What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ενταξει, δεν μου ηρθε και προσκληση απο την ΕΛΠΑ για να γινω μελος.

Νομίζω μετά την 20ετία σού έρχεται πρόσκληση.

Εσεις δεν κρατατε ποντικια για πολλα χρονια; τι διαλο; τα αλλαζετε στο 6μηνο;
Πριν από αυτό που έχω τώρα (Razer Deathadder V2 Mini - 30 ευρουλάκια), είχα ένα Steelseries Rival 100 για 7 χρόνια, από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος, ώσπου άρχισε να κολλάει κάποιες φορές το αριστερό πλήκτρο του και δεν μπήκα στον κόπο για "επέμβαση", γιατί χρειαζόμουνα ένα ποντίκι άμεσα χωρίς να κολλάει και να μου κάνει κόλπα. Πριν από αυτό είχα ένα Razer Deathadder 3500 για 4 χρόνια, το οποίο είχε αρχίσει να παρουσιάζει κι αυτό διάφορα με τα πλήκτρα του. Πριν από αυτό, πρέπει να είχα κάποιο τυπικό optical της Microsoft, αλλά μιλάμε για πριν το 2010 οπότε δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες.

Επίσης, ποτέ μου δεν χώνεψα τα ασύρματα ποντίκια... Γουστάρω καλώδιο. :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτο που παρατηρησα ειναι η απουσια του ονοματος Logitech. Εαν ειχες, θα μπορουσαμε να ανταλλαξουμε αποψεις για την γητριατρικη των ποντικων.
Εμπλεξα με καθαριοτητες και μαγειρεμα. Λιγο αργοτερα, θα ανακοινωσω τα αποτελεσματα. Αυτο το ποντικι πρεπει να ζησει. Αν αποτυχω θα εχω αποτυχει και ως επιβιωτικος οργανισμος.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αυτο που παρατηρησα ειναι η απουσια του ονοματος Logitech. Εαν ειχες, θα μπορουσαμε να ανταλλαξουμε αποψεις για την γητριατρικη των ποντικων.

Όντως, για κάποιο λόγο η Logitech ποτέ δεν μου έκατσε ως εταιρεία. Δεν έτυχε μάλλον. Επίσης, ό,τι ποντίκια Logitech είχε τύχει να δω από κοντά, ήταν κάτι γκουμούτσες ασύρματα. Το μόνο περιφερειακό Logitech που ζήλεψα και ζηλεύω ακόμα είναι η τιμονιέρα της, αλλά είναι πολλά τα λεφτά ρε γμτ...

Λιγο αργοτερα, θα ανακοινωσω τα αποτελεσματα.

Μη με βάλεις στην κλήρωση. :Ρ

Αυτο το ποντικι πρεπει να ζησει. Αν αποτυχω θα εχω αποτυχει και ως επιβιωτικος οργανισμος.

Μην είσαι τόσο σκληρός με τον εαυτό σου. Έκανες ό,τι μπορούσες. :giankos:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Η ερώτηση είναι απλή και εύλογη: Γιατί άρχισαν να ξεθάβονται παλιά θρεντ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
έλα ντε backlog δεν έχετε ρε;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Γιατι επιστημονικη ερευνα απεδειξε οτι οσο πλησιαζουν οι γιορτες ανεβαινει η νεκροφιλια.

Μήπως είναι έρευνα του γνωστού επιστήμονα Καρλ Χάινς Ρουμενίγκε;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πριν φερω το φτυαρι και θερισει τα κοκκαλακια μας η υγρασια. Οι ανθρωποι νοιωθουν νοσταλγια στις γιορτες.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Έπαθα λαχτάρα πριν από λίγο. Είχα κλειστό υπολογιστή και όταν τον άνοιξα, μπήκε στα Win με το ζόρι και η taskbar ήταν παγωμένη (ο explorer πουθενά). Στο event viewer έβγαλε ότι ο explorer.exe "κρέμασε"... Κοτρόλ+Αλτ τις ει+Ντιλίτ, σατάουν και εκκίνηση, και πάλι τα ίδια! Περίμενα λίγο (αιώνες μού φάνηκε) και το σύστημα ξεκόλλησε. Είπα να μπω στο Win Update, μήπως και είχα κάνα update, είχε κάτι "μερεμέτια", τα κατέβασε, τα εγκατέστησε, έκανα ριστάρτ και όλα φαίνονται ομαλά προς το παρόν... Πόσα εγκεφαλικά ακόμα πια!!!111!!!

Έχει τύχει σε κανέναν σας το παραπάνω;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ναι ψόφαγε δευτεροτρίτος δίσκος. Μάλλον προσπαθούσε να διαβάσει το λειτουργικό ότι είχε εκεί (γιατί πχ υπάρχουν shortcuts, file associations κτλ) και προσπαθούσε και ξανα προσπαθούσε.
Μπορεί να ψοφάει και ο main σου, απλά εγώ είχα 2 HDDs στην μπούκα λόγο SMART warnings που είχαν βγάλει και το βρήκα αμέσως.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ναι ψόφαγε δευτεροτρίτος δίσκος. Μάλλον προσπαθούσε να διαβάσει το λειτουργικό ότι είχε εκεί (γιατί πχ υπάρχουν shortcuts, file associations κτλ) και προσπαθούσε και ξανα προσπαθούσε.
Μπορεί να ψοφάει και ο main σου, απλά εγώ είχα 2 HDDs στην μπούκα λόγο SMART warnings που είχαν βγάλει και το βρήκα αμέσως.

Samsung SSD 850 Pro 256GB είναι ο main μου και στο Samsung Magician δείχνει ότι είναι μια χαρά. Μακάρι να μην ισχύει στην περίπτωσή μου αυτό που λες...

EDIT: Πώς να σιγουρευτώ ότι δεν φταίει ο SSD; Να κάνω κάνα benchmark με το Samsung Magician;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τι κακιά πεθερα που σαι ρε θειο νωντα. :LOL:
πηγε να ησυχασει ο αθρωπος και του γραφεις πισω απ τις γραμμες: "κοιτα μποτ, μπορει ναναι ο δευτεροτριτος δισκος σου. α, εκτος εαν ειναι ο main, μην σκας, ολα κομπλε.." :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
@Dim Gian Bot μήπως έχεις κάνα ασύρματο Razer?? :sneaky:

Όχι, και τα δύο ενσύρματα είναι. :Ρ
Ρε λες να φταίει το Synapse; Αλλά έτσι ξαφνικά;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πρωτη γουλια καφε, για να δουμε τι επαθε το μποτακι.
@Θείος Νώντας nitro912gr
θα πεθανετε ολοι και τα εντερα σας θα απλωθουν στα πεζοδρομια σαν ριζες δεντρου.
99% δεν εχεις τιποτα.
windows εχεις, συμβαινουν αυτα.Βεβαια, εαν στο ξανακανει, να αποφευγεις τα πεζοδρομια.

δοκιμασε την πρωτη και ανωδυνη λυση
Code:
sfc /scannow
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Πρωτη γουλια καφε, για να δουμε τι επαθε το μποτακι.
@Θείος Νώντας nitro912gr
θα πεθανετε ολοι και τα εντερα σας θα απλωθουν στα πεζοδρομια σαν ριζες δεντρου.
99% δεν εχεις τιποτα.
windows εχεις, συμβαινουν αυτα.Βεβαια, εαν στο ξανακανει, να αποφευγεις τα πεζοδρομια.

δοκιμασε την πρωτη και ανωδυνη λυση
Code:
sfc /scannow

Ευχαριστώ πολύ Λέλο! Ξεκίνησα με verifyonly για να δω τι θα μου βγάλει.

1674217981505.png

Οπότε προχωράω ακάθεκτος στο scannow, σωστά;

EDIT: YESSSSSSSS!!!

1674218800596.png

Τα έφτιαξε όλα λέει. Δεν βρήκε άλλες βιολασιόνες λέει!

Αν ήταν αυτό το πρόβλημα και τη γλίτωσα τόσο φτηνά ωρέ Κούνελε, θα σε κεράσω μπύρες!
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Απλα, να ξερεις, ο κουνελος, Format δεν κανει.
Λογικα εισαι ΟΚ τωρα. Το εχω παθει κι εγω αυτο και ολα πηγαν ρολοι.
Αν το ξαναπαθεις, ρωτα ξανα αλλα πρωτα κανε ignore τον νιτρονωντα.
 
Top Bottom