What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κόντρα σε κάθε λογική, το RageQuit.GR έγινε 10 χρονών

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
γμτ, ηθελα να γραψω ακριβως κατω απ το ποστ του τζιμη321 :p, με την σειρα δηλαδη που σκασαμε απροσκλητοι ενα παγερο, υγρο βραδυ του νοέμβρη πριν 10 χρονια στην δοκιμαστικη βερσιον του ρεηκουί. αλλά ενιντζαρίσθην αγρίως.

καταλαβαινετε με τι λυσα καναμε ρηφρες (ειχαμε ινσάι ινφορμέσιο οτι κατι ΚΑΛΟ αναμενεται απο μερα σε μερα...) που μπηκαμε ψυχρα, ενω το μαγαζι ηταν στα μπετά ακομα. ουτε ενα φοντανακι δεν μας βγαλανε οι αχρείοι..
ηταν ΓΑΜΑΤΑ, ωστοσο, γιατι μας χρησιμοποιησαν ως γκουινεα πιγκς... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: δηλ. φασεις του στυλ: "ρε, αλλαξαμε αυτο. σας αρεζει?"
νομιζω εχουν σωθει εκεινα τα θρεντς που δειχνουν την λύσα και την Ευδαιμονια της Στιγμής.

τι να πω? μπορει να μην γραφω πλεον συχνά, αλλά σας παρακολουθω, καναγιες. και θα βολταρω στα υγρα, ερωτικα σοκακια του ρεηκουί οσο με βασταει το ποντικι μου...

αν τυπωσετε σε 4k το μπανερ, και βαλετε μια κορνιζουλα γυρω γυρω, ετσι σαν πινακα ενα πραμα, βαλτε με στην κληρωση... (ναι, ναι σας εδωκα υπογειως ιδεα για γκιβαγουέι...)

να τα εκατοστησετε/ουμε !!



εντιτ: ω ρε φιλε, 26/11/2012 εγγραφη.... μια βδομαδα πριν την πρεμιερα...

ΣΟΔΑ, ΦΕΡΣΤ ΡΕ!!!!!! (ψεμματα, σέκοντ, αλλά ηθελα να το γραψω...)
 
Last edited:

kesnar

Hobgoblin Captain
PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
269
Χρονια πολλα!
Και οπως ελεγε ενας υμνος του βορα (που πετυχα σε ενα τελικο βολευ στην ετ3 πριν καποια χρονια):
"Και στα 100 θα μαι παντα εδω να στο τραγουδω!"

Πολλα φιλιά και καλα Ρεικούγενα σε όλους τους φορουμίτες και τους συντάκτες!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
αν τυπωσετε σε 4k το μπανερ, και βαλετε μια κορνιζουλα γυρω γυρω, ετσι σαν πινακα ενα πραμα, βαλτε με στην κληρωση... (ναι, ναι σας εδωκα υπογειως ιδεα για γκιβαγουέι...)
Οι ιδέες μας έχουν να κάνουν με εκτύπωση αλλά όχι το banner. Too many hints
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Χρόνια πολλά αγαπημένο RQ! Δεν θα μπορούσε να ήταν αλλιώς με την καλύτερη φουρνιά συντακτών PC Master που πέρασε ποτέ από το περιοδικό. Κρίμα μόνο που δεν γράφουν ακόμα άρθρα ο Μάνος κι ο Στέφανος. Τουλάχιστον ο Μύστης μας δίνει την σοφία του ακόμα στο forum. Να είστε καλά παιδιά και να γιορτάσουμε μαζί όχι μόνο τα 20, αλλά και τα 30,40,50...

Μέσα για την κλήρωση!

Ελπίζω να ήταν αρκετό το γλείψιμο! :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Να σημειωθεί πως, όπως αρμόζει σε μια ρεηκουήτικη επέτειο, το άρθρο είναι ψιλοwork in progress και σταδιακά προστίθενται σε αυτό τα 2 σέκελς και άλλων ιστορικών μελών της ομάδας. Ίσως καταφέρει να προσθέσει και ο Μάνος 2-3 αράδες, αν και πρέπει να ψιλοπνίγεται αυτόν τον καιρό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Παιδιά συγνώμη που ακούγομαι μίζερος στο κείμενο, στην πραγματικότητα είμαι πολύ χαρούμενος που έφτασε 10 χρόνια η φάση.
Απλά όλες αυτές οι αναμνήσεις, πρακτικά οι τελευταίες πριν σκάσουν οι παιδικές φούσκες και με πατήσει η σκληρή ρόδα της ζωής, είναι τόσο νοσταλγικές που δεν ξέρω αν θέλω να γιορτάσω με ένα μοσχάτο ντάστι και ψητό αγριογούρουνο ή να τσακίσω κανά ουίσκι να μπετώσω.

Μάλλον τίποτα γιατί βγήκαν χθες οι εξετάσεις μου και πρέπει να κοπούν όλα 🧓
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Α λέμε και για τη ζωή μας ντεμέκ? Well, εμένα το "άνοιγμα" του RQ με πέτυχε στη πιο sad -ως τώρα- φάση της ζωής μου, είχα χωρίσει από τη μοναδική σοβαρή σχέση που έκανα, είχα τελειώσει και το στρατό και δεν είχα καμία όρεξη να ψάξω για δουλειά, το PCmaster forum έλειπε και δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο, η κρίση ήταν βαθειά, όλοι στη παρέα το μόνο που κάναμε ήταν να βλέπουμε slasher movies στο σπίτι ενός μαν και να τρώμε τα χειρότερα σαντουιτς της περιοχής απλά και μόνο επειδή ήταν μεγάλα και ταυτόχρονα φτηνά. Από καλά games δεν έβρισκα κάτι να περνάει η ώρα. Παίζαμε και κάνα DnD αλλά σάπιο, δεν είχε σχεδόν κανείς ουσιαστικά όρεξη να ασχοληθεί. To WoW είχε γίνει χάλια και όλοι το είχαμε παρατήσει, To νετ καφέ-στέκι της παρέας έκλεισε, μαύρα χρόνια.

Για κάποιο λόγο με το που μπήκα στο RQ όλα άρχισαν να καλυτερεύουν, βρήκα όρεξη για δουλειά (δεν βρήκα ποτέ κάτι σταθερό αλλά δουλεύω αρκετά συχνά ώστε να βγάζω τα γούστα μου), ξεκίνησα το DnD με καλή και σοβαρή παρέα, πήρα και εγώ φυσικά PC, και ανακάλυψα το New Vegas χάρη σε μια "κουβέντα" δυο γραμμών με τον Hellion. (κάτι του τύπου "ρε συ αυτό κάνει 5€, λέει ή είναι σα το 3?") αλλά και την Obsidian γενικότερα. Εδώ είναι που πείστηκα να παίξω και Witcher. Μη τα πολυλογώ, αν δεν ήταν το forum ακόμα WoW και Gothic θα έπαιζ- oh, wait...

Γενικά για κάποιο λόγο το RQ βελτίωσε τη ζωή μου, έστω και αν ήταν κυρίως συγκυριακά όλα αυτά, σαν τα ακούνα ματάτα των μαύρων στο Λευκό Πύργο, που αν φορέσεις ένα όλα γίνονται καλύτερα.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Χρόνια πολλά συνgamers! Χρόνια πολλά στην ποιο ζεστή γωνιά του διαδυκτιακού Χάους και να είμαστε όλοι καλά να αναταμόνουμε εδώ μέσα για πολλές δεκαετίες ακόμα! (οραματίζομαι την συνήπαρξη topics για το πόσο γαμάει το Witcher 6 και για υπολογισμούς "ΕΦΑΠΑΞ και πόσα μου έφαγαν τελικά τα ταμεία?") Κίσιζ και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους αφιερώνουν χρόνο και κόπο για να δουλεύει το online στέκι μας όπως πρέπει, σε όλους τους συντάκτες για τα κείμενα που μας κρατάν συντροφιά σε πρωινά καφεδάκια και φυσικά σε όλη την τρελοφορουμιτοπαρέα που ξεπερνώντας κάθε εμπόδιο (εγωισμούς, παρεξηγήσεις, real life εμπόδια κτλ.) συνεχίζει και το κρατάει alive and kicking! Τσήρζ Ragequit.gr 🍻
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
Οι ιδέες μας έχουν να κάνουν με εκτύπωση αλλά όχι το banner. Too many hints


μιλας με γριφους γρέοντα νορθλάτε. αραγες:

- δωρο εκτυπωτής?
- εκτυπωση της μασκωτ του ρεηκουί?
- εκτυπωση επιτελους της τραπουλας με τα απαραιτητα dlcs??
- 3d εκτυπωση καυτού κομενακίου ??

καλα, ρωτω επιτηδες επειδη ειμαι σπαζοκλαμπάνιας. δεν θελω απαντηση (σιγα μην απαντουσες, αλλά λεμε τωρα...)
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Κάπου εδώ, νομίζω πως ήρθε η στιγμή να ευχαριστήσουμε και τον Ινδό developer που έκανε τη ρεηκουϊφορουμική ζωή μας ακόμα πιο συναρπαστική. Έδωσε το "κάρυ" που έλειπε και χάρη σε αυτόν έμαθα να χρησιμοποιώ το Ctrl+F5 και να ελπίζω να ξαναδώ online το αγαπημένο μας φόρουμ... :Ρ
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Μετά την εμπειριάρα του Πέντιμεντ, ο Γεράνιος ενεπνεύσθη θεϊκά, Μπραμπρού.

Τι θες να μας πεις Αδελφέ Βορράκιε; Ότι το Πέντιμεντ όντως δεν είναι παιχνίδι; :Ρ
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ανακοινώσεις όταν τα/το project προχωρήσει σε χειροπιαστό στάδιο. inb4 γράψει ο Χειρομαλάχτης για πράγματα που άπτωνται της χείρας. Μη χειρότερα.

/jacknickolsonmode
 
Top Bottom