What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,845
Civil War στα ok και ms marvel και she-hulk. στα καλά. Wot.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,445
Καλά, αυτά είναι απλά γούστα, το Loki στα κορυφαία είναι η αγνή προβοκάτσια.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,687
Προσωπικά κι εγώ στα κορυφαία θα το έβαζα, είχε το momentum από το endgame και εισήγαγε πολύ ωραία τον Khan. Έπειτα όλα ένα χάος, όλα ένα μπαχαλο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Civil War στα ok και ms marvel και she-hulk. στα καλά. Wot.

Το Civil War αντικειμενικά είναι μια πολύ καλή ταινία (για το είδος της, μην πεταχτεί κανένας μουσάτος άπλυτος ψευτοκουλτουριάρης film bro και μπορατσιστεί). Απλά εμένα μου φάνηκε υπερβολικά βαριά και γενικά προτιμώ τον πιο ελαφρύ τόνο στις ταινίες της Marvel. Για Ms Marvel και She Hulk βλέπε παρακάτω. Οι ταινίες που έχω στην κατηγορία "κορυφαία" θεωρώ ότι ισορρόπησαν καλύτερα μεταξύ σοβαρότητας και χιούμορ.

Καλά, αυτά είναι απλά γούστα, το Loki στα κορυφαία είναι η αγνή προβοκάτσια.

Wandavision, Loki και σε μικρότερο βαθμό She-Hulk, Ms Marvel, Falcon and Winter Soldier και Moon Knight έκαναν αυτό που ήθελα από τις σειρές, να εμβαθύνουν στους χαρακτήρες σεβόμενες το πρωτότυπο υλικό. Καταλαβαίνω απόλυτα γιατί π.χ. το She-Hulk δεν άρεσε σε πολλούς αλλά ο χαρακτήρας και το στυλ ήταν έτσι και στο κόμικ εδώ και δεκαετίες, π.χ.

eyJidWNrZXQiOiJnb2NvbGxlY3QuaW1hZ2VzLnB1YiIsImtleSI6ImFjODM0ZmE3LTU3ZDItNDhkYy05MDhmLTVkYTgzZjc1ZDZkNi5qcGciLCJlZGl0cyI6eyJyZXNpemUiOnsid2lkdGgiOjMwMH19fQ==
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Μα ξέρουν το κοινό τους Πάνο : μαμμακύθοι που κρυφο-φαντασιώνονται τη Σούπερ Μαμά τους (πράσινη όταν νευριάζει και τους μαλώνει) να μασουλάει τα λατρεμένα μπισκοτάκια Οβαλτίνης τους. Σίγουρα όταν βλέπουν το συγκεκριμένο καρέ, πιστεύουν ότι είναι μια απολύτως νορμάλ και όμορφη εικόνα χαλάρωσης.

Αυτοί είστε, κύριοι Αλέκυθοι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Ναι, ενώ εσείς μεγαλώσατε με ουίσκι στο μπιμπερό. Άντε από δω ρε που έχετε φάει ο καθένας σας ογδόντα χιλιάδες μπισκότα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Ιδιαίτερης σημασίας για τον ιστορικό του μέλλοντος πως τα μπισκότα τα τρώγαμε ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΛΕΞΟΥΚΟ.

Οι μικροί μπισκότα και Οβαλτίνη. Οι μεγάλοι, γουίσκι, ξηροκάρπι και σημαιάκι πλαστικό Πασόκ.

#ΤαΚαλύτεράΜαςΧρόνια #ΤόποΣτοΓήρας #ΜόνοΝοσταλγία #ΚΑΠΗΓιαΠάντα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Αφού εσείς τα παρακμιακά πασόκεμον διαλύσατε την χώρα για τα γούστα σας, τώρα θέλετε να κάνετε το ίδιο και με τον κινηματογράφο ε;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,614
Αφού εσείς τα παρακμιακά πασόκεμον διαλύσατε την χώρα για τα γούστα σας, τώρα θέλετε να κάνετε το ίδιο και με τον κινηματογράφο ε;
νόμιζα ότι ακριβώς αυτό ήθελες, την καταστροφή του κινηματογράφου :sneaky:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
νόμιζα ότι ακριβώς αυτό ήθελες, την καταστροφή του κινηματογράφου :sneaky:

Όχι, θέλω συγκεκριμένα να κλαίνε και να υποφέρουν οι σνομπαρίες.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,845
Ναι αλλά αν κάποιος απαξιοί τον κινηματογράφο, δε θεωρείται κι αυτός σνομπαρία; :sneaky:
 
Top Bottom