What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Καλά νέα, επιτέλους βγαίνουν στην αγορά οι πολυαναμενόμενες..
Περιμένω να δω benchmarks και αν είναι καλύτερη από τη Matrox G200, την χτύπησα.

 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Καλά νέα, επιτέλους βγαίνουν στην αγορά η πολυαναμενόμενες..
Περιμένω να δω benchmarks και αν είναι καλύτερη από τη Matrox G200, την χτύπησα.


Την έχω κάπου σε μια κούτα την Matrox G200, να κάνουμε κανένα συγκριτικό :LOL:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
καλά πάει αυτό, τώρα γελάω βέβαια, αλλά θα μου βγει ξινό και εμένα και όλων μας...
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Και εγώ πρόλαβα. Αλλά ήταν DOA και δεν έχουν στοκ από την αντιπροσωπεία να την αντικαταστήσουν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
όχι ρε... αν είναι δυνατόν. Καλό κουράγιο.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Και τώρα θα έλεγα καμιά κουβέντα για το κατάστημα. Υποτίθεται ότι είχαν βρει μία στα 600 και τους είπα οκ, 50 παραπάνω από αυτή που είχα παραγγείλει. Τσιμπημένο, αλλά είναι η εποχή δύσκολη για κάρτες. Τελικά μου απάντησαν ότι έγινε λάθος και δεν την παραλάβαν και μία βδομάδα μετά μου λένε αν ενδιαφέρομαι για asus 3060 στα 790.... Σοβαρά τώρα δλδ..... Με βλέπω για money back
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
κάνε επιστροφή χρημάτων, δεν θα εμπιστευόμουν κανένα τέτοια εποχή όπως είναι τα πράγματα, δεν έχεις καμία παλιά να την βγάλεις λίγο καιρό;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Λύγκα, μπορείς να κάνει ένα catch up, από το κατσαπλιαδες που είναι αυτό εκεί.
Πήρες ένα προϊόν που δεν ήταν λειτουργικό και τώρα ζητάνε επιπλέον λεφτά για να στο αντικαταστήσουν με ένα της προκοπής;

Ρίξε μια ματιά

Κι ενα τηλέφωνο
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Θα τους πάρω να δω τι παίζει. Μέχρι στιγμής δεν μου έχουν αρνηθεί επιστροφή χρημάτων, μου έχουν δώσει πιστωτικό από το κατάστημα. Εγώ το δέχτηκα με το σκεπτικό ότι θα έχω προτεραιότητα για όταν παραλάβουν οποιαδήποτε κάρτα της σειράς πληρώνοντας την διαφορά. Δεν περίμενα ότι θα ανεβάσουν τις τιμές σε τέτοιο βαθμό.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μα και να ανέβει η τιμή, εσύ δεν είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις τίποτα. Βέβαια για να σου έκοψαν πιστωτικο πιθανόν να έχεις χάσει αυτό το δικαίωμα. Ψαξτο λίγο καλύτερα γιατί είναι ντροπή να πληρώσεις κερατιατικα λεφτά επειδή αποφάσισαν να κονομησουν στις πλάτες μας
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Μη δεχθεις πιστωτικο. Ειτε νεα καρτα λειτουργικη ειτε τα λεφτα πισω στο λογαριασμο
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Μη δεχθεις πιστωτικο. Ειτε νεα καρτα λειτουργικη ειτε τα λεφτα πισω στο λογαριασμο
Πολύ αργά. το έχω δεχτεί ήδη το πιστωτικό. Μάλλον θα ζητήσω πλέον τα λεφτά πίσω στο λογαριασμό
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Εχω νευριασει αφανταστα με την ταλαιπωρεια σου. Οχι μονο τα χρηματα σου πισω, αλλα και τοκο για οσο χρονο σου τα δεσμευουν.
Ξεκαθαρος σκοπος να δεσμευσουμε χρημα του πελατη και τι θα κανει? θα παρει κατι αλλο τελικα που εχουμε. Και απο δικαιολογιες οτι βαλει ο νους σου
Του τετοιου τα ενιαμερα και το απαυτο της Χαιδως λεω εγω.
Δοκιμασα να πα;ραγγειλω ενα ssd, και προς τιμην τους μου ειπαν οτι δεν υπαρχει ετοιμοπαραδωτος και μπορει να παρει 1 μηνα μεχρι να ερθει. Δεν προσπαθησαν να εκμαιευσουν παραγγελια.
Εκανα την ιδια παραγγελια σε αλλο μαγαζυ Τριτη μεσημερι (παραδωση 1-3 μερες) και σημερα παρελαβα και μαληστα με κακοφημισμενη εταιρεια μεταφορων.
Δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερουμε ονοματα. Θα ειθελα ενα τμημα στο σαιτ που να λεμε τις εμπειριες με καταστηματα πωλησεων, βεβαια και τα στραβα και τα σωστα. Αν μπορει να γινει βεβαια. Ετσι ωστε να γινονται γνωστοι και οι απατεωνες και οι σωστοι.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
και τοκο για οσο χρονο σου τα δεσμευουν.
Pretty much this. Δεσμεύουν τα χρήματα από τις παραγγελίες σας και πίσω γίνεται η κονόμα από τα επιτόκια στις καταθέσεις. Θα στα επιστρέψουν αλλά σκοτίστηκαν οι κουτοπόνηροι αφού τους έμειναν μερικά "ψιλά" από κάθε αγοραστή.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Παίζει να βρήκαν και να μου στέλνουν. Περισσότερο overpriced από πριν, γιατί είναι Asus.... Μόλις παραλάβω θα γράψω στο άλλο τόπικ αναλυτικά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
κάτσε τι θες να πεις, θα δώσει ακόμα περισσότερα λεφτά;
 
Top Bottom