What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
477a2eaf06b6c5d5b4a579cc6ff9dfe9_733529.jpg


Στα δικα μας τωρα, τα σοβαρα πραματα
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Επιτέλους! Ποτέ δεν την χώνεψα την ριγέ εμφάνιση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Και το 95-96 και με το τεράστιο σήμα στα πλάγια ήταν φανελάρα.

Γενικά "τα παλιά τα χρόνια" που οι ομάδες είχαν μεγαλύτερη ευχέρεια στο σχεδιασμό της φανέλας έβγαιναν φοβερά σχέδια, όπως ήταν και η αντίστοιχη του Παναθηναϊκού εκείνη την εποχή περίπου. Μετά που οι μεγάλες εταιρείες άρχισαν να παράγουν σχεδόν αποκλειστικά συγκεκριμένα templates φανέλας και οι ομάδες απλώς επέλεγαν τα χρώματα ουσιαστικά, χάθηκε μεγάλο μέρος από αυτό το μεράκι.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Το 95 ηταν η πρωτη δοκιμη με το σημα, απλα μου αρεσε περισσότερο το "γεμάτο" σημα, που εκανε αντιθεση με τη βλακεια του δαφνοστεφανωμενου γαυρου που επαιζε ενα διαστημα στην ευρωπη :D

Ισχυει παντως οτι παλαιοτερα επαιζε πολυ μερακι με το δημιουργικο, πολυ ωραια πχ ηταν με τον κεραυνο του Παναθηναικου. πλεον κοβουν απο τα παντα...ελπιζω η νεα μας φανελα να ειναι καλη
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Του 95-96 η καλύτερη και για μένα. Ακόμα την έχω κάπου. Όντως μετά οι φανέλες γίνανε φασόν και γι' αυτό βρίσκεις τις ίδιες φανέλες, με άλλα χρώματα και σήματα πλέον.

Συγγνώμη που σε διακόψαμε ruud μπορείς να συνεχίσεις.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ΙΕΡΟΣΥΛΟΙ

σαν τις λεπτες ριγες (οποιασδηποτε φανελας ομαδας) ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

εντιτ: ναι, ναι, ρουντ μη μας αφηνεις ξεκρεμαστους. συνεχισε την καλη δουλεια. με καθε σου ποστ όλο και καποιος συμφορουμιτης η και περισοτεροι μπορω να σου πω, πυκνωνουν τις ταξεις των αγνων φιλαθλων του οσφπ.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
βαριέμαι να σας διαβάσω όλους αλλά τα τελευταια 15 και βάλε χρονια οι φανέλες απλά είναι generic. λογικό βεβαία σιγά μην καθίσει η nike και η κάθε nike πχ να κάνει customια για τον αρη πχ. ακατόρθωτο πια θα ξαναδούμε φανελαρες σαν την όπως ειπώθηκε εκείνη της αεκ με τον δικέφαλο στα πλάγια

ένα γρήγορο εντιτ. θυμήθηκα ότι υπάρχουν περιπτώσεις που είδα μικρές customιες αλλά δεν θυμάμαι εταιρίες. πχ αν θυμάται κανείς την φανέλα του αρη με τον λευκό πύργο από ποια εταιρία ήταν? επετειακή φανέλα φάση.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αυτή δεν ήταν η φανέλα που είχαν πρόβλημα επειδή είχε σχέδια πάνω; Αν θυμάμαι καλά δεν του επέτρεψαν να την βάλει σε αγώνα.

Νομίζω ότι υπάρχει πλέον κανονισμός που απαγορεύει τα πολλά πολλά σε φανέλες (για να ξεχωρίζουν ευκολότερα τα logo των χορηγών).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
να σου πω οτι θυμάμαι τι έχουν κάνει και τι όχι ψέματα θα σου πω. απλά ξέρω ότι τώρα όλα είναι generic templates
thanks @kara αρκετά γρήγορη απάντηση σε κάτι που δεν περίμενα να θυμάται κανείς λόγο ομάδας κλπ.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
δεν περίμενα να θυμάται κανείς λόγο ομάδας κλπ.

Τι εννοείς λόγω ομάδας; Για τον Άρη μιλάμε όχι για την Δόξα Βλαχογιαννίου.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Τι εννοείς λόγω ομάδας; Για τον Άρη μιλάμε όχι για την Δόξα Βλαχογιαννίου.
δεν έχει να λέει κάτι αυτό. αν δεν σε ενδιαφέρει η ομάδα γιατί να ξέρεις τι φανέλα είχε το 2012 και από ποια εταιρία? :p
 

billakos90

Gelatinous Cube
Joined
Jul 19, 2020
Messages
76
Τα παραδείγματα που έχει στο link είναι μέρος του γλεντιού; :p

Το να σου ζητάω αποδείξεις και εσύ να απαντάς ποστάροντας άρθρα απο το ίντερνετ ελληνικά ή ξένα που αναπαράγουν την λάσπη (κ η λάσπη είδηση είναι κ θα πρέπει να αναπαραχθεί) που πετάνε συγκεκριμένα μμε υπαλλήλων σαββιδη κ σια μόνο γλέντι δεν είναι. Νομίζω πως το καταλαβαίνεις αυτό.

Γλέντι είναι να μην έχεις επιχειρήματα να αντικρούσεις τον άλλον με διάλογο και να του αλλάζεις αβαταρ να του σβήνεις μηνύματα πριν ανέβουν να του κάνεις εντιτ τα ποστ κ άλλα τέτοια ωραία. sounds familiar? :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
δεν μου λες πληρώνει καλά ο βαγγελας? πες του ενδιαφέρομαι.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το να σου ζητάω αποδείξεις και εσύ να απαντάς ποστάροντας άρθρα απο το ίντερνετ ελληνικά ή ξένα που αναπαράγουν την λάσπη

Τι αποδείξεις θες δηλαδή να σου φέρει; Μήπως καμία γραμμή;
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Με 1g εγώ πάντως εγώ θα τον πιστέψω, με 5 θα τον υποστηρίζω κιόλας.
Επίσης πως διάολο γίνεται ολα να είναι λάσπη εκτός απο αυτά που μας χαϊδεύουν τα αυτιά όπως παραμύθια με χούντες και λουλούδια;
Είναι ανησυχητικό το σε τι είδους άτομα απευθύνονται κάποια μμε και ακόμα ποιο ανησυχητικό το οτι υπάρχουν και αυτοί που τους πιστεύουν
 
Top Bottom