What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
:unsure: Αυτά δεν είναι που σχεδίαζες χάρτες των μπουντρουμιών στο χαρτί;! Παίζονται αυτά στην εποχή μας όταν υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές;!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
πφφ δεν παίζω τέτοιες παλιατζούρες *adding free items*
oh well...
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Θα έλεγα ότι το OCD μου δεν μου επιτρέπει να έχω "δικά μου" παιχνίδια που το ξέρω ότι δεν μ' αρέσουν και δεν θα τα παίξω, ή θα κάνω αγγαρεία αν παίξω. Καλύτερα να μην τα έχω! Δόξα τω Θεώ, έχω μικρό backlog και δεν θα ήθελα να το δω να ξεφεύγει! Π.χ. πολύ ήθελα να πάρω στις καλοκαιρινές εκπτώσεις του GOG το Life is Strange complete με μόνο 4€, αλλά είπα "Όχι", ας τερματίσω αυτά που έχω πρώτα και μετά βλέπουμε...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Θα έλεγα ότι το OCD μου δεν μου επιτρέπει να έχω "δικά μου" παιχνίδια που το ξέρω ότι δεν μ' αρέσουν και δεν θα τα παίξω, ή θα κάνω αγγαρεία αν παίξω. Καλύτερα να μην τα έχω! Δόξα τω Θεώ, έχω μικρό backlog και δεν θα ήθελα να το δω να ξεφεύγει! Π.χ. πολύ ήθελα να πάρω στις καλοκαιρινές εκπτώσεις του GOG το Life is Strange complete με μόνο 4€, αλλά είπα "Όχι", ας τερματίσω αυτά που έχω πρώτα και μετά βλέπουμε...

Τι γαμάτη έκδοση OCD είναι αυτή που έχεις ρε συ; Γιατί εγώ έχω εκείνη την έκδοση που άμα δω προσφορά ή δωρεάν παιχνίδια πρέπει να τα βάλω να κάνουν παρέα με τα άλλα. Και έτσι φτάνεις να έχει 500+ παιχνίδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Υπάρχουν πολλές εκδόσεις OCD, πχ οκ κάποιοι αγοράζουν παιχνίδια για να τα παίξουν, εγώ έχω πάρει παιχνίδι στο gog γιατί ήταν 1,5€ και το ήθελα τότε που βγήκε πριν 20 χρόνια ξερωγώ αλλά δεν έπαιξα πάνω από 5 λεπτά, αλλά το ήθελα :p
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ποτέ μη λες ποτέ! Μπορεί να θελήσεις να τσεκαρεις κάτι από περιέργεια, να δεις από που βγήκε ένα μιμ, να αποδείξεις κάτι σε ένα φίλο κλπ κλπ... Δε χάνεις τίποτα αν έχεις κάτι διαθέσιμο με τη μία χωρίς να χρειαστεί να ψάχνεις :cool:
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
@tinapeis άσε τον άνθρωπο. Αυτό που περιγράφεις είναι ένα μικρό μονοοπατάκι που στις άκρες του φυτρώνουν λουλούδια και βόσκουν αμέριμνα αγριογουρουνάκια του γάλακτος, αλλά πολύ σύντομα οδηγεί στον βούρκο και την κόλαση του ολοένα αυξανόμενου backlog και του ολοένα μειούμενου ελεύθερου χρόνου.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Τι γαμάτη έκδοση OCD είναι αυτή που έχεις ρε συ; Γιατί εγώ έχω εκείνη την έκδοση που άμα δω προσφορά ή δωρεάν παιχνίδια πρέπει να τα βάλω να κάνουν παρέα με τα άλλα. Και έτσι φτάνεις να έχει 500+ 1500 + παιχνίδια.
corrected
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
:unsure: Αυτά δεν είναι που σχεδίαζες χάρτες των μπουντρουμιών στο χαρτί;! Παίζονται αυτά στην εποχή μας όταν υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές;!!

Μη σου πω, ότι για ορισμένους, it was part of the fun!!! Για εμάς τους υπόλοιπους, υπάρχει το The All Seeing Eye!!
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Για ελάχιστες ώρες ακόμα το GOG δίνει δωρεάν το Witcher 1! Για όσους (ελάχιστους, μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού) δεν το έχουν ακόμα. Φαντάζομαι κανένας μέσα σ' αυτό το σάιτ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Για ελάχιστες ώρες ακόμα το GOG δίνει δωρεάν το Witcher 1! Για όσους (ελάχιστους, μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού) δεν το έχουν ακόμα. Φαντάζομαι κανένας μέσα σ' αυτό το σάιτ.

Αν δεν το έχει κανείς πες μου να τον μπανάρω άμεσα.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Eδώ και καιρό αγόρασα το Pathologic 1 απ' το GOG και θα ήθελα να το αρχίσω. Το GOG μ' έδωσε και το classic και το HD.
Θα ήθελα να ρωτήσω: Η διαφορά τους είναι μόνο στα γραφικά; Δηλαδή αρκεί να παίξω μόνο το HD, όπως είναι λογικό;
Επίσης, διάβασα ότι παίζεται με διάφορους χαρακτήρες. Η ιστορία με τον καθένα είναι διαφορετική; Δηλαδή πρέπει να το τερματίσω με όλους για να δω τη συνολική ιστορία, όπως διάβασα ότι γίνεται στο Nier: Automata; Αν ναι, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη σειρά;
 
Top Bottom