What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ο Μεγάλος Αδρε_φώς

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Λέλο μην ξεχνάς ότι τα Redmi είναι Κινεζιές και έχουν ειπωθεί διάφορα για τα Κινέζικα σμαρτφόνια στο παρελθόν. Δυστυχώς Redmi έχω κι εγώ (το τελευταίο διάστημα "τρώει" μπαταρία ακόμα κι αν είναι idle και εκτός δικτύου και, εκτός του ότι μου σπάει τα νεύρα, δεν κρύβω ότι με ψιλοζώσαν τα φίδια).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Αυτο που ειπε ο @mike299 ειναι απο τα πιθανοτερα. Δεν το λεω σιγουρακι επειδη εχω "κουκιδες" στον Great East Rd. Ειναι σαν να πιασει καποιος wifi στην Πατησιων ενω κινειται με το αυτοκινητο. Μεχρι να κανεις refresh τα δικτυα εχεις περασει 40 σπιτια.
Αυτο που ανεβαζει την δυσκολια ειναι οτι σε αντιθεση με την Πατησιων, τα σπιτια εκει δεν ειναι διπλα στον δρομο αλλα αρκετα μεσα και τα σπιτια εκει ειναι μονοκατοικιες με μεγαλο χωρο παρκαρισματος. Εχω σοβαρες αμφιβολιες εαν θα πιανει καποιος wifi στην εξωπορτα του σπιτιου.
Ενα δευτερο προβλημα με αυτη την πιθανοτητα ειναι οτι μιλαμε για Αφρικη. Ο κοσμος εκει συνδεεται με 4G και μπαινει λιγο στο φεισμπουκ. Το wifi ειναι τρομερη πολυτελεια. Για 2GB; (δεν θυμαμαι) το ιντερνετ στο σπιτι μου κοστιζε 500 kwacha που ειναι μισο μηνιατικο για τον μεσο ντοπιο.
Βεβαια το ρουτερ ηταν φορητο (sim-μπαταρια) αλλα συνηθως δεν το επαιρνα μαζι μου και εαν το επαιρνα το εκλεινα γιατι εβγαζε φωτιες μεσα στο τσαντακι μου.

Αυτο που κοβει ποντους ειναι οτι το ιστορικο εχει συγκεκριμενη περιοδο και θα ειχε περισσοτερες ιστοριες να πει. Σαν κουνελος, δεν καθομαι σε ενα μερος, ειμαι all over the place.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Να δωσω και φωτογραφικο υλικο.

Στην δεξια κουκιδα,ας πουμε οτι μπηκα στον χωρο. Δεν χρειαζεται να ειμαι εντελως αρνητικος. Στην αριστερη ομως οχι και η αποσταση απο τον δρομο ειναι αρκετα μεγαλη.
map1.jpg



Αυτη η περιοχη ειναι τα συνορα του compound τσιμπολια. Φαινεται και απο ψηλα για το τι ειναι αυτο το μερος. Ουτε ο στρατος δεν παει εκει μεσα. Η απολυτη φτωχια.
map2.jpg


Τι με τσιμπησε μεσα σε αυτο το μερος; εκτος των αλλων ειναι πολυ μακρυα απο τον δρομο.
mapzoom.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Τι με τσιμπησε μεσα σε αυτο το μερος; εκτος των αλλων ειναι πολυ μακρυα απο τον δρομο.

Τίποτα "μηχανάκια" εμπόρων "υλικών αγαθών";
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,555
Screenshot_ggg19.jpg

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΟΙ ΓΚΟΥΓΚΛΙΝΑΤΣΕΣ.
εσκασε αυτο στο σταρτ πειτζ μου στο γκουγκλ. καλα ελεγε ο λελος για την γαμωεταιρια.
εχω στειλει ευγενικο σχετικα με τα νευρα μου μειλ στο κομιουνιτυ (δεν εχω καταφερει να βρω τροπο να στειλω στους υπευθυνους) και περιμενω υπομονετικα. τους εγραψα οτι οπως δεν ειδα τετοιο αρχιδομπανερ για την κυπρο την παλαιστινη και την σερβια, εχω την απαιτηση να μην δω ουτε τωρα. αυριο το πρωι αν δεν εχει φυγει το γαμωμπανερ, εχω φυγει εγω. για οπερα η βιβαλντι.

ξερετε κανα τροπο να φυγει η παπαριά (οχι γκου μου. εκτος απ το να κολλησω τειπ στην οθονη μου...) απο μπροστα μου?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο, δεν καταλαβαινω.....

EDIT

Ρε μπαγασα, για σενα πηγα στην κολαση και γυρισα.
σορυ για την χαλια αναλυση. μια χαρα ηταν στο preview.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
εμένα περισσότερο με ενόχλησε που ζητάνε από εμένα και εσένα που βγάζουμε 3 και μία... να τα δώσετε εσείς ρε τσομπάνιδες, που έχετε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,555
λελο το εκτιμω βαθια αυτο που εκανες.
εχεις κουβεντα στο γιουτιού.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Παιζει και το Ecosia, οι αναζητησεις πληρωνουν δεντροφυτευσεις. Εγω που ηρθα απο την ζουγκλα προτιμω duckduck. Το ματι μου αναζηταει λιγο μπετο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,555
σ αυτα, δεν υπαρχουν συλλογικα/κομματικα. ΠΑΝΤΑ νταρκ χρωματα. εδω το ντηφωλτ ειναι κοκκινο στο βιβαλντι και τ αλλαξαμε.

λελο, δεν ειμαι επιμονος κηπουρος. εξαλλου απ οτι βλεπω πανε καλα οι δεντροφυτεψεις, δε με χρειαζονται. θα βαλω το παπί και γω ή το yandex, ετσι για κοντρα στην περισταση που ζουμε...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Αυτοι θα με κανουν παρανοικο λεμε. Επεσε ενα "συρμα" για να στειλω βιογραφικο στις Σευχελλες γιατι καιγονται για την παρουσια μου.
Στελνω το 1ΤΒ email μου και την αλλη μερα. Βλεπω μια ειδοποιηση στο κινητο μου. Linkedin, συνδεσου, ενω δεν εχω και ουτε θα βαλω.
Στο κινητο ειναι εγκατεστημενο, ενταξει, αλλα ειναι με το ζορι, δεν το εχω ανοιξει ποτε, δεν εχω κανει ποτε μου εγγραφη αλλα και παλι. Δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις να το μαθει ο ιντερνετικος ντουνιας;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
Αυτοι θα με κανουν παρανοικο λεμε. Επεσε ενα "συρμα" για να στειλω βιογραφικο στις Σευχελλες γιατι καιγονται για την παρουσια μου.
Στελνω το 1ΤΒ email μου και την αλλη μερα. Βλεπω μια ειδοποιηση στο κινητο μου. Linkedin, συνδεσου, ενω δεν εχω και ουτε θα βαλω.
Στο κινητο ειναι εγκατεστημενο, ενταξει, αλλα ειναι με το ζορι, δεν το εχω ανοιξει ποτε, δεν εχω κανει ποτε μου εγγραφη αλλα και παλι. Δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις να το μαθει ο ιντερνετικος ντουνιας;

Έχεις βαρύ, κουνελίσιο τίτς-ιταλ φούτπριντ!
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,090
Τώρα πρόσεξα ότι λέει Αδρεφός ο τίτλος του θέματος

5 χρόνια μετά, ακόμα Αδρεφός λέει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Το τέλος είναι η αρχή και η αρχή το τέλος. Κτλ κτλ.
 
Top Bottom