What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Interesting Game Development Stuff

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Θέλω πολύ να το δω αλλά έχω το Prey στο backlog, έχει πολλά spoilers;

Ναι ναι ναι. Μεινε μακρια και οταν το παιξεις δες το μετα. Δειχνουν πολλα απο το παιχνιδι (μεχρι και το φιναλε) και εξηγουν τις αποφασεις τους πισω απο αυτα.

Το Prey εχει μπολικες WTF και WOW στιγμες κριμα να τις δεις στο making of.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167


Ο Sawyer φέρνει λίγο σε Γοδεφριγκο
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ένα νέο σχετικά youtube κανάλι με συνεντεύξεις dev γύρω από το Game Development. Ακούγεται σχετικά ευχάριστα κάνοντας άλλες δουλειές παράλληλα. O co-host είναι o CEO της Arkane.




και σε podcast
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μια άκρως ενδιαφέρουσα ανάλυση σχετικά το πως δουλεύουν τα "conversation animation" στα massive RPGs. Ένα σωρό υποσυστήματα λειτουργούν παράλληλα για το τελικό αποτέλεσμα.




Το κανάλι διατηρεί ο Daniel Floyd (professional animator και co-creator of Extra Credits) και είναι εστιασμένο στα animations. Έχει και άλλα ενδιαφέροντα βίντεο και playlists.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Η Unity επενδύει σε VFX tools



Πολύ ενδιαφέρουσα κίνηση. Είναι για να κοντράρει την Unreal στις κινηματογραφικές παραγωγές ή για να εμπλουτίσει την Unity Engine λόγω των πρόσφατων εξαγορών της Epic (megascans κλπ);
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
To Xbox γιορτάζει 20 χρόνια και έχει ανεβάσει ένα documentary με την ιστορία της κονσόλας.
Έχει πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις κάτω από ποιες συνθήκες βγήκε, τους συντελεστές, τους στόχους τους, τα λάθη που έκαναν.
Μου έχει μείνει το τελευταίο επισόδειο να δω .



Kudos στον @polistas που μου το ανέφερε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θυμάμαι τότε που είχε σκάσει το xbox κι εδώ. Το είχε φέρει ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά, κυρίως μελάνια για εκτυπωτές πόυλαγε από ότι θυμάμαι. Πηγαίναμε τάχα να το δοκιμάσουμε σε ένα stand που είχε και λιώναμε το Halo. Την τρίτη - τέταρτη φορά βέβαια φάγαμε πόρτα. Ε μετά το έφερε ο θείος και το παίξαμε και στο pc μας.
 
Top Bottom