What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
unknown.png
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Ας θυμόμαστε και το έρμο το Euro μια φορά το χρόνο.

 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Θυμάμαι πόσο με κρίντζαρε η τότε μπάλα της εθνικής ομάδας. Πλέον δεν το έχω καθόλου αυτό το αίσθημα, κυρίως γιατί μου αρέσει να βλέπω μυριαδομυριούχους με τουπέ να κλαίνε. Χώρια που μπροστά στα σκόρπια δεκαπεντάλεπτα που έχω δει έκτοτε, ήταν διαστημική η τότε ομάδα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως θέμα με το ποδόσφαιρο της εθνικής. Ήταν ασφαλώς αμυντικό και συμπαγές αλλά όχι εντελώς λεωφορείο στην εστία με εξαίρεση την κανονική διάρκεια του ματς της Τσεχίας. Όποτε είχαμε την ευκαιρία βγαίναμε μια χαρά σε αντεπίθεση. Οτιδήποτε άλλο κόντρα σε ανώτερες τεχνικά ομάδες θα ήταν αυτοκτονία.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν θεωρώ ότι παίξαμε κακή μπάλα τότε. Σίγουρα ήταν αρκετά αμυντικογενης ομάδα αλλά όπως λέει ο ναύαρχος δεν ήταν λεωφορείο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Είναι λίγο μύθος των butthurt Ευρωπαίων αυτό το "η Ελλάδα έπαιξε αντιποδόσφαιρο και πήρε το κύπελλο με μία τελική", τον οποίο μύθο αναπαράγουν με περισσή χαρά οι εντός των συνόρων εξίσου butthurt αιωνίως μίζεροι.

ΥΓ.

Screenshot_20220704-173247.png



Σας τα λέει καλά? :D
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
να πουμε και 2 κουβεντες για τον ανθρωπο στον οποιον, ιμχο, οφειλεται κατα ενα 80% το θαυμα θαυματων που δεν θα επαναληφθει ποτέ.
ο ότος αν το θυμαστε οι γεροντες, κι αν το γνωριζετε οι νεοι, ετρωγε ανελεητο κραξιμο γιατι ειχε παει στην πορτογαλια χωρις (μετράτε) γεωργατο, ζηκο, στολτιδη, λυμπεροπουλο, βασικοτατα μεχρι τοτε μελη της εθνικης και απ τους καλυτερους παικτες της εποχης.

κι εγω που τον αγαπω τον οτο, ακομα δεν καταλαβαινω τι ονειρο ειδε. οκ, δεν ηταν και τα καλυτερα παιδια καποιοι απ τους παραπανω, αλλά μιλαμε για παιχταραδες. και αυτα που διαβαζετε σημερα για ενοτητα και ολοι μαζι μπορεσαμε κλπ, ειναι πεη μπλέ. καθημερινο κραξιμο τοτε απ τις εφημεριδες και κατι γεωργιου και κατι μπαμπηδες περιμενανε στην γωνια την ομαδα και βαζανε στοιχηματα αν θα καταφερει να σκοραρει ενα γκολ στο τουρνουά... τα κατσαρά εκεινα για πειρατικα, για ελληνες θεους και για άγγελους που κατεβηκαν στην γη (χαριστεας και μπασινας) αρχισανε μετα την φαση των 16.

τελος παντων, μιλαμε για ενα θαυμα θαυματων και ειμαι Ευτυχης που το εζησα.


εντιτ: στεφτηκαμε λεει ο λέβητας. και στιφτηκαμε και τριφτηκαμε, κυριε τσΑρτα (δεν πρεπει να υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα για εναν και καλα αντρουά ελληναρά απο το να αλλαζει το επωνυμο του για να μην φαινεται πολυ "επαρχιακό". λες και κανει την διαφορα ενα γραμμα, οταν εχεις σκατα μεσα στο κεφαλι.)
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αν και εκείνη την περίοδο με είχε πιάσει μια αρνητικότητα και πίστευα ότι όλα αυτά ήταν στημένα, θα ήθελα να ξαναζήσω κάτι αντίστοιχο.

Ο Ρεχάγκελ ήτο κορυφαίος. Φαντάζομαι ότι κατάλαβε πόσο τσόγλαν μπόιζ μπορεί να ήταν αυτοί που άφησε πίσω, όσο παιχταράδες και να ήταν. Αυτό που έπαιξε καθοριστικό ρόλο κατά τη γνώμη μου σε αυτήν την επιτυχία, ήταν η συνοχή και η "ψυχή" που είχε εκείνη η ομάδα. Τουλάχιστον αυτό εισέπραττα εγώ βλέποντάς τους.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Με τον Γεωργάτο είχαν χεστει. Με τους άλλους ποιος ξέρει. Όπως είχε χεστει και με τον Μαχλά όταν είχε πρωτοαναλαβει αν δεν θυμάμαι λάθος. Γενικά έδειξε ότι δεν του υποδεικνύουν άλλοι ποιους θα έχει και έμεινε με αυτούς που μπόρεσε να συνεργαστεί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Για μένα το Euro 2004 ήταν η "αποζημίωση" μιας ολόκληρης γενιάς παικτών που δεν μπόρεσαν να κατακτήσουν τους τίτλους που θα άξιζαν στην Ελλάδα λόγω παράγκας. Αν δηλαδή θέλει κανείς να το δει μεταφυσικά για την πλάκα του πράγματος, ο θεός του ποδοσφαίρου ευλόγησε αυτή την ομάδα που αποτελούνταν σχεδόν αποκλειστικά από παίκτες Παναθηναϊκού, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Άρη που οι Καζναφέρηδες και Μποροβήλοι άφηναν μονίμως εκτός τίτλων στην Ελλάδα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Πλάκα κάνω, ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κάνεις, όλοι έχουν παράπονα παντού, και εμείς πχ για το μπάσκετ. Τα έχουμε ξαναπεί, στην Ελλάδα οι ομοσπονδίες αποτελούνται από ανθρωπάκια που κάνουν τα χατήρια του εκάστοτε ισχυρού. Δεν νομίζω να αλλάξει ποτέ αυτό. Για μένα, είναι τραγωδία που δεν εξαργυρωσαμε πουθενά την επιτυχία του 2004. Ούτε στο mindset, ούτε στην συμπεριφορά μας, ούτε σε καλυτερες εγκαταστάσεις. Κοιτάξτε τους Βέλγους. Η τραγική εμφάνιση της εθνικής τους στο Euro 2000 που ήταν συνδιοργανωτες, τους έκανε να βάλουν τους κωλους τους κάτω και να αλλάξουν τα πάντα, από τις ακαδημίες νέων ως τα γήπεδα και την διοργάνωση του πρωταθλήματος. Είχαν πρόγραμμα και πέτυχε. Η επιτυχία δεν είναι μόνο να κερδίσεις ένα τρόπαιο, είναι να κάνεις τον άλλον να ενδιαφερθεί για την ομάδα, την πόλη, την φανέλα, να τον κάνεις φίλαθλο, να σέβεται το σπορ και τον αντίπαλο. Τι από όλα αυτά εχουμε εδώ? Μια χώρα ουρακοτάγκων που δεν μπόρεσε ούτε απογραφή του πληθυσμού της να κάνει
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πλάκα κάνω, ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κάνεις, όλοι έχουν παράπονα παντού, και εμείς πχ για το μπάσκετ. Τα έχουμε ξαναπεί, στην Ελλάδα οι ομοσπονδίες αποτελούνται από ανθρωπάκια που κάνουν τα χατήρια του εκάστοτε ισχυρού. Δεν νομίζω να αλλάξει ποτέ αυτό.

Σαφώς και δεν θα αλλάξει διότι το πρόβλημα δεν είναι μόνο στις ομοσπονδίες, είναι σε όλο το οικοδόμημα (και σε όλη την ελληνική κοινωνία φυσικά) με πρώτους και καλύτερους τους οπαδούς.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Τι να κάνουν οι οπαδοί? Αισθάνεσαι ότι σε σφάζουν, οπότε θες ο δικός σου πρόεδρος να "φροντίσει" να μην υπάρχουν αδικίες. Μετα ξεκινά να αισθάνεται ο άλλος ότι τον σφάζουν. Δεν υπάρχει σωτηρία. Ή είσαι από πάνω ή είσαι από κάτω, και δεν μιλάω αγωνιστικά
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μη δινεις ιδεες στον επομενο αντιπαλο του τσιτσι...
ο τρελλάρας ο κυργιος παντως ΑΝΕΤΑ θα το εκανε.

αυτο κι αν ειναι μπούλινγκ...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αχαχαχαχχ, ειχα συμφωνησει με τον εαυτο μου ν αποκαλυφθω, αν καποια στιγμη μου απαντησει ο ναυαρχος....

ναι, @Admiral , το ξερω για τους ρεπορτερς αυτο που λες, εννοειται, αλλά απο χτες εχουν εξαφανιστει. καλα, ο τασ.νικ. ειδικα ειναι εκνευριστικοτατος, αλλα κι οι αλλοι δεν πανε πισω... μεγαλη πληγη... οσο θυμαμαι τα πυρινα αρθρα του βασιλαρά εναντιον τουιτη στο sdna, ξερνω. και τωρα γλυφει εκει που εφτυνε, επειδη του δωσανε μια θεσουλα κι ενα μισθουλακο..
αηδια μόνο,

avatar92.jpg
dirty old man
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
αχαχαχαχχ, ειχα συμφωνησει με τον εαυτο μου ν αποκαλυφθω, αν καποια στιγμη μου απαντησει ο ναυαρχος....

ναι, @Admiral , το ξερω για τους ρεπορτερς αυτο που λες, εννοειται, αλλά απο χτες εχουν εξαφανιστει. καλα, ο τασ.νικ. ειδικα ειναι εκνευριστικοτατος, αλλα κι οι αλλοι δεν πανε πισω... μεγαλη πληγη... οσο θυμαμαι τα πυρινα αρθρα του βασιλαρά εναντιον τουιτη στο sdna, ξερνω. και τωρα γλυφει εκει που εφτυνε, επειδη του δωσανε μια θεσουλα κι ενα μισθουλακο..
αηδια μόνο,

View attachment 3655
dirty old man

Έλα ρε, μου το πέρασαν το σχόλιο; Κάθε φορά που κράζω δημοσιογράφο πέφτει ψαλίδι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ναι, περιεργως. κατα κανονα δεν τα περνανε με τιποτα.
αλλά τωρα που εγραψε το μεγαλο μπος του σαιτ εναντιον του αλαφουζου, στο συγκεκριμενο αρθρο τα περνανε. και μενα μου εκανε εντυπωση που περασε και το δικο μου και η απαντηση σου.
 
Top Bottom