What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Kickstarter

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Δεν έχω κάνει ποτέ pledge σε κανένα kickstarter, αλλά νομίζω ήρθε η ώρα. Έχω τις καλύτερες αναμνήσεις από τα παιχνίδια της σειράς Suikoden.

Τι είδους παιχνίδια είναι; Καθαρά jRPGs ή φέρνουν και προς strategy;
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τι είδους παιχνίδια είναι; Καθαρά jRPGs ή φέρνουν και προς strategy;
JRPGs είναι, απλά έχουν και κάποιες και καλά πιο turn based strategy "μάχες" που κάνεις σε κάποια σημεία, αλλά αυτές είναι μετρημένες στα δάχτυλα.
Εμένα μου άρεσαν γιατί είναι πάρα πολλούς χαρακτήρες για να βρεις και να πάρεις στην ομάδα σου, τους οποίους είτε χρησιμοποιείς στις μάχες είτε αναβαθμίζουν το HQ σου με κάποιο τρόπο (νέα shops κ.λπ.).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Tactical, Story-Driven, Fantasy RPG εμπνευσμένο από την Αναγέννηση.

Έπιασε ήδη τον πολύ χαμηλό στόχο χρηματοδότησής του, και θέλει ακόμη 28 μέρες.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Πριν ανοίξω το βίντεο, από το art και τον τίτλο σκέφτομαι, ρε λες να είναι καμιά Neocore, lol.
Ίσως οι false metallers του Baldur's Sin 2.1 να μπορούσαν να μάθουν κάνα δυο πραγματάκια περί δυνατής grimdark (sic) ατμόσφαιρας.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Όλα τα ομιτζί και χόλι σίετ

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
185.000 (με στόχο 40.000), ακόμα δεν ξεκίνησε λολ.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Έχει ήδη πιάσει τα 3 πρώτα stretch goals
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Δεν είδα αναφορά ως τώρα, οπότε το ρίχνω εδώ να υπάρχει. Ξεκάθαρος (ξεδιάντροπος?) κλώνος του Hollow Knight αλλά με Bloodborne setting + name-dropping του Devil May Cry για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
ξεδιάντροπος?
Ε ναι. Ok τα Bloodborne και DmC (ειδικά) είναι όντως επιρροές αλλά όσον αφορά το HK είναι λες και έχουν πάρει την ίδια engine, τα ίδια animations, εφέ κλπ. και άλλαξαν απλά τους χαρακτήρες και λίγο τα περιβάλλοντα.
Αναρωτιέμαι ποια θα είναι η αντίδραση της Team Cherry όταν το δουν...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Με προσέγγισε από μόνος του ο μαν που δημιουργεί αυτό το game, επειδή "είδε πως ρηβιούαρα το Chicken Police".



Τρέχει λέει και ένα κικστάρτερ που "δεν τα πάει και ιδανικά" κατά τα δικά του λόγια (τίμιος).

 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Με προσέγγισε από μόνος του ο μαν που δημιουργεί αυτό το game, επειδή "είδε πως ρηβιούαρα το Chicken Police".



Τρέχει λέει και ένα κικστάρτερ που "δεν τα πάει και ιδανικά" κατά τα δικά του λόγια (τίμιος).


Έπαιξα το demo. Είχε καλά στοιχεία. Ξεχείλιζε σουρρεαλισμό κι έναν narrator που ήταν όλα τα λεφτά. Το σκέφτομαι σοβαρά.
Ας βάλω κι εγώ ένα adventure με horror στοιχεία project που έχει φτιάξει μόνη της μια κοπέλα. Κι επίσης έχει demo για δοκιμή.
 
Top Bottom