What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

No Man's Sky

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Τελικά μετά από τελείως σβήσιμο και επανεγκατάσταση, επανήλθε!! Αλλά δώρο - άδωρο!! Εκτός του ότι ισχύει αυτό που είπε ο νίτρος, χωρίς FSR και στα ultra, πήγε σχεδόν 100 FPS για τα λίγα λεπτά που το έτρεξα!!!!!
(1440p. Vega 56, 3800X, 32 GB 3200)!!

Ρε μπας και στοίχειωσε το μηχάνημα??
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Τελικά μετά από τελείως σβήσιμο και επανεγκατάσταση, επανήλθε!! Αλλά δώρο - άδωρο!! Εκτός του ότι ισχύει αυτό που είπε ο νίτρος, χωρίς FSR και στα ultra, πήγε σχεδόν 100 FPS για τα λίγα λεπτά που το έτρεξα!!!!!
(1440p. Vega 56, 3800X, 32 GB 3200)!!

Ρε μπας και στοίχειωσε το μηχάνημα??
βάλε FSR ultra και μετά στον driver βάλε Radeon Image Sharpening 50%, επίσης στa advanced, Tesselation -> application settings

Πλέον έτσι παίζω και είναι μια χαρά. Από την εικόνα που έδωσα μόνο τα txtures έριξα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
meanwhile πήγα και βρήκα την βάση που είχα κάνει με το άλλο account όταν έπαιζα game pass :p

20220417235617_1.jpg

και ξεκίνησα νέα απέναντι
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
@nitro912gr κάθε φορά που ανεβάζεις βίντεο για το No Man's Sky μου κεντρίζεις το ενδιαφέρον, σαν συνδυασμός space sim με Mass Effect! Εντυπωσιακό και πολλοί πλανήτες για επίσκεψη! (Και η λέξη "πολλοί" είναι πολύ μικρή για να περιγράψει το πόσοι πολλοί είναι) Αλλά πολύ crafting βρε παιδί μου! Δεν έχω υπομονή για τέτοια!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
@nitro912gr κάθε φορά που ανεβάζεις βίντεο για το No Man's Sky μου κεντρίζεις το ενδιαφέρον, σαν συνδυασμός space sim με Mass Effect! Εντυπωσιακό και πολλοί πλανήτες για επίσκεψη! (Και η λέξη "πολλοί" είναι πολύ μικρή για να περιγράψει το πόσοι πολλοί είναι) Αλλά πολύ crafting βρε παιδί μου! Δεν έχω υπομονή για τέτοια!
δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς με το crafting, αλλά βοηθάει για εξαρτήματα στην αρχή που δεν έχεις λεφτά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Είναι playable και χωρίς crafting και χτισίματα;!! Δεν το ήξερα, όχι.
και ναι και όχι, θα το χρειαστείς στην αρχή οπωσδήποτε, μετά μπορείς να αγοράζεις τα περισσότερα πράγματα, αλλά δεν είναι όλα διαθέσιμα παντού.
Επίσης είναι η μισή χαρά του παιχνιδιού, οπότε...
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Εντυπωσιακό το πόσο το στηρίζουν με updates! Αλλά αν δεν βάλουν update που θα βάζει επιτέλους μια αίσθηση progress και στόχου δεν το ξαναρχίζω
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Εντυπωσιακό το πόσο το στηρίζουν με updates! Αλλά αν δεν βάλουν update που θα βάζει επιτέλους μια αίσθηση progress και στόχου δεν το ξαναρχίζω
Κι εγώ θέλω να έχω στόχους και questline. "Να, εκεί είναι ο τελικός κακός και σε περιμένει!"
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Χίλιος δυο τρόπους θα μπορούσε να βάλει. Τελικός "κακός", boss/encounter list με προοδευτική δυσκολία, σετάρισμα victory conditions πριν το παιχνίδι κτλ. κτλ. Το να περιφέρεσαι απλά στο σύμπαν φαρμάροντας materials με ξενέρωσε άσχημα όταν το έλιωνα. Δεν νομίζω να το αλλάξουν ποτέ, οι ίδιοι έχουν πει ότι το No Mans Sky αυτό θέλαν να είναι, relaxed exploration και χτίσιμο, κάτι το οποίο είναι σεβαστό, απλά όχι για τα gaming γούστα μου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Χίλιος δυο τρόπους θα μπορούσε να βάλει. Τελικός "κακός", boss/encounter list με προοδευτική δυσκολία, σετάρισμα victory conditions πριν το παιχνίδι κτλ. κτλ. Το να περιφέρεσαι απλά στο σύμπαν φαρμάροντας materials με ξενέρωσε άσχημα όταν το έλιωνα. Δεν νομίζω να το αλλάξουν ποτέ, οι ίδιοι έχουν πει ότι το No Mans Sky αυτό θέλαν να είναι, relaxed exploration και χτίσιμο, κάτι το οποίο είναι σεβαστό, απλά όχι για τα gaming γούστα μου.
τι εννοείς, έχει 2 βασικά questlines, το Atlas Path και το Artemis questline.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
τι εννοείς, έχει 2 βασικά questlines, το Atlas Path και το Artemis questline.

Και τα 2 πολύ μικρά, μιλάμε για σταγόνες στο ωκεανό σε σχέση με το μέγεθος του παιχνιδιού. Το Artemis (το είχα ξαναγράψει νομίζω) είχε πολύ καλά δείγγματα γραφής και ξενέρωσα τόσο που τελειώνει στις 5-6 ώρες. Το Atlas Path ήταν λίγο meh...δεν το πολυθυμάμαι καν, Αν θυμάμαι καλά το "story" καταλήγει στο επικό "ταξίδεψε μέχρι το κέντρο του γαλαξία να δεις τι παίζει" , κάτι το οποίο απαιτεί πάααααρα πολλά jumps, χωρίς καμία αίσθηση προόδου όμως ενώ ταξιδεύεις, τα ίδια και τα ίδια είναι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Και τα 2 πολύ μικρά, μιλάμε για σταγόνες στο ωκεανό σε σχέση με το μέγεθος του παιχνιδιού. Το Artemis (το είχα ξαναγράψει νομίζω) είχε πολύ καλά δείγγματα γραφής και ξενέρωσα τόσο που τελειώνει στις 5-6 ώρες. Το Atlas Path ήταν λίγο meh...δεν το πολυθυμάμαι καν, Αν θυμάμαι καλά το "story" καταλήγει στο επικό "ταξίδεψε μέχρι το κέντρο του γαλαξία να δεις τι παίζει" , κάτι το οποίο απαιτεί πάααααρα πολλά jumps, χωρίς καμία αίσθηση προόδου όμως ενώ ταξιδεύεις, τα ίδια και τα ίδια είναι.
χμ δε ξέρω, μάλλον με επιρεάζει το ότι δεν έπιασα το quest και πήγα, αλλά σκάλιζα το παιχνίδι γενικότερα. Δεν είχα αυτοσκόπο να ολοκληρώσω τα βασικά quest δηλαδή, αλλά σκάλιζα και το παιχνίδι στο ενδιάμεσο, οπότε μου πήραν πολύ περισσότερο χρόνο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Μαζεύουν tips and tricks εδώ, μαθαίνω πολλά που δεν ήξερα.

 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,618
@maximum armor Υπάρχει το Creative Mode, στο οποίο κραφτάρεις ότι χρειάζεσαι ανάλογα τη περίπτωση και ανάλογα το quest χωρίς να χρειαστεί να farmάρεις. Κάτι σαν cheat mode σκέψου. Έχει και το main story ενσωματωμένο κανονικά.
Το Normal Mode έχει σταδιακά αρκετό farmάρισμα αν θέλεις να προχωρήσεις το quest, αλλά αν θέλεις απλά να εξερευνάς, να κάνεις occasionally κάνα combat κτλ, τότε μπορείς άνετα, σταματώντας για να φαρμάρεις λίγο μόνο όταν σου τελειώνουν τα καύσιμα/πυρομαχικά.

Εν ολίγοις, πού κατέληξα εγώ. Αν θέλεις απλά να δεις το story, παίξε Creative Mode. Αν θέλεις να εξερευνάς αδιάκοπα, παίξε Creative Mode. Αν θέλεις να εξερευνάς και να κάνεις μάχες με ένα κάποιο challenge, παίξε Normal Mode.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,409
Κοίτα τι μαθαίνει κανείς και εγώ σπάω τα μπομπόλια μου για το achievement
 
Top Bottom