What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Isometric action rpgs (aka κλικικλικι)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δε θυμαμαι, αν και τι εχει ειπωθει, ωραιο φαινεται, RTWP φαινεται, και μ εναν καπως πρωτοτυπο μηχανισμο save/load ουσιαστικα...
iron danger.
κυκλοφορει 25/3 (ειδα την ημερομηνια και μ επιασε εθνικο ριγος. αγωνιστικους χαιρετισμους στον γρηγόρη φλεσσα του φόρουμ)

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το παραλάβαμε κι εμείς το συγκεκριμένο, και ετοιμάζει το ρηβιού του ο Ναύαρχος. Γλυκιά ειρωνεία, δεδομένου ότι είναι RTWP.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Το παραλάβαμε κι εμείς το συγκεκριμένο, και ετοιμάζει το ρηβιού του ο Ναύαρχος. Γλυκιά ειρωνεία, δεδομένου ότι είναι RTWP.

Ανάγκας και οι Θεοί πείθονται!!!! (Πόσο μάλλον ένας ταπεινός Ναύαρχος!!! :p :p :p )
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ανάγκας και οι Θεοί πείθονται!!!! (Πόσο μάλλον ένας ταπεινός Ναύαρχος!!! :p :p :p )

Βλέπεις πόσο το αγαπάνε οι υπόλοιποι το RTwP, έτσι; Λάκισαν όλοι οπότε αναγκάστηκε το αυθεντικό turn-based αρσενικό να κάνει ένα βήμα μπροστά. Το λατρεύουν το RTwP... αλλά από μακριά!

Μερικές πρώτες εντυπώσεις από το παιχνίδι: είναι RTwP tactics game δύο χαρακτήρων με την (πολύ χρήσιμη) λειτουργία του rewind time σαν το Prince of Persia: Sands of Time. Επιλέγεις τις κινήσεις του κάθε χαρακτήρα και προχωράς τον χρόνο κομμάτι-κομμάτι (ανά heartbeat όπως τα λέει το παιχνίδι) για να δεις την εξέλιξη. Αν δεν είναι η επιθυμητή (π.χ. ο εχθρός πρόλαβε και σε χτύπησε, μια επίθεση μπλοκαρίστηκε κλπ) γυρνάς πίσω τον χρόνο μερικά heartbeats και δοκιμάζεις κάτι άλλο. Δεν υπάρχει καθόλου στοιχείο RPG εκτός από προκαθορισμένη απόκτηση νέων abilities μετά από το τέλος ορισμένων levels, μην περιμένετε δηλαδή επιλογή διαλόγων, quests κλπ. Είναι καθαρά tactics game.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Κρήμ Τών στα πέντε, ΠΕΝΤΕ ευρώ αυτή τη στιγμή και για τις επόμενες 40 ώρες.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα στρημάρουμε με Παύλο ΚΡΕΙΜ ΤΩΝΝ κατά τις 10 ώρα Ελλάδος. New game με νέους χαρακτήρες.

Δεν έχω παίξει ποτέ, εν τω μεταξύ. Θα καμαρώσετε τα πρωταρχικά μου κατορθώματα στο γκεημ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αχαστο! διαδωσται!
λιγο καλυτερο απ το διδυμο τσιοδραχαρδαλιά.

πειτε. που υπογραφω? τι πρεπει να καμω? οδηγηστε τον κομπιουτερικα αναλφαβητο γέροντα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Θα συντονιστείς κατάτς 10 στο τουήτς τσάνελ μας όπως όλα τα κουλ παιδιά:

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Περιμέναμε την διάδοχο του θρόνου της Υπερβορείας να πάρει το βασιλικό λουτρό της και αργήσαμε λίγο, το σετάρουμε τώρα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δε με λέτε, τώρα που γυρίζει, άλλο ένα νουμπά θέλετε; Μου αρέσει που λέει 6 hours played, φαρμάρισμα για κάρτες πρέπει να ήταν όλες, έναν λέβελ 3 χαρακτήρα έχω.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Εθεάθη το πρώτο gameplay video του Alaloth. Ωραίο φαίνεται

Δείχνει να έχουν επιλέξει αργούς ρυθμούς. Ίσως αργότερα να προσθέσουν και πιο πολύ τακτική.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καλο φαινεται το Alaloth. το ειχαμε στο ρανταρ. βλεπω γραφει 2020 στο τελος χωρις αλλες λεπτομερειες, αλλά τωρα λογω του γαμοιου, δεν το βλεπω για μεσα στη χρονια.

ωστοσο άλλαλοθ (ειδες τι εκαμα εκει? καλα, υπερβαλλω, αλλά απλά ηθελα να ξανακαμω το λογοπαιγνιο (το εχω ηδη καμει απ οτι θυμουμαι..)) εμεινα μ αυτο που βγηκε σημερα αθορυβα και μαλλον θα παει απατο, αλλά για μας τους ποντικοdestroyers, ολα τα κλικικλικι αξιζουν αναφορας.
λαιτ μου φαινεται, αλλά το σετινγκ, οπως και τα καπως cel-shaded (στο ματι μου τουλαχιστον) γραφικα, το κανουν ενδιαφερον. 4μελές παρτυ, ιαπωνικο φολκλόρ (γουσταρωμε) και ναι, μην αναρωτιεστε, ειναι rtwp, οπως ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ για να το συμπαθησωμε.
α, πορτογαλοι το χουν φτιασει (να δουμε ποτε θα αντικρυσωμε ελληνικο κλικικλικι με θεμα απο αρχαια ελλαδα (μαλλιασε σαν τον τσιοδρα η γλωσα μου να το λεω)). μερικα στοιχεια και μικρο τηζερ για μια ιδεα.


Koi Unleashed





εντιτ: βλεπω τωρα, οτι ολο αυτο, ειναι εργο ενος μονο ανθρωπου...
μπραβο στον πορτογαλο σάβαταρ λοιπον.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Δείχνει να έχουν επιλέξει αργούς ρυθμούς.
Ναι αυτό δε νομίζω να αλλάξει δραματικά. Απ΄ότι λένε οι ίδιοι και στο discord, θέλουν ένα πιο μεθοδικό, Souls-like (sic) σύστημα μάχης που δε θα κάνεις steamroll τα πάντα σπαμάροντας κλικς και shortcuts.
 
Top Bottom