What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

MARVEL’S MIDNIGHT SUNS

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Όταν ανακοινώθηκε επίσημα το Marvel’s Midnight Suns ως το επόμενο μεγάλο project της Firaxis δεν ήταν λίγοι αυτοί που αντέδρασαν αρνητικά, είτε λόγω αντιπάθειας στα deck builders, είτε λόγω μη ενδιαφέροντος για τους χαρακτήρες της Marvel, είτε απλά γιατί περίμεναν εναγωνίως την ανακοίνωση του XCOM 3! Οι προτιμήσεις του καθενός είναι φυσικά σεβαστές και συμμερίζομαι απόλυτα την ανυπομονησία όσων μετράνε τις μέρες μέχρι το επόμενο XCOM, ωστόσο εδώ είμαστε για να κρίνουμε το προϊόν που έχουμε τα χέρια μας και όχι αυτό που δυνητικά θα είχε πάρει τη θέση του υπό άλλες συνθήκες. Η Firaxis έχει αποδείξει την αξία της στα tactical games και είμαι στη ευχάριστη θέση να σας μεταφέρω ότι ούτε αυτή τη φορά αστόχησε.



Τα προβλήματα των heroes ξεκινούν με την νεκρανάσταση της εν λόγω κυρίας, της δαιμονικής βασίλισσας...


Continue reading...


 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Να αναφέρω συμπληρωματικά ότι το παιχνίδι στο Normal θα φανεί μάλλον εύκολο σε παίκτες με εμπειρία σε tactical games. Θα πρότεινα να ξεκινήσετε 1-2 επίπεδα παραπάνω, ούτως ή άλλως το difficulty μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Να αναφέρω συμπληρωματικά ότι το παιχνίδι στο Normal θα φανεί μάλλον εύκολο σε παίκτες με εμπειρία σε tactical games. Θα πρότεινα να ξεκινήσετε 1-2 επίπεδα παραπάνω, ούτως ή άλλως το difficulty μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή.

Να αναφέρεις, αλλά τώρα δεν μπορούμε να γράψουμε first. Δεν είναι σωστά πράγματα αυτά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
σου δωκε περιθωριο ενα τεταρτο ο αθρωπος.
ΠΟΥ ΗΣΑΝΤΕ?????
δεν εισαι ολη μερα λογκαρισμενος, πατωντας f5 δηλαδης ???? εισαι τιποτα περιστασιακος αναγνωστης? δεν θεμε τετοιους δω μεσα.


εχμ, μηπως επρεπε να γραψω "τετοι@" ??? ή "τετοι@@"?? καμε προσδιορισμο τα προναουνς σου, γκου. μη με φερνεις σε αβολη θεση.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
σου δωκε περιθωριο ενα τεταρτο ο αθρωπος.
ΠΟΥ ΗΣΑΝΤΕ?????
δεν εισαι ολη μερα λογκαρισμενος, πατωντας f5 δηλαδης ???? εισαι τιποτα περιστασιακος αναγνωστης? δεν θεμε τετοιους δω μεσα.


εχμ, μηπως επρεπε να γραψω "τετοι@" ??? ή "τετοι@@"?? καμε προσδιορισμο τα προναουνς σου, γκου. μη με φερνεις σε αβολη θεση.



Ze/Zir ΦΥΣΙΚΑ. Και το ίδιο επιθυμώ και δι υμάς. Δεν φαντάζομαι να είσαι τίποτα τοξικά αρρενωπός;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γκου, προφανως γκουγκλαρα. στηριζω. αν και νομιζα στην αρχη οτι το ζεζιρ ειναι κατι σαν το ζαναξ, χαπακι ευτυχιας.

σε άλλα νεα, και κυριολεκτικα διαλυοντας το θρεντ (σορυ αδμιραλ, θα μεταφερθουμε σε αλλο θρεντ αν χρειαστει) εχω να πω οτι η αδρεφη μου εχει μεγαλο αγχος, γιατι εν@ στην παρεα του ανηψιου μου αυτοπροσδιοριζεται ως non-binary. για καποιο λογο μου φανηκε τρομερα αστείο κι η σιστερ με κατηγορει για τοξικα αναισθητο και λακαμά περιωπης (και ισως και να μην εχει κι αδικο, θελω να σου πω).

σορυ ναυαρχε, εξαφανιζομαι οπως ηρθα. :love:
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Με αφήνει αδιάφορο η Marvel φάση, αλλά όλα τα υπόλοιπα στοιχεία τικάρουν κουτάκια, οπότε μπαίνει άνετα wishlist. Deck builder is my middle name.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Θα ρωτήσω και προφανώς άμα θέλεις απαντάς @Χειρομαλάχτης , αλλά η αδερφή σου για τι ακριβώς αγχώνεται; Μην τυχόν χρησιμοποιήσει όντως "λάθος" pronoun? Το πιο ανώδυνο για να έχει το κεφάλι της ήσυχο, είναι να ρωτήσει. Συγνώμη αν ρωτάω προσωπικά πράγματα, απλά επειδή το ανέφερες, παίρνω κι εγώ το θάρρος.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Θα ρωτήσω και προφανώς άμα θέλεις απαντάς @Χειρομαλάχτης , αλλά η αδερφή σου για τι ακριβώς αγχώνεται; Μην τυχόν χρησιμοποιήσει όντως "λάθος" pronoun? Το πιο ανώδυνο για να έχει το κεφάλι της ήσυχο, είναι να ρωτήσει. Συγνώμη αν ρωτάω προσωπικά πράγματα, απλά επειδή το ανέφερες, παίρνω κι εγώ το θάρρος.

Δε νομίζω να αγχώνεται για τη γραμματική του πράγματος αλλά για το ότι στην παρέα του γιου της υπάρχει κάποιος που αυτοπροσδιορίζεται ως "non-binary" και μπορεί να γεμίσει τα μυαλά της παρέας με @@@@@@@@ (σε ζευγάρια κατά προτίμηση)...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οτι ειπε ο μποτάκιος. φοβαται την "κακη επιρροη".

εγω βεβαια, οντας ο καλος μπαρμπας (ξερεις, που "καθεται μαζι με την νεολαια στα φαγοπότια" (την λεω ΚΑΘΕ φορα την ατακα γελωντας μονος μου, απλα τραγικος...)) της λεω ν αφησει τα παιδια να βρουν τον δρομο τους, να πιουν κανενα ποτακι η/και τσιγαρακι να ξελαμπικαρουν, να μην της δινουν λογαριασμο κλπ.
για καποιον περιεργο λογο δεν μ αφηνει πια ν αναπτυξω τις θεωριαρες μου στους ανηψούς και πεταγεται για να με αντικρουσει.

ε, ναι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ τα παιδια με λατρευουν. δεν θελω να ρωτας τα ευκολως εννοουμενα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Α, μάλιστα. Επειδή είπες ότι σε κατηγόρησε για τοξικότητες και τέτοια που συνήθως είναι κουβέντες των γουόουκς, φαντάστηκα ότι θα ήταν χαλαρή με τις αναζητήσεις της νεολαίας.

Εγώ νομίζω πως μια χαρά της τα είπες, όχι ότι με ρώτησες δηλαδή, αλλά είμαι σίγουρος ότι το επιχείρημα "να, και ο γκους στο ragequit συμφωνάει" θα την κάνει να αλλάξει γνώμη αμέσως.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν με κατηγορησε με τετχοια λογια ακριβως, μ αρεζανε ως φρασεις γι αυτο τα εγραψα.
θα της το πω στο χριστουγεννιατικο φαγοποτι αυτο με τον γκου στο ρεηκουί. θα προσθεσω οτι εισαι σοβαρος αθρωπος κι οτι φορας και σκουφο. καλα θα παει.

θα μας στειλει εορταστικο μπαν ο αδμιραλ, αν συνεχισωμε, οπότε φευγω για οντοπικ:

- εεεεεε, ωραιο φαινεται το κειμ, εκει που λες ψυχαγωγικες δραστηριοτητες στην πισινα, πως το εννοεις ναυαρχε???
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
οτι ειπε ο μποτάκιος. φοβαται την "κακη επιρροη".

εγω βεβαια, οντας ο καλος μπαρμπας (ξερεις, που "καθεται μαζι με την νεολαια στα φαγοπότια" (την λεω ΚΑΘΕ φορα την ατακα γελωντας μονος μου, απλα τραγικος...)) της λεω ν αφησει τα παιδια να βρουν τον δρομο τους, να πιουν κανενα ποτακι η/και τσιγαρακι να ξελαμπικαρουν, να μην της δινουν λογαριασμο κλπ.
για καποιον περιεργο λογο δεν μ αφηνει πια ν αναπτυξω τις θεωριαρες μου στους ανηψούς και πεταγεται για να με αντικρουσει.

ε, ναι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ τα παιδια με λατρευουν. δεν θελω να ρωτας τα ευκολως εννοουμενα.

Μέχρι τα ποτάκια και τα τσιγαράκια θα συμφωνήσω, αλλά μέχρι εκεί. Το να μην δίνουν λογαριασμό μπορεί να πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις και μετά να τρέχεις να μαζεύεις τα ασυμμάζευτα.

Εγώ είμαι με το μέρος της αδερφής σου πάντως, γιατί άλλο ποτά, άλλο λιλιά. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Δηλαδή, ΟΚ, παίζουν και με αυτά, αλλά γιου νόου γουάτ άι μιν... :Ρ

@Admiral σόρρυ για την επιμήκυνση του νήματος σε λάθος κατεύθυνση. Τελικά σου άρεσε το παιχνίδι; :Ρ
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Ωραιο ριβιου admiral, καθαρο 10/10 ειναι η παιχνιδαρα για οποιον δε απωθει η μαρβελοφαση του. Αντε και μια ανακοινωση για xcom 3 συντομα και γιναμε
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ναυαρχούκο τί συμβαίνει; Στην αίθουσα αναψυχής της κατασκήνωσης θα σε πάρουν με τα Χέμο. ΜΑΡΒΕΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ 104%; Είναι δυνατόν; Συγκρατημένο κείμενο που υπογραμμίζει την ανάγκη να είναι κανείς παρθένος και να ζει με τη μαμά προκειμένου να το εκτιμήσει αληθινά; Τα έσχατα του κόσμου. Έτσι όπως το πας, μπορεί να ξεχαστείς και να περάσεις έξω από σινεμά που παίζει αβάντ-πρεμιέρ του Killers of the Flower Moon. Φτου φτου, συγχύστηκα, θα πω στη μαμά να μου ετοιμάσει διπλό σάντουιτς φυστικοβούτυρο-μαρμελάδα να συνέλθω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Ρε λείψανο, αντί να πεις και ευχαριστώ που αφιερώνω χρόνο στο review για να καλύψω και τις προτιμήσεις της χούφτας των μαρβελοπονεμένων, πουλάς και πνεύμα; Εγώ φταίω που φοβάμαι μη διαβάσετε υψηλή βαθμολογία για Marvel game και σας ανέβει η πίεση, το ουρικό οξύ και το ζάχαρο από την ταραχή. Στο επόμενο θα βάλω 110% και θα γράψω ότι είναι καλύτερο από το Baldur's Gate 2, το Planescape Torment και το Fallout μαζί για να σκάσετε από το ζόρι.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
"Παρθένος" ο ένας, "λείψανο" ο άλλος... βαριές κουβέντες ειπώθηκαν. Προτείνω μονομαχία την αυγή μεταξύ @Borracho και @Admiral!

Εντάξει αλλά όχι πολύ πρωί γιατί κατεβάζει υγρασία.
 
Top Bottom