What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Gaming Industry Drama thread

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Έτσι, αποδυναμώστε κι άλλο τα κονσολάδικα τημ και αφήστε μόνο του PC ΑΧΑΧααχα!!1!
σόρυ πάτησα κατά λάθος του κουμπί του Σρέντερ Mode
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Κείμενο ενός άλλου μέλους της ZA/UM σχετικά με τον Kurvitz.



Οι παραλληλισμοί με τον Στάλιν και τον Τρότσκι είναι για πολύ γέλιο.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
Μάλιστα, βγήκε τώρα και η Χελένα να μας πει να μποϋκοτάρουμε την αγορά του Β3 μετά από τόσα χρόνια αναμονής. Στρονγκ πας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Κείμενο ενός άλλου μέλους της ZA/UM σχετικά με τον Kurvitz.



Οι παραλληλισμοί με τον Στάλιν και τον Τρότσκι είναι για πολύ γέλιο.

Το κείμενο φαίνεται να το υπογράφει ο Martin Luiga που είχε ανακοινώσει και τη συμβολική διάλυση της συλλογικότητας ZA/UM. Απλώς τώρα κάνει deep-dive στο πώς έβλεπε ο ίδιος τον Kurvitz, ανάμεσα σε όλα τα υπόλοιπα. Έχω καταλάβει κάτι λάθος?
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Με τις νέες πληροφορίες για το Bayonetta 3 που έχουμε η platinum της έδινε 15000. Αυτή ήθελε 6ψηφιο νούμερο οπότε δεν δέχτηκε. Και τα 4000 που ανέφερε αρχικά ήταν αυτά που τις πρόσφεραν για έναν μικρότερο ρόλο στο παιχνίδι αφού έδωσαν τον ρόλο στην Jenifer hale. Τα τελευταία tweets της Έλενας είναι μια τεράστια κωλοτουμπα.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,266
Ff0zYoGXoAIlECR


'ΜΑ ΕΨΑΞΑ ΣΤΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ!"
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
ότι να 'ναι η τυπίσα...
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
εντάξει ρε παιδιά, ο καθένας έχει δικαίωμα να κοστολογεί τον εαυτό του όσο θεωρεί ότι δικαιούται. Δεν βλέπω το κακό. Δεν τα βρήκαν,οκ, τέλος.

Έχουμε πάντως μια ιδέα πόσο πληρώνονται οι voice actors? Για να έχουμε μια εικόνα ποιος έχει το ηθικό πλεονέκτημα στην διαπραγμάτευση αυτή?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
εντάξει ρε παιδιά, ο καθένας έχει δικαίωμα να κοστολογεί τον εαυτό του όσο θεωρεί ότι δικαιούται. Δεν βλέπω το κακό. Δεν τα βρήκαν,οκ, τέλος.

Έχουμε πάντως μια ιδέα πόσο πληρώνονται οι voice actors? Για να έχουμε μια εικόνα ποιος έχει το ηθικό πλεονέκτημα στην διαπραγμάτευση αυτή?
Ναι ρε μάνα μου αλλά πχ εγώ για όποιον πελάτη δεν ήθελε να δουλέψουμε μαζί με τις τιμές που του δίνω, δεν βγήκα να πω μην ψωνίζεται από το κωλομάγαζό του τσίπη.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
εντάξει ρε παιδιά, ο καθένας έχει δικαίωμα να κοστολογεί τον εαυτό του όσο θεωρεί ότι δικαιούται. Δεν βλέπω το κακό. Δεν τα βρήκαν,οκ, τέλος.

Έχουμε πάντως μια ιδέα πόσο πληρώνονται οι voice actors? Για να έχουμε μια εικόνα ποιος έχει το ηθικό πλεονέκτημα στην διαπραγμάτευση αυτή?

99% μαζι σου σε αυτο, το 1% ειναι το "τελος". Ηταν μεγαλο λαθος της το οτι προσπαθησε να αποκτησει leverage με στοχο sjw αντιδρασεις για drama. Υπαρχουν συγκεκριμενοι και αποδοτικοι τροποι να διεκδικησεις τα δικαιωματα σου χωρις να ξεφτιλιζεσαι


ninjad by @nitro912gr 😩
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Ναι ρε μάνα μου αλλά πχ εγώ για όποιον πελάτη δεν ήθελε να δουλέψουμε μαζί με τις τιμές που του δίνω, δεν βγήκα να πω μην ψωνίζεται από το κωλομάγαζό του τσίπη.

99% μαζι σου σε αυτο, το 1% ειναι το "τελος". Ηταν μεγαλο λαθος της το οτι προσπαθησε να αποκτησει leverage με στοχο sjw αντιδρασεις για drama. Υπαρχουν συγκεκριμενοι και αποδοτικοι τροποι να διεκδικησεις τα δικαιωματα σου χωρις να ξεφτιλιζεσαι


ninjad by @nitro912gr 😩
δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο ποστ του Tony.

Τέτοια κίνηση είναι άκρως αντιεπαγγελματική από μέρους της. Το "δεν τα βρήκαμε, οκ, τέλος!" ισχύει και για την ίδια φυσικά!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στο ποστ του Tony.

Τέτοια κίνηση είναι άκρως αντιεπαγγελματική από μέρους της. Το "δεν τα βρήκαμε, οκ, τέλος!" ισχύει και για την ίδια φυσικά!
α θεωρήσαμε ότι παρακολουθείς το θέμα τόσο εντατικά όσο και εμείς οι nolifers :p
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Σύμφωνα με τον YongYea που είναι και του επαγγέλματος, η ελάχιστη αμοιβή για έναν voice actor που είναι μέλος του Σωματείου των Ηθοποιών, είναι λίγο πάνω από 900 δολάρια για ένα τετράωρο σέσσιον. Η τελική προσφορά στην Helena Taylor ήταν για 3.000 δολάρια για κάθε τετράωρο σέσσιον, με πρόβλεψη να ολοκληρωθεί η δουλειά της σε πέντε σέσσιονς, σύνολο 15.000 δολάρια για 20 ώρες δουλειάς.

Καταλαβαίνω πως όταν συμβάλεις στην δημιουργία ενός επιτυχημένου franchise (αν και τα 450 μύρια μάλλον τα έβγαλε με δημιουργική λογιστική ελληνικών προδιαγραφών, το πραγματικό νούμερο είναι πιο κοντά στα 100, άντε 150, όχι ότι είναι λίγα αλλά μισό δις δεν είναι) και μάλιστα όχι ως υπάλληλος αλλά ως εξωτερικός συνεργάτης, εύλογα θες και εσύ ένα κομμάτι από την πίτα, και εγώ μαζί σου αν τα διεκδικήσεις, και θα χαρώ κι αν τα πάρεις, γιατί σίγουρα κανείς executive και shareholder δεν θα πεινάσει επειδή έδωσε μερικές χιλιάδες δολάρια παραπάνω στους εξωτερικούς συνεργάτες.

Αλλά, ο τρόπος που διεκδικείς έχει σημασία, και κρίνεται. Τα είπε μισά, απέκρυψε το 15.000 για τη Bayonetta και ανέφερε μόνο τα 4.000, χωρίς πάλι να πει ότι αυτό το ποσό αφορούσε διαφορετική προσφορά για τελείως άλλο ρόλο που χρειαζόταν μόνο ένα σέσσιον. Μετά, άρχισε τα δακρύβρεχτα για τα εταιρικά αρπακτικά που "δεν μου δίνουν καν living wage", κάτι που δεν βγάζει κανένα νόημα για ελεύθερο επαγγελματία - και δεν ξέρω σε ποιο κόσμο ζει, αλλά 750 δολάρια την ώρα είναι πολύ πάνω από το living wage, ακόμα και στο πιο ακριβό μέρος του πλανήτη. Αναγκαστικά καταλήγω, "καλό το παραμύθι σου αλλά δεν έχει corporate dragons".

Will not boycott.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Εγώ πάντως ότι και να λέτε εσείς, θα συμφωνήσω μαζί της και θα το μποϊκοτάρω!

Όχι, το γεγονός ότι δεν έχω παίξει τα 1+2, δεν έχω ps, δεν με ενδιαφέρει το genre, δεν είχα ποτέ σκοπό να τα αγοράσω, δεν έχει σχέση. Εγώ το κάνω για τα μάτια(φωνή) της.
:p
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,266
Αφού εδώ έχει για προφάηλ πικ τον Groot με ράστα!
 
Top Bottom