What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Ψάχνω και γω να δω τι πατάτα έρχεται μετά και βλέπω τις επόμενες τρεις ταινίες: Thor Ragnarok, Black Panther, Avengers Infinity War. Όλες ανήκουν στις κορυφαίες comic book movies όλων των εποχών.

Δεν έχει σημασία τι υπάρχει ανάμεσα στην αθωότητα της άγνοιας και την ταινία που πάει η διάθεση για ζωή για να πεθάνει, aka Thor Love and Thunder.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Το άρθρο περισσότερο περιγράφει τη γενικότερη τρικυμία που μάλλον επικρατεί στο εσωτερικό της Marvel και όχι το τι ακριβώς συνέβη με την Alonso. Πάντως, οποιαδήποτε αφορμή για να μειώσουν τις ετήσιες παραγωγές και να επικεντρωθούν στην βελτίωση της ποιότητας (από εφέ μέχρι σενάρια) και των συνθηκών εργασίας, μόνο ως θετική τη βλέπω.
Επίσης, μου κάνει εντύπωση που σχεδόν κανείς δεν μιλάει για τις τρομερά απογοητευτικές εισπράξεις του Quantumania, εκτός όταν γίνεται στα πλαίσια συλλεκτικού άρθρου τύπου "Μήπως ο κόσμος άρχισε να βαριέται τους σούπερ ήρωες;" Λογικό να έχουν πέσει τα φώτα πάνω στη DC με το καταστροφικό ξεκίνημα του Shazam 2, το επερχόμενο reboot κτλ., αλλά τηρουμένων των αναλογιών η αποτυχία του Quantumania παίζει και να είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος. Προσωπικά είμαι πολύ κορεσμένος και ένα διάλειμμα σε κυκλοφορίες δεν θα με χάλαγε καθόλου.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,526
Προσωπικά είμαι πολύ κορεσμένος και ένα διάλειμμα σε κυκλοφορίες δεν θα με χάλαγε καθόλου.
Εγω παλι λεω οτι ενα παραδοσιακο Deadpool ή ενα Blade για ενηλικες, θα εσπαγαν ταμεια.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@maladroid Ισχύει αυτά που είπες για το άρθρο δεν έχουν ιδέα τι έγινε με την Alonso. Απλώς προκαλεί εντύπωση πως η ίδια μια εβδομάδα πριν έλεγε εδώ θα είμαι.

Για το Quantumania θα έλεγα πως είναι κακή ταινία δεν έχει να κάνει με τον κορεσμό. Βασική πλοκή δεν υπάρχει και οι διάλογοι είναι άθλιοι και το λέω εγώ που πάω για τη δράση στο σινεμά. Ο Kang μόνο αξίζει αλλά όχι τόσο για να προτείνεις σε κάποιον την ταινία.

Έχουν αρχίσει και κυκλοφορούν φήμες πως θα μειωθεί η ποσότητα των ταινιών/σειρών από εδώ και μπρος, το μέλλον θα δείξει.

Μιλώντας για μέλλον @Eaglos Deadpool 3 βρίσκεται ήδη στα σκαριά με τον Wolverino να συμπρωταγωνιστεί. Το νέο Blade νομίζω έχει παγώσει γιατί έχασε τον σκηνοθέτη του.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Από μια γωνιά αράζει ο Ezra Miller και γελάει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αν είναι δυνατόν, πάει η καριέρα του. Καλά να πάθει, ας πρόσεχε να ήταν σωστός και όχι βλάκας.

Τίποτα να τους κλειδώνουν πρέπει ανάμεσα στις ταινίες. Τους executives σκέφτομαι που διάβασαν τα νέα που έχουν στήσει σειρα ταινιών και ποντάρουν πολλά λεφτά πάνω του. Ακόμα και να του την έχουν στήσει η Disney δύσκολα θα χαρεί που με ένα λάθος tweet σε σβήνει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Τίποτα να τους κλειδώνουν πρέπει ανάμεσα στις ταινίες. Τους executives σκέφτομαι που διάβασαν τα νέα που έχουν στήσει σειρα ταινιών και ποντάρουν πολλά λεφτά πάνω του. Ακόμα και να του την έχουν στήσει η Disney δύσκολα θα χαρεί που με ένα λάθος tweet σε σβήνει.

Πήγα να πω ότι η Disney θα έπρεπε να είναι πολύ πιο προσεκτική στο casting αφού υπάρχουν αναφορές για χρόνια βίαιη συμπεριφορά αλλά άντε να βρεις άσπιλο χαρακτήρα στο Χόλιγουντ.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Doctor Strange - Βλέποντας την ταινία κάπου ένιωσα ότι δεν παρακολουθώ ταινιά του MCU ή Marvel γενικά, τουλάχιστον με τα όσα έχω δει μέχρι τώρα. Μου φάνηκε λίγο ξένη σε σχέση με τα όσα έχω δει. Παρόλα αυτά η ταινία ήταν αρκετά καλή, αν και λίγο υπερβολική κάποιες φορές και κρατάει το ενδιαφέρον μέχρι τέλος. Ο Doctor Strange ξεκινά γίνοντας αρκετά αντιπαθητικός στην αρχή, αλλά όσο περνά η ώρα και αλλάζει και αυτός σαν χαρακτήρας, αλλάζει και αυτό.

Agents 0f Shield Season 4 - Η υπερβολή κάνει και εδώ την εμφάνισή της σε μεγάλο βαθμό. Το σενάριο και τα όσα συμβαίνουν αρχίζουν να ξεχειλώνουν, ακόμα και για μια σειρά με "σούπερ ήρωες". Το twist που γίνεται με τους χαρακτήρες στο δεύτερο μισό της season έχει το ενδιαφέρον του, αλλά τραβάει αρκετά. Βλέποντας και την τελική σκηνή φαντάζομαι ότι η επόμενη σαιζόν θα είναι ακόμα πιο υπερβολική.

Black Panther - Εδώ δεν έχω να πω πολλά. Καλή γενικά η ταινία χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Αν τη συγκρίνω με την προηγούμενη που είδα τότε το Doctor Strange μου άρεσε περισσότερο. Αναμενόμενα τα plot twists, όμορφες οι εικόνες της Wakanda και γενικά πέρασε η ώρα ευχάριστα. Στα θετικά η επανασύνδεση Bilbo και Gollum.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Arwindan αχ επιτέλους αρχίζουμε να συμφωνούμε για το AoS. Δεν θυμάμαι πότε την παράτησα αλλά συμφωνώ απόλυτα ως προς το ξεχείλωμα και την αχρείαστη υπερβολή.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Εγώ το άφησα μετά το τέλος της τέταρτης σεζόν.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Δεν ξέρω, το OCD μου είναι πολύ δυνατό για να αφήσω μια σειρά έτσι στη μέση. Θα δω και την 5η και βλέπουμε.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Η πέμπτη AoS είναι φανταστική και η πιο whedonική σεζόν. Η τελευταία καλή σεζόν της σειράς για μένα.
 
Top Bottom