What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Captain Marvel, Eternals???

Το πρώτο κακό, αλλά δεν πλησιάζει ούτε καν το ανεκδιήγητο Hulk. Το δεύτερο δεν το έχω δει, γι' αυτό και το "έτσι νομίζω τουλάχιστο"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Αυτοί οι Eternals, τερν μπέη παίζανε και γίνανε αρχαίοι;

Πάρτε δείγμα ΚΑΛΗΣ μάχης (δηλαδή RTwP, μπορείς να κάνεις pause με το Space είτε σε player, είτε σε streaming service afaik). Σόρυ για το σελφ πρόμο

 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αισθητά καλύτερο το 2ο She-Hulk από το 1ο. Και τα δυο έχουν mid-credits scenes και στα 2 δεν υπάρχει 4ος τοίχος, τον έχουν κατεδαφίσει.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

Ερώτηση, είδα το πρώτο επεισόδιο she hulk αλλά δεν μου άρεσε καθόλου, να συνεχίσω ή καλύτερα να αφιερώσω τον λιγοστό μου χρόνο στο ms Marvel που δεν έχω δει (και που νομίζω ότι άφησε καλύτερες εντυπώσεις)?. Παρακαλώ, ψηφίστε από κάτω

⬜να συνεχίσω she hulk
⬜ να ξεκινήσω ms marvel
⬜ Scorcese was right all along, να δω οτιδήποτε άλλο εκτός από marvel
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Ψηφίζω το 3.

Για να είναι sexualization, πρέπει να είναι sexy εξαρχής.

2 αλόγες να κουνάνε τα καπούλια τους, αφήνει μόνο περιθώριο για cringe/sad reacts.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Ερώτηση, είδα το πρώτο επεισόδιο she hulk αλλά δεν μου άρεσε καθόλου, να συνεχίσω ή καλύτερα να αφιερώσω τον λιγοστό μου χρόνο στο ms Marvel που δεν έχω δει (και που νομίζω ότι άφησε καλύτερες εντυπώσεις)?. Παρακαλώ, ψηφίστε από κάτω

⬜να συνεχίσω she hulk
⬜ να ξεκινήσω ms marvel
⬜ Scorcese was right all along, να δω οτιδήποτε άλλο εκτός από marvel
Τσέκαρε το Inside No9
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Αν και έχω περάσει υπέροχα με Marvel προϊόντα κατά διαστήματα, στο συγκεκριμένο poll θα πήγαινα κι εγώ με την τρίτη επιλογή.
Έχω αρχίσει σιγά σιγά να απομακρύνομαι από τις σειρές και τις ταινίες του MCU σ'αυτή τη Phase, ίσως επιστρέψω κάποια στιγμή αν μου κινήσουν πάλι το ενδιαφέρον, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου λείπουν ως τώρα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Ερώτηση, είδα το πρώτο επεισόδιο she hulk αλλά δεν μου άρεσε καθόλου, να συνεχίσω ή καλύτερα να αφιερώσω τον λιγοστό μου χρόνο στο ms Marvel που δεν έχω δει (και που νομίζω ότι άφησε καλύτερες εντυπώσεις)?. Παρακαλώ, ψηφίστε από κάτω

⬜να συνεχίσω she hulk
⬜ να ξεκινήσω ms marvel
⬜ Scorcese was right all along, να δω οτιδήποτε άλλο εκτός από marvel

-Ms Marvel ειναι αναλαφρη teen σειρα. Καλα περασα, εμαθα και 2 πραγματα για την Ινδια-Πακισταν (που θα επρεπε να ξερω).

-She Hulk εχουν βγει πολυ λιγα επ για να την προτεινω η οχι σε καποιον. Το 1ο επ το βρηκα αρκετα cringe, τα επομενα τα πηγαν καλυτερα. Ακομα ομως δεν εχει βρει τα πατηματα της.

- Αν εχεις λιγοστο χρονο τοτε εσυ ξερεις τι θα απολαυσεις καλυτερα. Μη τον χαραμιζεις σε πραγματα που ξερεις πως δε θα σου αρεσουν.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Αν και έχω περάσει υπέροχα με Marvel προϊόντα κατά διαστήματα, στο συγκεκριμένο poll θα πήγαινα κι εγώ με την τρίτη επιλογή.
Έχω αρχίσει σιγά σιγά να απομακρύνομαι από τις σειρές και τις ταινίες του MCU σ'αυτή τη Phase, ίσως επιστρέψω κάποια στιγμή αν μου κινήσουν πάλι το ενδιαφέρον, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου λείπουν ως τώρα.
Και εγώ ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι, ξεκίνησα δειλα δειλα το for all mankind, είδα και το Nope και η διαφορά με Marvel είναι αγεφυρωτη. Από την τεταρτη φάση δεν μου έκανε κλικ τίποτα
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Kι εγώ έκανα το λάθος και έβαλα Ms Marvel ανάμεσα σε 3-4 σειράρες που έβλεπα τελευταία. Ενάμιση επεισόδιο άντεξα.
Κι εγώ τα ίδια με τέταρτη φάση, ευτυχώς γούσταρα Wandavision και ακόμα περισσότερο Loki οπότε δεν πήγε τέρμα χαμένος ο χρόνος.
Καλά για τις ταινίες μην το πιάσω, λίγο το spiderman κάτι πήγε να κάνει αλλά μέχρι εκεί. Τις έχω ξεχάσει ήδη (όσες είδα).
Δεν έχω δει το νέο Θορ ακόμα βέβαια.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τέλος και το Captain America: The First Avenger

Από τους λιγότερο αγαπημένους και βαρετούς ήρωες για μένα, οπότε και η ταινία κινήθηκε στα ίδια επίπεδα.
Την είδα πριν απο 3 μέρες και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα :p

Α και το πως είχαν κάνει στην αρχή το σώμα του Steve, για να φαίνεται μισοριξιά, ήταν απίστευτα γελίο.

Συνεχίζουμε με το Avengers.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Α και το πως είχαν κάνει στην αρχή το σώμα του Steve, για να φαίνεται μισοριξιά, ήταν απίστευτα γελίο.

Η αχρηστη πληροφορια για αυτη την ταινια. Ειχαν απαγορεψει στην ηθοποιο που κανει την Carter να δει τον Chris Evans topless πριν γυρισουν τη σκηνη που γινεται τουμπανο. Στα γυρισματα εκεινη εντυπωσιαστηκε, αυτοσχεδιασε πηγε και του πιασε το στηθος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Η αχρηστη πληροφορια για αυτη την ταινια. Ειχαν απαγορεψει στην ηθοποιο που κανει την Carter να δει τον Chris Evans topless πριν γυρισουν τη σκηνη που γινεται τουμπανο. Στα γυρισματα εκεινη εντυπωσιαστηκε, αυτοσχεδιασε πηγε και του πιασε το στηθος.
φαντάζομαι τώρα τα #cancelchrisevans αν πήγαινε αυτός και της έπιανε το στήθος βέβαια, και τρομάζω λίγο με τον κόσμο μας.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Τέλος και το Captain America: The First Avenger

Από τους λιγότερο αγαπημένους και βαρετούς ήρωες για μένα, οπότε και η ταινία κινήθηκε στα ίδια επίπεδα.
Την ίδια πριν απο 3 μέρες και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα :p

Α και το πως είχαν κάνει στην αρχή το σώμα του Steve, για να φαίνεται μισοριξιά, ήταν απίστευτα γελίο.

Συνεχίζουμε με το Avengers.

Συμφωνώ για το πρώτο Κάπτεν Αμέρικα. Πολλοί το θεωρούν καλό, για μένα είναι απ' τις πιο αδιάφορες origin stories. Οι επόμενες ταινίες του, πάντως, είναι πολύ καλές. Ίσως γιατί δεν συμμετέχει τόσο πολύ ο ίδιος.

Ετοιμάζεσαι να δεις τώρα την νούμερο 1 ταινία για μένα στην όλη φάση. Και εδώ να σταματούσες, μια χαρά θα ήταν, αλλά υπάρχουν και πολύ καλές ταινίες στη συνέχεια, οπότε δεν στο προτείνω.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
@munkinnousu Βγαινει Cobra Kai σε λιγες μερες.
Δυστυχώς, δεν με τράβηξε, το είχα παρατήσει στα μισά της πρώτης σαιζόν, θα συνεχίσω for all mankind κ μάλλον Stargate (το πρώτο που δεν έχω δει) ή ίσως outlander που έχω διαβάσει και κάποια βιβλία
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Δεν είναι ούτε περίεργο ούτε αναπάντεχο να μην αισθάνεται κανείς ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την Phase 4. Οι σειρές δεν απευθύνονται σε όλους ενώ αρκετές από τις μεγάλες ταινίες δεν ήταν τόσο καλές όσο θα έπρεπε. Συν τοις άλλοις πρακτικά δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το επόμενο μεγάλο story arc, έχουμε μερικά στοιχεία αλλά όχι ακόμα την μεγάλη event movie που θα τα ενώσει. Τέλος, δεν έχουν μπει ακόμα στο παιχνίδι τα βαριά χαρτιά που όλοι περιμένουν (X-Men, Dr Doom, Fantastic 4). Η Phase 4 μέχρι τώρα ήταν εν πολλοίς φάση πειραματισμού και πιστεύω ότι θα αλλάξει ταχύτητα με το Black Panther: Wakanda Forever του Νοεμβρίου.
 
Top Bottom