What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

No Man's Sky

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Το FidelityFx πως ενεργοποιείται? Γιατί έψαξα τις ρυθμίσεις και δεν είδα κάτι!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Το FidelityFx πως ενεργοποιείται? Γιατί έψαξα τις ρυθμίσεις και δεν είδα κάτι!!
πήρε το update το GoG? Στις δεύτερες είναι όχι εκεί που έχει την ανάλυση.

Δίνει καλό boost αλλά είμαι λίγο διχασμένος με το τι χάνω και τι κερδίζω. Δηλαδή βλέπεις μείωση ποιότητας δεν κρύβεται, αλλά είναι σαφώς ανώτερο από το να βάλεις πχ χαμηλότερη ανάλυση και να πλακώσεις τα AA
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
πήρε το update το GoG? Στις δεύτερες είναι όχι εκεί που έχει την ανάλυση.

Ναι το έχει το update!! Αν και έψαξα και εκεί, δεν το είδα!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
S3 Virge!!!

:p :p :p :p

AMD Vega 56!!
ok wtf τότε, θα έπρεπε να στο δείχνει θα βγάλω ένα screenshot όταν πάω μετά σπίτι, δεν βλέπω κάτι στο νετ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
steam πάντως κάνει ένα update 1,4GB σήμερα, λογικά για στρώσιμο, για δες μην άλλαξε τίποτα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Το δίνω να είναι θέμα hardware. Εμένα πάντως μου την έχει την επιλογή (φοράω FX CPU και R9-390 GPU) και μάλιστα τρέχει τόσο καλά το game με ΌΛΑ στο Ultra όσο έτρεχε πριν το update με όλα κάπου Enhanced με High.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Το δίνω να είναι θέμα hardware. Εμένα πάντως μου την έχει την επιλογή (φοράω FX CPU και R9-390 GPU) και μάλιστα τρέχει τόσο καλά το game με ΌΛΑ στο Ultra όσο έτρεχε πριν το update με όλα κάπου Enhanced με High.
όλα ultra? τι fps? τι κάνω λάθος στη ζωή μου;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
όλα ultra? τι fps? τι κάνω λάθος στη ζωή μου;
Δε τα μετράω για να μην απογοητευτώ. "Το ίδιο ικανοποιητικά" είναι η καλύτερη απάντηση που μπορώ να δώσω, ως γνήσιος μαθητής του Sensei Orokusaki.
Να διευκρινίσω βέβαια ότι όταν λέω "όλα" εννοώ "τα πάνω". AF, GTAO και ΑΑ τα άφησα όπως πριν.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
meanwhile κατέβασα τα textures μια βαθμίδα κάτω και ηρέμησα, απλά δεν τραβάει με τα 4GB το εργαλείο. Τουλάχιστον ο λόγος που το ρίσκαρα με την high ρύθμιση δεν φαίνεται να υπάρχει πλέον. Τι εννοώ, με enchanced ρύθμιση κανονικά θα πρέπει να φαίνεται ταμαμ, κάνει load on demand το κάθε texture σε πολύ καλή ακτίνα δράσης, δεν παρατηρείς τίποτα. Αλλά για κάποιο λόγο το παιχνίδι αρκετά συχνά "ξέχναγε" να κάνει loading κάποια textures όταν πήγαινα κοντά, με αποτέλεσμα να βλέπω το ultra low resolution που έχουν κάποια αντικείμενα για όταν τα βλέπεις από μακριά.
 
Top Bottom