What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Now Playing: Alan Wake 2

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Θαμπς Απ, για το "blast from the past" κείμενο του Κυρ. Στεφάνου.

Τα έχω πει κάμποσες φορές για το AW2, αλλά γουατεβερ.

Το "Alan Wake 2" μπορεί να θεωρηθεί ως το "Dark Tower" του Sam Lake, καθώς καταφέρνει να συνδέσει όλα τα παιχνίδια της εταιρίας σε ένα σύμπαν και να ξεπεράσει τους ορίζοντες του μέσου.
Η υποκριτική δεινότητα του Ινκα Βιλη πλαισιώνει το μυσταγωγικό, αποπνικτικό, σουρεαλιστικό τοπίο που εξελίσσεται μπροστά στα μάτια μας και υπενθυμίζει πως με όρεξη και όραμα, βγαίνουν ωραία πραγματάκια.
Δε θα επεκταθώ σε βαθμολογίες και τεχνικές ατασθαλίες, διότι αυτό το παιχνίδι (όπως και το BG3) είναι κάτι πέρα από τη "νόρμα" και αυτά βοηθούν να προχωρήσει το μέσο.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Τόνεχ μου από εδώ μέσα παίζει μονάχα εσύ κι εγώ να παίξαμε το Έπος.

Οι υπόλοιποι με Μπαλντουράνικα Παλγουορλντιανά βαλανίδια. ΛΟΓΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Τόνεχ μου από εδώ μέσα παίζει μονάχα εσύ κι εγώ να παίξαμε το Έπος.

Οι υπόλοιποι με Μπαλντουράνικα Παλγουορλντιανά βαλανίδια. ΛΟΓΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ.

ΚΑΙ ΦΙΦΑ!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Τόνεχ μου από εδώ μέσα παίζει μονάχα εσύ κι εγώ να παίξαμε το Έπος.

Οι υπόλοιποι με Μπαλντουράνικα Παλγουορλντιανά βαλανίδια. ΛΟΓΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ.
ΝΕ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΣΤΗΜ, ΒΓΑΖΑΝΕ ΡΗΤΑΗΛ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΣΕΡ ΣΤΟ WWF. ΤΟΤΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑΝΕ!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Βολεψάκιες Μαρβέλκυθοι.

Αν έβγαινε το Wonder Spider 8: Iron Wolverine από το James Gunn σε ενα μόνο συνοικιακό σινεμά και σας έλεγε στο Τουίτερς πως από σας εξαρτάται η επιτυχία του και το μέλλον του Σινεμά Για Παρθένους, πάλι δικαιολογίες θα βρίσκατε.

'Α, είναι μακριά κι η μαμά δεν αφήνει', 'Περιμενω να βγει στρήμινγκ', 'Ε, δε με καίει και τόσο...'

Η Τέχνη καλεί κύριοι και σεις Μαρβελικόν αγρόν αγοράζετε.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Δεν είναι της παρούσης, αλλά κάποια μέρα θα πρέπει να αναφερθώ στο bood blood που υπάρχει μεταξύ σας.
Από τότες που ο Αδμιραλ τραβιόταν με τη 3η λυκείου στη Λεόντειο και ο Ποράτσος την έβγαζε με το μαμα crypton r στο 1ο Επαλ Κυψέλης.
 

karamela

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 30, 2012
Messages
85
Eχει γράψει κανείς εδώ ή σε άλλο thread ότι το παιχνίδι είναι βαρετό και απορεί και αυτός πως έχει αποθεωθεί; Όλα στο παιχνίδι είναι κουραστικά και καθόλου ψυχαγωγικά εκτός και αν παίζουμε για την τυρρανία.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Eχει γράψει κανείς εδώ ή σε άλλο thread ότι το παιχνίδι είναι βαρετό και απορεί και αυτός πως έχει αποθεωθεί; Όλα στο παιχνίδι είναι κουραστικά και καθόλου ψυχαγωγικά εκτός και αν παίζουμε για την τυρρανία.

Από αυτά που έχω ακούσει είναι όντως ιδιαίτερο παιχνίδι, ή που θα το λατρέψεις ή που θα το αντιπαθήσεις.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Είναι αλήθεια πως έχει αρκετά στοιχεία από νεοεποχίτικο walking simulator που επιθυμεί να προσφέρει μια "ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ CINEMATIC ΕΜΠΕΙΡΙΑ" πρωτίστως παρά να έχει ουσιαστικά, παραδοσιακά στοιχεία gameplay. Κάποιοι τη βρίσκουν με αυτό, κάποιοι όχι.
 

karamela

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 30, 2012
Messages
85
Είναι αλήθεια πως έχει αρκετά στοιχεία από νεοεποχίτικο walking simulator που επιθυμεί να προσφέρει μια "ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ CINEMATIC ΕΜΠΕΙΡΙΑ" πρωτίστως παρά να έχει ουσιαστικά, παραδοσιακά στοιχεία gameplay. Κάποιοι τη βρίσκουν με αυτό, κάποιοι όχι.
Το the last of us (αν συμπεριλαμβανει ΚΑΙ αυτό ο όρος "ατμοσφαιρικη cinematic εμπειρία") προσεφερε αρκετη απολαυση θα έλεγα παροτι δεν ειναι το "ειδος μου". Το επαιξα με ευχαρίστηση. Αυτό εδώ είναι ανυπόφορο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Τόνεχ μου από εδώ μέσα παίζει μονάχα εσύ κι εγώ να παίξαμε το Έπος.

Οι υπόλοιποι με Μπαλντουράνικα Παλγουορλντιανά βαλανίδια. ΛΟΓΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ.
λαρωσε. το alan wake 2 επαιξες, οχι το σουπερ ντουπερ ουμπερ ιντι που δεν το ξερει η μανα του.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Σαμ, φέρε Αχτι και Ίλκα και τους σουγιάδες σας. Θα γενεί μακελειό.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Ωραίο το κείμενο, ανοίγει την όρεξη.

Ωστόσο, αν ο Σαμ είναι τσίφτης, θα φέρει ένα τέτοιο και σφηνοπότηρα:
1709569401024.png
Οι σουγιάδες είναι για το ΤΕΛ, που ο νεανίας Τόνυ γνώρισε ως ΕΠΑΛ. Ο ίδιος νεανικός ενθουσιασμός μετέτρεψε το GLX σε Crypton R.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Καλά ρε παιδιά. Σορρι που γεννήθηκα και έγραψα τα παραπάνω με σύγχρονα δεδομένα. Θα έπρεπε να εμβαθύνω στην έρευνα και να είμαι 100% του δε ποηντ.
 
Top Bottom