What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,598

Αγαπάω Φραγκούλη

Ο @Admiral σε ρόλο Αδωνι να βγαίνει στα παράθυρα και να λέει ποιος νοιάζεται που είναι η χειρότερη ταινία της χρονιάς, το μόνο που έχει σημασία είναι που κόψαμε τα περισσότερα εισητηρια. Μπορεί και τα τεχνικά προβλήματα της Τετάρτης να ήταν προβοκάτσια για να μας βουλώσουν το στόμα. Κάμερες σε μένα. Λευτεριά στον Μάρτιν
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,595
....με highlights απείρου κάλλους ένα «σμήνος» από γατιά που βγάζουν πελώρια πλοκάμια από το στόμα τους και ρουφάνε ανθρώπους υπό τους ήχους του «Memory» (από το μιούζικαλ «Cats» του Άντριου Λόιντ Γουέμπερ – get it?) με τη φωνή της Μπάρμπρα Στράιζαντ (για να χαρεί και το queer fan base της Marvel-ιάδας)....

ΕΠΡΕΠΕ να το δω αυτο.... δυσκολευτηκα να το βρω, αλλά:



:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,598
Μιλάμε ο τύπος γράφει στα @@ του και την εταιρεία διανομής και ξεκινάει την κριτική του με το Τι γιγαντιαία μαλακιάρα ήταν αυτή;

Έχω ψοφήσει στο γέλιο. Το ταινιάκι φαίνεται να είναι τόσο κακό που θα το έβλεπε ακόμα και ο @soad667
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Ε καλά τώρα, οι γνωστές υπερβολές των κομπλεξικών κουραδοσινεφίλ. Μια χαρά ταινία είναι, σίγουρα όχι από τις καλύτερες της Marvel αλλά βλέπεται ευχάριστα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,866
Ε καλά τώρα, οι γνωστές υπερβολές των κομπλεξικών κουραδοσινεφίλ. Μια χαρά ταινία είναι, σίγουρα όχι από τις καλύτερες της Marvel αλλά βλέπεται ευχάριστα.
Συμφωνώ Ναύαρχε. πρεπει και οι κομπλεξαρες κριτικοί να καταλάβουν ότι δεν χρειάζεται όλες οι ταινίες να είναι Αγγελόπουλος αλλά χρειάζονται και ταινίες τύπου Epic Movie, meet the Spartans και The Marvels

:p :p :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,845
Το παραπάνω cat-scene (χουεχουενιαρνιαρ) ακροβατεί μεταξύ κριντζ και αμήχανου γέλιου.

Επίσης
Μονικα Ραμπο
Spoken Named like a true stronk wuman
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Συμφωνώ Ναύαρχε. πρεπει και οι κομπλεξαρες κριτικοί να καταλάβουν ότι δεν χρειάζεται όλες οι ταινίες να είναι Αγγελόπουλος αλλά χρειάζονται και ταινίες τύπου Epic Movie, meet the Spartans και The Marvels

:p :p :p

Καταλαβαίνω το πνεύμα του post αλλά θα συμφωνήσω με την μη περιπαικτική έκδοσή του διότι αυτό ακριβώς είναι το ζήτημά μου με τον τρόπο που κρίνουν και βαθμολογούν οι κριτικοί κινηματογράφου. Έχουν καθιερώσει εδώ και δεκαετίες μια μέθοδο κριτικής που τους επιτρέπει να κρίνουν με εντελώς αυθαίρετο τρόπο ταινίες με πρώτο κριτήριο το είδος τους.

Είναι ιστορικά αποδεδειγμένο το γεγονός ότι ταινίες που ανήκουν σε συγκεκριμένα είδη έχουν κακή αντιμετώπιση από τους σινεφίλ. Αναλογιστείτε αν σας μεταδίδει χρήσιμες πληροφορίες κάποιος ο οποίος π.χ. θα βαθμολογήσει αρνητικά ένα action game επειδή είναι action game.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,023


Ηθικό δίδαγμα: όταν το παιδί σας ζητάει παγωτό (με οποιονδήποτε τρόπο), κόψτε τον λαιμό σας να του πάρετε ένα (ίσως και δύο για να είστε καλυμμένοι), για να μην το μετανιώσετε μελλοντικά.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,598
Ηθικό δίδαγμα: όταν το παιδί σας ζητάει παγωτό (με οποιονδήποτε τρόπο), κόψτε τον λαιμό σας να του πάρετε ένα (ίσως και δύο για να είστε καλυμμένοι), για να μην το μετανιώσετε μελλοντικά.
Είναι TV-MA και αυτό δείχνει πρώτα απ όλα ότι η Marvel παρακολουθεί τα posts μου εδώ μέσα, εσάς σας παρακολουθούν οι σαυρόμορφοι, εμένα οι ποντικόμορφοι, και δεύτερον θα είναι αχαρτογράφητα νερά για αυτούς οπότε υπάρχει η αμυδροελάχιστη πιθανότητα να βγάλουν κάτι ενδιαφέρον.

Το Captain Marvel στο σινεμά ήταν μια μέρα που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Θα βρισκόμασταν για πρώτη φορά μετά από 10ετιες όλα τα ξαδέρφια μαζί και τους έπεισα να πάμε να το δούμε, θα ήταν η πρεμιέρα και για το νέο σούπερ ντουπερ Γιαπωνέζικο θερμός μου που θα μου παρείχε παγωμένη κοακόλα στην αίθουσα. Όταν έφτασα στο σινεμά, ανακάλυψα ότι το θερμός είχε ανατιναχτεί μέσα στην βαλίτσα της μηχανής, η ταινία (?) ήταν υπέρτατη
αηδία και μετά δεν μου μίλαγε κανείς για μέρες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,614
Πάντως να πω και εγώ τον πόνο μου, είχαν την φάση τους οι Μαρβελοταινίες μέχρι να κλείσει το πρώτο αρκ. Ακόμα και όσες δεν μου άρεσαν ήταν τουλάχιστον ευχάριστες.
Τώρα σαν να είναι σε φάση που πετάνε βρεγμένες γάτες κάλτσες στον τοίχο να δουν τι θα κολλήσει.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,866
Πάντως να πω και εγώ τον πόνο μου, είχαν την φάση τους οι Μαρβελοταινίες μέχρι να κλείσει το πρώτο αρκ. Ακόμα και όσες δεν μου άρεσαν ήταν τουλάχιστον ευχάριστες.
Τώρα σαν να είναι σε φάση που πετάνε βρεγμένες γάτες κάλτσες στον τοίχο να δουν τι θα κολλήσει.
Πέρα από την πλάκα που κάνουμε με τον ναύαρχο (ξέρω ότι μας τρολαρεις με την υποστήριξη στο MCU 😜 ) μέχρι το endgame ήταν πάρα πολύ ευχάριστες οι ταινίες και ανυπομονούσες να βγει η επόμενη.
Μετά χάθηκε το focus, λόγο d+ είχαμε συνεχές content με μέτρια έως πολύ κακά αποτελέσματα, οι ταινίες έπεφταν συνεχώς σαν ποιότητα και εισπράξεις, αποτέλεσμα να σταματήσουν να ασχολούνται οι μάζες μαζί τους.
Εάν οι marvels επαληθεύσουν τις προβλέψεις εισπράξεων, που μέχρι στιγμής δεν βλέπω γιατί να πέσουν έξω, θα μιλάμε για τεράστια τρύπα στα ταμεία της Disney (χρειάζεται 800 εκ μόνο και μόνο για να βγάλει τα έξοδα της)
Ίσως να ήταν και καλύτερα να ακολουθούσε το παράδειγμα της DC με το batwoman και απλά να διέγραφαν την ταινια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Εντάξει ρε σεις, κάνουμε μια κοιλιά αυτή την εποχή. Λίγο θα κρατήσει, ήδη η αντεπίθεση είναι στα σκαριά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,614
Εντάξει ρε σεις, κάνουμε μια κοιλιά αυτή την εποχή. Λίγο θα κρατήσει, ήδη η αντεπίθεση είναι στα σκαριά.
αν κάνεις κοιλιά από τώρα xmas με τα μελομακάρονα τι θα κάνεις; την περιφέρεια του Κρόνου;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,687
η ταινία (?) ήταν υπέρτατη
αηδία και μετά δεν μου μίλαγε κανείς για μέρες.
Την ίδια αντιμετώπιση είχα κι εγώ όταν έπεισα όλη την παρέα του Λυκείου να πάμε να δούμε το The Royal Tenenbaums (και μετέπειτα και το Zoolander). Τελικά δικαιώθηκα και για τα δύο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,598
Την ίδια αντιμετώπιση είχα κι εγώ όταν έπεισα όλη την παρέα του Λυκείου να πάμε να δούμε το The Royal Tenenbaums (και μετέπειτα και το Zoolander). Τελικά δικαιώθηκα και για τα δύο.
Όταν ήμουν φαντάρος, στο φυλάκιο στους πρόποδες του Καϊμακτσαλάν, τους έπεισα να δούμε το Life Aquatic. Συμφώνησαν όλοι να κοιμηθώ το βράδυ έξω με τις αρκούδες. Με λυπήθηκε ο δόκιμος και την γλύτωσα
 
Top Bottom