιο κουταλακι.
αν ειχε αγαπη και ταπεινοφροσυνη προς τον πλησιον, δεν θ αφηνε τους πιστους του να κοινωνανε και να φιλανε τα κάδρα, την ιδια ωρα που θα εγραφε αρθρα υπερ εμβολιασμου για να τον πουνε προχω και να διωξει τις ευθυνες του.

και σε ευρυτερο πλαισιο, μιας και μιλαμε για αγαπη, η εκκλησια της ελλαδος θα χαριζε στους φτωχους ξερωγω το 1/500στό της εκκλησιαστικης περιουσιας... πρεπει ναναι αρκετα εκατομυρια ευρω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,473
Στο Άγιο Όρος ακούνε Sabaton
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Φιλαρακι, δεν ειναι ολοι οι παπαδες hardcore και "γλυψτε τα βρακια του αγιου αγιογδυτη".
Εγω διαβασα οτι αν αγαπας τους ανθρωπους εμβολιασου. Δεν μπορω να σχολιασω ολη την δραση της εκκλησιας στο συγκεκριμενο αρθρο γιατι ειναι ενα αρθρο με μια συγκεκριμενη αποψη. Ουτε λαθος μπορω να την αποκαλεσω επειδη στην ουσια αυτο που λεει ειναι λογικο. Ολοι αυτοι που δεν φορανε μασκες και δεν θελουν εμβολιο, ειναι εγωκεντρικοι μαλακες που δεν δινουν ξεραμενο κουραδακι για τους υπολοιπους. Δεν τους ενδιαφερει αν θα κολησουν καποιον φιλο τους. Ειναι δηθεν χριστιανοι γιατι τους νοιαζει μονο η πορδιτσα τους.
Η περιουσια της εκκλησιας ειναι ενα αλλο θεμα που δεν μπορω να το ταιριαξω με το συγκεκριμενο αρθρο. Ειναι ενα καπελο που δεν χωραει στο κεφαλι μου. Αν αγαπατε να εμβολιαστειτε, ναι αλλα η εκκλησια εχει περιουσια.....
Ναι, πολλοι παπαδες και ακομα χειροτερα βολευτες της κυβερνησης, να τα λεμε και αυτα, παροτρυναν τον κοσμο να παει στις εκκλησιες για να λαβει αγιο covid.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
καλα, ουτε γω τον ξερω τον συγκεκριμενο, δεν σημαινει κατι. μπορει να ναι ενας απ τους 48 ξερωγω ιερωμενους με φωτισμενο τροπο σκεψης, μορφωμενος και με σχετικα νορμαλ αποψεις (ναι, συμφωνα με τα στανταρντς μου. δεν ειναι εγωιστικο αυτο, ουτε αντικειμενικο). αυτο που λεμε σταγονα στον ωκεανο δηλαδη.
αλλά δεν μπορω να μην τον δω μεσα στο γενικοτερο πλαισιο του πως βιοπορίζεται και ποιον εκπροσωπει οταν γραφει οπουδηποτε οτιδηποτε.
και δεν ηταν τοσο ασχετο το παραδειγμα μου. μιλησε για αγαπη προς τον πλησιον ο ιερευς. θα ηταν ενα καλο ξεκινημα αυτο που εγραψα η κατι σαν αυτο.

για τα εμβολια δεν θα γραψω τιποτα περισοτερο εδω, εχουμε αλλο θρεντ. ο τιτλος μου εκανε φεισπαλμ και αυτον "σχολιασα". εξαλλου δεν ειμαι χριστιανος απ οτι εχω καταλαβει καποια χρονια τωρα, οπότε δεν ειμαι στο ταργκετ γκρουπ του αρθρου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Ενταξει ρε φιλαρακι, ουτε εγω ειμαι της εκκλησιας. Αν δω παπα το πρωι πιανω τα @@ μου αλλα το θεμα ειναι αν αποδεχομαστε ή οχι μια αποψη χωρις να κοιταμε τον αλλον στα ρουχα αλλα εαν συμφωνουμε, εστω σε καποια σημεια.
Οι παπαδες ειναι συζητηση για ξεχωριστο forum thread
Σε καποια θεματα η μορφωση δεν ειναι σταγονα στον ωκεανο πχ οταν θεωρεις οτι τα εμβολια ειναι υγρα απο μπαταριες και αλεσμενα εμβρυα δαιμονων που εκαναν αμβλωση. Η ελαχιστη μορφωση για να μπορεις να κατανοεις καποια πραγματα δεν ειναι μικρο πραγμα.
Ο βιοπορισμος των παπαδων ειναι κλασσικο θεμα συζητησης αλλα κανενας δεν εφαγε πορτα οταν επελεξε να ακολουθησει το παπατζιλικι.
Δεν εχεις δει το μαθε παιδι μου γραμματα;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
απαραιτητο ντισκλέιμε:

παρεξηγησες.
σταγονα στον ωκεανο οταν εγραφα, αναφερομουν στο ποσοστο φωτισμενων (με την εννοια που δινω εγω στον ορο) ιερεων σε σχεση με το συνολο τους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Εδω ρε φιλαρακι ειναι η στιγμη που πετας φλογισμενο σεντονι και εγω σου απαντω με ματωμενες λεξεις, τι ντισκλειμε μου τσαμπουνας;
 
Top Bottom