What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
κάτσε; τσόντα είναι ρε; δεν το είχα καταλάβει, να το δω και εγώ τότε :p

Δεν κάνουμε τέτοια στην Disney, υπερασπιζόμαστε τις παραδοσιακές αρχές και αξίες. Αγνότητα, οικογένεια, καπιταλισμός.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δεν κάνουμε τέτοια στην Disney, υπερασπιζόμαστε τις παραδοσιακές αρχές και αξίες. Αγνότητα, οικογένεια, καπιταλισμός.
Νομίζω στην συγκεκριμένη περίπτωση ταιριάζει περισσότερο το Αγνότητα, οικογένεια, σοδομισμός :p
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Ξεκίνησα το MCU marathon με το 1ο Iron Man, ταινία που την είχα ξαναδεί παλίοτερα.
Προσωπικά ο Iron Man είναι από τους αγαπημένους μου super heroes, γιατί είναι λίγο πιο "γήινος" σε σχέση με αρκετούς άλλους, ενώ δεν θα μπορούσα να φανταστώ κάποιον άλλο στον ρόλο του πέρα από τον Robert Downey Jr.

Όσον αφορά την ταινία, είναι διασκεδαστική με αρκετά κλισέ (τρομοκράτες κ.λπ.) όπως θα περίμενε κανείς από μία τέτοια ταινια, αλλά είχα καιρό να φάω ποπ κορν οπότε ήταν καλή ευκαιρία. Θετικό ότι υπάρχει και μία εξέλιξη στον χαρακτήρα του Stark κατά τη διάρκεια της ταινίας.

Συνέχεια με το The Incredible Hulk.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Και τι treat ήταν αυτό.
"Hulk Smash".
10/10

Εντάξει η ταινία δεν παλεύεται και πολύ. Πάλι καλά που υπάρχει και ο Norton

Πάμε για Iron Man 2.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μια βλακεία και μισή ήταν, όπως και το προηγούμενο Hulk.

Κάνανε και 2 recast στον χαρ/ρα, τον πέταξαν στους Avengers χωρίς να ασχοληθούμε με origin story ξανα ευτυχώς.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Νομίζω είναι η πρώτη ταινία που έκανα skip όταν κάθισα με την σύζυγο να κάνουμε ένα MCU marathon τότε που είχε τα περισσότερα το netflix. Να φανταστείς την είχα δει στην εποχή της και δεν θυμόμουν τίποτα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Και τι treat ήταν αυτό.
"Hulk Smash".
10/10

Εντάξει η ταινία δεν παλεύεται και πολύ. Πάλι καλά που υπάρχει και ο Norton

Πάμε για Iron Man 2.
Αφου θα συνεχισεις μετα την αποκαλυψη αυτη για ταινια, μπράβο σου.
Νταξ τετοια πιπα δεν θα ξαναδεις στο γιουνιβερς (ετσι νομιΩ τουλαχιστο)
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Μια βλακεία και μισή ήταν, όπως και το προηγούμενο Hulk.

Κάνανε και 2 recast στον χαρ/ρα, τον πέταξαν στους Avengers χωρίς να ασχοληθούμε με origin story ξανα ευτυχώς.
Θα διαφωνήσω. Η μοναδική αξιόλογη ταινία με τον Hulk. Ο Νόρτον τα έσπασε και σε αυτό το ρόλο η ηθοποιάρα. Πολύ κρίμα που δεν παρέμεινε Hulk. Είχα πολύ μεγάλο hype μετά από αυτή τη ταινία για τη ταινία των Avengers θυμάμαι. Μεγάλο facepalm όταν τον αντικατέστησαν με τον κρύο Mark Ruffalo. Θα συμφωνήσω από την άλλη για το Guardians 2. Εχοντας δει τα αντίστοιχα διπλά επεισόδια στο animation που ήταν εξαιρετικά, η μεταφορά της σε ταινία ήταν άθλια και χαλάστηκα πολύ με όσα άλλαξαν!
Πόσο μάλλον που το πρώτο Guardians είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες του MCU ήταν διπλή η απογοήτευση

@Arwindan
To Ironman 1 από τις καλύτερες του MCU για μένα. Δεν τη βαριέμαι ποτέ να την ξαναβλέπω. Aπό τα κορυφαία intro movie ήρωα που έχουμε δει. Ο ανθρωπος γεννήθηκε γι'αυτό το ρόλο
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Χμμ, Guardians 2 says hi. Ηταν κακιστο το βασικο σεναριο. Still better than the Hulk movies βεβαια.
Ναι ρε, δεν συγκρίνεται με το έκτρωμα.
Καλά εγώ καλά πέρασα στο Guardians 2
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Χμμ, Guardians 2 says hi.
Ένα Πάνθηρας που δεν είναι ροζ, στέλνει επίσης αγωνιστικούς χαιρετισμούς.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Αφου θα συνεχισεις μετα την αποκαλυψη αυτη για ταινια, μπράβο σου.
Νταξ τετοια πιπα δεν θα ξαναδεις στο γιουνιβερς (ετσι νομιΩ τουλαχιστο)
Captain Marvel, Eternals???

Έτσι κι αλλιώς, δεν θα φτάσει μέχρι εκεί ο @Arwindan ,στο Thor 2 θα σπάσει την τηλεόραση του και θα ξεκινήσει να φτιάχνει origami
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μην αγχώνεστε έχω αρκετή υπομονή.
Λοιπόν, Iron Man 2. Σίγουρα κατώτερη από την 1η ταινία. Δεν μου άρεσε αυτό το στυλάκι που είχε ο Stark στη μεγαλύτερη διάρκεια της ταινίας, ενώ με κούρασε αρκετά και η τελική μάχη. Ο κακός είναι επίσης πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου.
Στα θετικά θα έβαζα το soundtrack.

Συνεχίζουμε με Thor.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μην αγχώνεστε έχω αρκετή υπομονή.
Λοιπόν, Iron Man 2. Σίγουρα κατώτερη από την 1η ταινία. Δεν μου άρεσε αυτό το στυλάκι που είχε στη μεγαλύτερη διάρκεια της ταινίας, ενώ με κούρασε αρκετά και η τελική μάχη. Ο κακός είναι επίσης πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου.
Στα θετικά θα έβαζα το soundtrack.

Συνεχίζουμε με Thor.

Το ενδιαφέρον με το Iron Man 2 είναι ότι η συνέχεια του MCU βοηθά στο να πάρουν σημασία ορισμένα πράγματα που σε πρώτη θέαση μοιάζουν (και ήταν) περιττά ή filler. Ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα το Iron Man 2 αλλά μετά το τέλος της Infinity Saga το βλέπω πιο ευχάριστα.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
To Thor βλέπεται ευχάριστα, χωρίς να είναι τίποτα το φοβερό. Καλές επιλογές στους περισσότερες ηθοποιούς με τη Natalie Portman να μην ταιριάζει καθόλου στην ταινία κατά τη γνώμη μου.
Μου άρεσε αυτή η διαφορετική, λίγο πιο παραμυθένια, αίσθηση που έβγαζε.

Συνεζίζουμε με Captain America: The First Avenger.
 
Last edited:

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Πολύ καλή παρατήρηση.

Φαν φακτ: η Νάταλι Πορτμαν συνέχισε να μην ταιριάζει σε άλλες δύο ταινίες Θορ
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

Δεν θα πω ψέματα, έχω πέσει και εγώ στην παγίδα και έχω κάνει το σώμα του Θορ από το πρώτο μισό του Endgame☹️☹️☹️
 
Top Bottom