What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Μεγαλες Αληθειες

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
Μα μέσα βάζω και το δικό μου (πρώτο και καλύτερο) κεφάλι :D


edit:
Αν παρεξηγήθηκε το κουοτ, τότες mea culpa, τιναπω.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,317
άρα εφόσον δεν ήσουν εριστικός ως προς το μικρό κεφάλι, δεν ήμουν ούτε γω. Πως θα μπορούσε άλλωστε. Μιας και δεν ξέρω που βρήκες τον αλγόριθμο ή την πολυπλοκότητα. ;)
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
Δε χρειάζεται ρε Γιάννη να μπούμε σε λουπαρισμα strawman τώρα. Άστο να πάει στην ευχή και κέρασε μου ένα HEMO για ψυχική οδύνη
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
reservoir-dogs-michael-madsen.gif





Εντιτ, μιας και λειτουργώ με χρονοκαθυστέρηση.
Για την παράθεση στο σχόλιο του Ποράτσου. Θα πω μονάχα πως την θεωρώ ολίγον άτοπη (αλλά is just my opinion και δεν είμαι ο αρμόδιος για να απαντήσει).
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι οταν ο Γκοφρετος λυνει χειροφρενο, λεγονται ωραια πραγματα.
Διαβασα τις απαντησεις, οχι με πολυ προσοχη. Ο λογος;
Ειμαι της αποψης να βαλετε στην ακρη τις στατιστικες για το ποιοι πεθαινουν περισσοτερο, ποιοι εχουν καλυτερες επαγγελματικες ευκαιριες κτλ. Ειδα πολυ επιστημονικη αναλυση για ενα θεμα που απλα υπαρχει και το βλεπουμε καθημερινα. Θελετε επιστημονικη αναλυση για το πως κοβει το μαχαιρι;
Η ανισοτητα υπαρχει, σε πολλους τομεις. Ο Μητσοτακης μπορει να βαλει 40 γυναικες υπουργους, για το τρεντ και την Ευρωπαικη στατιστικη. Αυτο δεν σημαινει οτι αυτες οι γυναικες θα κανουν οτι νομιζουν. Παραδειγματα, εχω.
Αυτο που ισχυει ειναι οτι το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο. Πολλοι αντρες ειναι μικρα ψαρακια αλλα οι γυναικες ειναι σχεδον παντα τα μικροτερα. Λεω σχεδον γιατι ειναι και μερικες γυναικες που δεν τα βαζεις μαζι τους. Να λεμε αληθειες εδω μεσα.

Μπορω να πω σεκσουαλικη παρενοχληση και καποιος να πει, και οι αντρες πεφτουν θυματα. Ναι.
Ο κουνελος εχει πεσει σε αυτη την ενοχλητικη κατασταση. Δυο φορες απο γυναικα και μια απο αντρα. Μια γυναικα ομως, αυτο το ζει καθε μερα. Ακομα και αυτη η εννοια, ειναι λαθος κατασκευασμενη. Οταν η αλλη σου λεει, ελα το βραδυ στο κρεβατι μου, δεν ειπε στο σπιτι μου, για να βρουμε λυση στο προβλημα σου, που αυτη δημιουργησε, απο το πουθενα.
Συγνωμη, αλλα αυτο δεν ειναι παρενοχληση αλλα εκβιασμος αλλα και χωρις το εκ.
Πανε και αλλαζουν ενα σωρο λεξεις, χωρις λογο και αιτια. Συνηθως κανουν μεγαλυτερη ζημια αλλα αυτο, το σημαντικο πραγμα, το προφερουν ως ενοχληση.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
Σου έστειλα στημ φριεντ ρηκουεστ, αλλά δεν έκανες αξεπτ. Σου έχω κάνει κάτι; Σου έχω φάει τη σειρά στο Πατσατζίδικο του Κώστα;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,798
Για την ακρίβεια του έφαγες τον πατσά. Και μερικά πικ ποκς από ινσόμνια, όσα δεν προλάβανε να φάνε τουλάχιστον με τον όμεν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Σημερα, ηθελα να σπασω τα τζαμια σε αυτο το αυτοκινητο και να του βανω φωτια. γιατι; γιατι ετσι.
προσαναμα το πεσμενο χαρτι. Τα λαστιχα; οχι δεν ηθελα να τα σκασω, για να το τσουλησω μεχρι τον δρομο.
car.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Σημερα, ηθελα να σπασω τα τζαμια σε αυτο το αυτοκινητο και να του βανω φωτια. γιατι; γιατι ετσι.
προσαναμα το πεσμενο χαρτι. Τα λαστιχα; οχι δεν ηθελα να τα σκασω, για να το τσουλησω μεχρι τον δρομο.
car.jpg

Πες μου ότι θα έκανες το ίδιο αν ήταν Yugo και είχε ξεπροβάλλει κάνα θηρίο-ντουλάπα δίφυλλη από τη θέση του οδηγού ή αν ήταν κάνα Hyundai και οδηγούσε κάνα κομενάκι... :Ρ

Αν κρίνω από το αμάξι, πάντως, και τον τρόπο παρκαρίσματος, κάνα παππούδι θα το οδηγεί. Δεν τόνε λυπάσαι ωρέ Λέλο;...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
@Dim Gian Bot Ειναι καποια μικρα πραγματακια που μου βιδωνουν στο βρεγματικο οστο. Γινομαι σαν τον pinhead.
Λογω δουλειας, το ματι μου πεφτει κατευθειαν επανω τους, αυτοματοποιημενη κινηση και εγγυημενος εκνευρισμος.
ΕΙμαι σαν τον Smith στο shoot em up. Βασικα με ειχε τρομαξει λιγο η ομοιοτητα στα πραγματα που με εκνευριζουν.
Τα σκουλαρια kappa στο αυτι δεν με ενοχλουν αλλα οι τυποι που οδηγανε μοτοσυκλετα με σαγιοναρα, εχω μια εντονη επιθυμια να τους πατησω. Ναι, οποιον οδηγαει μοτοσυκλετα τον κοιταζω κατευθειαν στο πατουμενο.
ΕΙχα και περιστατικο πριν κανενα μηνα, Τυπος στο φαναρι. δυο ροδες, πολλα κυβικα και φοραγε σαγιοναρα, σορτσακι, κρανος στον αγκωνα, γυμνος απο την μεση και πανω. Εφυγε και με κοκκινο. ηθελα να τον πυροβολησω.
ΒΙΔΩΝΩ ΛΕΜΕ......


Εαν το οδηγαει γερακος, τα πραγματα γινονται πολυ χειροτερα. Χτυπανε κομπρεσερ στον νωτιαιο μυελο.
Εαν δεν μπορει να το ισιωσει σε ενα κουτακι, να μην οδηγει. Θα φαει κανεναν ανθρωπο, οπως τρωνε καθε μερα.
Εγω, τα 1.000 κυβικα σε δυο ροδες τα παρατησα, οταν ενοιωσα οτι εχω βαρυνει απειροελαχιστα στις αντιδρασεις μου.
Δεν περιμενα να αρχισει να μου πεφτει το γιαουρτι απο το κουταλακι.
Τα Yugo και οσα αυτοκινητα ανηκουν στην κατηγορια, με αυτο φτιαχνεις και καστρα στην αμμο. Οπως και να το βαλεις, δεν ενοχλει. Εξαιρεση αποτελουν, καποιοι που οδηγουν σμαρτ. Αν και με αυτους εχω θεμα, λεω, ανηλικοι ειναι δεν πειραζει.
Κομενακι.... εξαρταται και ειναι θεμα για σεντονι. Καυτο σορτσακι, μπαλκονια σαν αυτα που εδινε ομιλιες στον λαο ο Παπανδρεου.... το παρκαρες ή το παρατησες, οπως σε παρατανε οι γκομενοι; πιο κοντα ηταν στην διαχωριστικη γραμμη παρα στο πεζοδρομιο.
Λεμε αληθειες εδω.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,870


Richard David Wolff is a professor emeritus of economics at the University of Massachusetts Amherst and a visiting professor in the graduate program in international affairs of the New School.

Wolff has also taught economics at:

Yale University
City University of New York
University of Utah
University of Paris I (Sorbonne)
The Brecht Forum in New York City.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Εχει ξεκινησει μια μεγαλη ελλειψη στα ειδη καπνιστου. Δεν ξερω αν τα πηρε το νερο απο Θεσσαλικες αποθηκες και τωρα τα τρωνε τα ψαρια. Μπορει να μην ειχαν βαλει τις νταλικες πανω σε σχεδιες. Μια συγκεκριμενη Ελληνικη μαρκα πηρε πολλες απουσιες. Το τσεκαρα, η εθνικη ανοιξε και μας περιμενει να σκοτωθουμε, εγκλωβιστουμε, χρυσοπληρωσουμε. Που ειναι τα τσιγαρα μου ρε καναγιες;
Παρα πολλα πραγματα τα ανεχομαι επειδη δεν με νοιαζει τιποτα, αλλα αυτο, θα αμηθουμε, σας το λεω και αληθεια λεω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
@Norshgaath αυτα συμβαινουν επειδη ο κοσμος το εχει αποδεχτει, απο τοτε που καποιος σκεφτηκε να κανει στρογγυλο το κιτρινο πετραδακι που βρηκε στο ποταμι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Μηδενικο αγχος πρεπει να εχουν οσοι φτιαχνουν παιχνιδια. Καμια πιεση απο τους μετοχους και τα εξοδα να τρεχουν, καμια πιεση απο αυτους που θελουν το μπλιμπλικι τους. Λιγοστος ο ανταγωνισμος.

cpunk.jpg
 
Top Bottom