What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Ελληνική φανέλα ήταν μόνο μία. Της Τριφυλλάρας '99-0'1 με τον γιακά. Όχι γιατί είχε κάτι το ιδαιίτερο αλλά γιατί ζήσαμε όμορφες στιγμές στα Ευρωπαϊκά σαλόνια. Ρούντ, σρυ φιλαράκι αλλά ετσι ήταν τα πράγματα. Και κατα΄δεύτερον επειδή μάθαμε ότι ο γιακάς χρησιμεύεις ως μυξομάντηλο και χλεπομάντηλο, ειδικά αν σε λένε Γιώργο καραγκούνη
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Με 1g εγώ πάντως εγώ θα τον πιστέψω, με 5 θα τον υποστηρίζω κιόλας.
Επίσης πως διάολο γίνεται ολα να είναι λάσπη εκτός απο αυτά που μας χαϊδεύουν τα αυτιά όπως παραμύθια με χούντες και λουλούδια;

Κ μόνο οτι μου συγκρίνεις δυο διαφορετικές υποθέσεις φαίνεται οτι έχεις άγνοια για το θέμα. Απο την μια έχουμε δημοσιεύματα που ξεκινάνε απο μμε σαββιδη/συριζα (σδνα ντοκουμεντο κτλ κτλ) και αναπαράγονται στα υπόλοιπα, και μάλιστα δημοσιεύματα χωρίς καμία απόδειξη. Απο την άλλη έχουμε την υπόθεση των λουλουδιών που ο παο κρίθηκε ένοχος από τα ποινικά δικαστήρια για χρηματισμό παικτών και έγινε ψηφοφορία απο την αρμόδια επιτροπή της επο και σώθηκε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως δεν είναι το ίδιο.

Είναι ανησυχητικό το σε τι είδους άτομα απευθύνονται κάποια μμε και ακόμα ποιο ανησυχητικό το οτι υπάρχουν και αυτοί που τους πιστεύουν

Σ αυτό συμφωνώ και εγώ δυστυχώς. πχ βλέπω τόσο κόσμο να ασπάζεται και να πιστεύει τα δημοσιεύματα του sdna ενώς σαιτ που αποδεδειγμένα υπερασπίζεται τα συμφέροντα του σαββιδη στην ελλάδα κ όσο να ναι με θλίβει αυτό κ αναρωτιέμαι πολλές φορές μήπως τελικά εμείς φταίμε; μήπως τελικά μας αξίζουν αυτοί που μας κυβερνάνε; σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας; που έλεγε κ μια ψυχή... :p

 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Double post ftw.

Μπήκα στο τριπάκι να δω τι παίζει από φανέλες φέτος, μετά από ν-χρόνια, και μπορώ να πω πως πολύ μου άρεσε:

1596190223698.png

Βγάζει μια ωραία, ρομαντική ρετρίλα. Βέβαια μετά θυμήθηκα Κούγιες, Μαρινάκηδες, Ιβάν, Μελισσανίδη, όλο αυτό το τοπ παρεάκι και συμμάζεψα τις ορμές μου.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Είσαι ρομαντική ψυχή κατά βάθος, ρε Μήτσακο.

Πας κι εσύ στο περίπτερο και ζητάς καραμέλες Μυρτώ επειδή τις μπερδεύεις με την κολώνια?
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Σχεδόν, ζητάω τίμια Μυρτώ Μαλαματίνα, όταν δεν υπάρχει διαθέσιμη Τυρνάβου εντός εμβέλειας:

1596191122138.png

Μακριά από το ξέπλυμα Μαλαματίνα -σκέτο- σε κάθε περίπτωση.

Κανένα οφτόπικ, ποστάρω ρετσίνες σε μπαλοθρέντ, κύριος.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
η ρετσίνα είναι γνωστό ρόφημα πετάλου ετσι και αλλιώς. δεν μπορείς να μιλάς για μπάλα αν δεν έχεις κατεβάσει τον Βόσπορο στο πέταλο
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
+1 για την Τυρνάβου. Όσο για την ΑΕΛ εδώ και χρόνια (και προ Κούγια) η κατάσταση έχει ξεφύγει. Περισσότερο ασχολούταν ο κόσμος με την ομάδα όταν κόντευε να πέσει στα τοπικά, παρά τώρα. Τους κάναμε δώρο και ένα γήπεδο και όλα μια χαρά.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
καλά αυτό με την αελ δεν παιζόταν. έκανε γήπεδο ο πηλαδακης (στο όνομα του πάντα ώστε να δίνει αιωνία νοίκι η αελ φυσικά φυσικά) και τλκ το νέο διαμάντι μας λέγανε δεν πληρούσε κανονισμούς ασφαλείας.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναι. Το οποίο γήπεδο είναι (ήταν) δημοτική έκταση για να φτιάξει ο δήμος συγκρότημα αθλητικών εγκαταστάσεων για την άθληση των δημοτών. Όταν τα έλεγες αυτά όμως, σε κυνηγούσανε οι Monsters, γιατί το γήπεδο θα ανέβαζε το επίπεδο της ομάδας. Και κάπως έτσι φτάσαμε να έχουμε καινούργιο γήπεδο στην πόλη και η ομάδα να παίζει στο Αλκαζάρ.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Αν έχεις αγαπήσει την ΑΕΛ ως κοινωνικό φαινόμενο, δεν θα τη δεις ποτέ ως ποδοσφαιρική ομάδα. Στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, δεν υπάρχει χώρος για κοινωνικά φαινόμενα, υπάρχει μόνο το προϊόν, οι πελάτες και η νόμιμη και παράνομη παραοικονομία του προίόντος (τηλεοπτικά, στοιχήματα κλπ). Ο κόσμος ασχολείται παθολογικά με την ομάδα. Η αδιαφορία για το επαγγελματικό της τμήμα, είναι ακριβώς προϊόν αυτής της ενασχόλησης. Οι μετριοπαθείς και οι φασαίοι προφανώς δεν αγγίζονται από τα παραπάνω, αλλά στην περίπτωση της ΑΕΛ αποτελούσαν πάντα μειοψηφία.

Δεν υπάρχει ΑΕΛ με τον εκάστοτε Κούγια.

Δεν υπάρχει ποδόσφαιρο με το εκάστοτε τοπ παρεάκι.

Έχω κάνει ειρήνη με αυτό το πράγμα εδώ και πάνω από 10 χρόνια και πήρα τις Κυριακές μου πίσω. Τα ξαναλέμε όταν καταρρεύσει το οικοδόμημα. Μέχρι τότε, ΑΣ Μαρίνος Αντύπας.
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76

Σε άλλα νεα τις ημέρας άλλο ενα ενδιαφέρον ομάδας απο κορυφαίο πρωτάθλημα για Τσιμίκα.
Πως γίνεται ομάδες απο κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα να κοιτάνε παίκτες του ολυμπιακού ο οποίος σύμφωνα με τα μμε σαββιδη/συριζα "μας κλέβι τα προταθλίματα, κλέβι τον υδρότα μας, εχει στήσει παράγκα" πραγματικά το έχω απορία. :LOL:

Τελικά μερικές φορές η ίδια η ζωή έχει τρόπους να τους ξεβρακώνει, έτσι απλά.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Σε άλλα νεα τις ημέρας άλλο ενα ενδιαφέρον ομάδας απο κορυφαίο πρωτάθλημα για Τσιμίκα.
Πως γίνεται ομάδες απο κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα να κοιτάνε παίκτες του ολυμπιακού ο οποίος σύμφωνα με τα μμε σαββιδη/συριζα "μας κλέβι τα προταθλίματα, κλέβι τον υδρότα μας, εχει στήσει παράγκα" πραγματικά το έχω απορία. :LOL:

Τελικά μερικές φορές η ίδια η ζωή έχει τρόπους να τους ξεβρακώνει, έτσι απλά.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
ΝΤΟΥΜΠΛΕ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΟΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ!!!



Συνδεση κουλη και χοντρου ακομα και σε ελαττωματικές καρεκλες...τι (αλλο) να πεις
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
@mits@kos με τον Μαρίνο Αντύπα με σκότωσες. Πέρα από όλα τα άλλα οι πιο επικές αφίσες. Χαιρετισμούς στον Λοΐζο.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τι εγινε ρε παιδια; Συμπληρωσε 8ωρο ο υπαλληλος social media του χοντρου;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Δεν παίζει να ξυπνάνε τόσο νωρίς για να έχει σχολάσει. Από την άλλη η κοκαΐνη είναι καλό διεγερτικό αντί του καφέ.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Δεν παίζει να ξυπνάνε τόσο νωρίς για να έχει σχολάσει. Από την άλλη η κοκαΐνη είναι καλό διεγερτικό αντί του καφέ.

Μπορει να τον εχουν με μπλοκακι, ελευθερο ωραριο και μπονους βασισμενα στη πληθωρα των σαιτ που θα μολυνουν...εμπνευσμενα ολα απο τη σειρα " με τη Μαρεβα τον Κουλη και τον Χοντρο" (σαν ελληνικη ταινια του 60, στο ρολο της μαρεβας η Ταυγετη Μπασουρη, του Κουλη ο Παραβας, και του Χοντρου ο Καλογηρου)
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ρε τι είναι αυτές οι αηδίες περί ωραρίου; Λόγια του Σαββίδη είναι; Στον Ολυμπιακό είμαστε μια οικογένεια που αγωνιζόμαστε για κοινό σκοπό νυχθημερόν. Απλά αυτή την ωρα ο ruud διαφωτίζει στο φόρουμ του Λουλούδια κηπουρική και διακόσμηση.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Κ μόνο οτι μου συγκρίνεις δυο διαφορετικές υποθέσεις φαίνεται οτι έχεις άγνοια για το θέμα. Απο την μια έχουμε δημοσιεύματα που ξεκινάνε απο μμε σαββιδη/συριζα (σδνα ντοκουμεντο κτλ κτλ) και αναπαράγονται στα υπόλοιπα, και μάλιστα δημοσιεύματα χωρίς καμία απόδειξη. Απο την άλλη έχουμε την υπόθεση των λουλουδιών που ο παο κρίθηκε ένοχος από τα ποινικά δικαστήρια για χρηματισμό παικτών και έγινε ψηφοφορία απο την αρμόδια επιτροπή της επο και σώθηκε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως δεν είναι το ίδιο.



Σ αυτό συμφωνώ και εγώ δυστυχώς. πχ βλέπω τόσο κόσμο να ασπάζεται και να πιστεύει τα δημοσιεύματα του sdna ενώς σαιτ που αποδεδειγμένα υπερασπίζεται τα συμφέροντα του σαββιδη στην ελλάδα κ όσο να ναι με θλίβει αυτό κ αναρωτιέμαι πολλές φορές μήπως τελικά εμείς φταίμε; μήπως τελικά μας αξίζουν αυτοί που μας κυβερνάνε; σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας; που έλεγε κ μια ψυχή... :p

1. Πες μου εσύ που καταλαβαίνεις πως γίνεται τα δικαστήρια που μπλέκουν παράγοντες της ομάδας σου να είναι λάσπη του Σαββίδη τότε. Ο ΠΑΟ απο την άλλη κρίθηκε ένοχος απο λάσπη και συκοφαντία που δεν δέχεσαι μιας και δεν πρόκειται για την ομάδα σου, τώρα οτι θες πίστευε εσύ.
2. Το συντριπτικό ποσοστό των μμε σε Ελλάδα και κόσμο περνάει γραμμή και εκπροσωπεί συμφέροντα άλλων (ιδιοκτητών, χορηγών κλπ) Απο εκεί και πέρα το τι πιστεύει ο καθένας έχει να κάνει και με αντίληψη, αποδοχή και το πόσο διαβάζει πίσω απο τις λέξεις ο κάθε αναγνώστης. Εσύ ας πούμε αρνείσαι οτιδήποτε δεν απλώνει απαλά την φτερούγα του πάνω απο την ομάδα σου γιατί είναι πουλημένο ενώ γνωρίζεις ότι αυτά που διαβάζεις εσυ είναι πουλημένα και στον ιδιοκτήτη τους αλλά και σε εσένα.
Πιθανολογώ οτι μένεις κάπου 400 χιλιόμετρα μακριά απο το Καραϊσκάκης και ο μόνος τρόπος να εκτονωθείς για την ομάδα σου είναι η φανατική ανάγνωση διάφορων μμε και οι επισκέψεις σε site που φτάνουν ακόμα και εδω στο rq για να πεις το πόνο σου.
 
Top Bottom