What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ο Μεγάλος Αδρε_φώς

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,579
Μόλις τώρα παρατήρησα ότι το θρεντ δεν ονομάζεται "μεγάλος αδερφός" αλλά "μεγάλος αδρεφός"

ταδε εφη μογκρης 31/12/2021.
αρα, μπαθορη, ησουν πρωτοπορος.

θα το αλλαξω, πιερότοι, μου φαγατε τα συκωτια.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
κυριως ο λελος διαφωτιζει τις μαζες για τις συνωμοσιες του γουέμπ.
οπότε, ναι. σλάιτ τσέιντζις.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101
c-658vsxoao3ovc_y4cf.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,566
Η δυσλεξια που βγαζει ο τιτλος μου αρεσει, μπερδευει και το ΑΙ του εχθρου.


κυριως ο λελος διαφωτιζει τις μαζες για τις συνωμοσιες του γουέμπ.
Το αντικειμενο της δουλειας μου εχει μια μικρη αναγκη να με βαζει να διαβαζω τεχνολογικους τιτλους. Δεν ειπα να στηνω firewall αλλα να ριχνω μια ματια στο το μπορει να παθει καποιος. Δεν θα μου την φερει κανενας.
Το δευτερο που πρεπει να κανω ειναι η παρατηρηση. Τον τελευταιο καιρο ειμαι ο αυτοκρατορας των αργοσχολων. Καθομαι και παρατηρω το βαρος της σκονης πανω στους υαλοκαθαριστηρες.
Ειναι πραγματα που αν τα αφησεις σε αφηνουν και μετα δεν θα μπορω να βγαζω το καροτακι μου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,579
παρατηρηση = η μαμά της Σοφίας
(σωστη) αναλυση των παρατηρησεων = ο μπαμπάς.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,566
Η παρατηρηση ειναι η μητερα των ενεργειων αλλα και ο πατερας των απαντησεων. Ειναι ο οδηγος μηχανολογιας για τον μηχανισμο της κοινωνιας. Ολοι ακολουθουν μοτιβα, που δεν ειναι πολλα, δεν υπαρχει η μοναδικοτητα σε αυτο. Ολοι ειναι διαφορετικοι αλλα πανω κατω κανουν τα ιδια και επαναλαμβανομενα πραγματα.

Η κινεζα χακερ, με συγκεκριμενο τροπο ψαρεψε χιλιαδες email. Εστειλε το ιδιο απειλητικο κειμενο σε ολους και περιμενει να ανταποκριθουν καποιοι, οχι ολοι. Η διαδικασια της δεν θα αλλαξει. Μπορει να αλλαξει προγραμματα αλλα η διαδικασια θα παραμεινει η ιδια. Μαζικη αποστολη το ιδιο κειμενο.
Αυτοι που ελαβαν το email, εχουν παρατηρησει οτι το ιντερνετ ειναι γεματο απατεωνες. Δεν θα ασχοληθουν και αυτο δεν θα αλλαξει.
Θα παιρνουν απειλητικα email και θα τα διαγραφουν.
Ακομα και αυτοι που θα το φανε το χαπι, ακολουθουν ενα μοτιβο που ειναι το ιδιο οταν νοιωσουν απειλη. Οτιδηποτε για να επιστρεψω στην ασφαλεια της ρουτινας. Αυτοι, ειναι το μοτιβο που ψαχνει η Κινεζα.
Οποιος παρατηρει και διακρινει τα μοτιβα, μπορει να κανει πολλα πραγματα που θα του κανουν την ζωη ευκολοτερη.

O @Admiral ξερει του μοτιβο του @Χειρομαλάχτης. Εγερτηριο, καφες, τσιγαρο και τουαλετα, ειναι το πρωινο του μοτιβο.
Αν τον παρει τηλεφωνο 15 λεπτα μετα το εγερτηριο του, λογικα θα τον πετυχει στην τουαλετα.
Αργοτερα θα του πει, σε πηρα τηλεφωνο για να σου δωσω τα δανεικα που σου χρωσταω αλλα δεν το σηκωσες. Εδωσα τα χρηματα αλλου, τωρα περιμενε.

Με αυτα τα μοτιβα πιανω τους κλεφτες στην δουλεια μου. Δεν χρειαζεται καν να ριξω μια ματια απο την πορτα του γραφειου μου.

Ο τροπος που μας παρακολουθουν οι εφαρμογες μας ακολουθουν συγκεκριμενα μοτιβα που ψαχνουν τα μοτιβα μας.
Βρες το μοτιβο με την μεθοδο της παρατηρησης και θα βρεις την λυση, στα παντα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,579
μοιαζουμε κουνέλο. μην το γελας. ειμαι Παρατηρητης. λατρευω να καθομαι στην γωνιτσα μου αδιαφορος και να φορτωνω data μεσα μου. και μετα να αναλυω. το μονο καλο που μου εκανε το μαθηματικο. ή ισως να ειναι ζωδιακο το θεμα, δεν ξερω.

τα πατερνς, στα οποια αναφερθηκες, μολις τα αποκρυπτογραφησεις, ξερεις τι θα πει και τι θα κανει ο καθενας. αυτο ειναι χρησιμο, περισοτερο στην δουλεια και στις μαχες με το αλλο φυλο. στην αρχη ηταν ενδιαφερον. μετα κατεληξε ανιαρο. οπότε αφοσιωθηκα σε μελετη Ξεχωριστων ατομων. που εχουν ενδιαφερον, γιατι εχουν μικρη, η μεγαλη, δοση ραντομνες στο πατερν τους. υπαρχουν αν εχεις ανοιχτα τα ματια. και δινουν νοημα στην ζωη. κι αν καταφερεις και προβλεψεις και την ραντομνες τους, αληθινα σπανιο, παιρνεις την ικανοποιηση του αντβεντσουρά που λυνει τον πιο δυσκολο γριφο του μπηστ γουιδιν χωρις γουωκθρου. επί 100. γιατι μιλαμε για rl.

ευτυχως εχω φροντισει να περιστοιχιζομαι απο αρκετα τετοια ατομα, οπότε ζω και ενδιαφερουσα, νομιζω, ζωη. χωρις να σημαινει αυτο οτι κανω πραγματα που ο μεσος ορος θεωρει ενδιαφεροντα. ουτε μπαντζη τζαμπι, ουτε μοριακη μαγειρικη, ουτε διακοπες στην μυκονο. ποτές. τα βρισκω οτι πιο ανιαρο υπαρχει. δατ'ς μη ιν ε νατσελ.

δεν παω καπου μ αυτο τον συλλογισμο. απλα στηριζω και εγκρινω και χαιρομαι το περιεχομενο του ποστ σου.

και μιας και ειμαστε στο συγκεκριμενο θρεντ, να συνδυασω την αγαπη μου για παρατηρηση με την μαλακια του μεσου φουμπου χρηστη, πραγμα που εχω καυτηριασει αρκετες φορες.
θα σου δωκω ενα λινκ κουνελε.



(πατάς στο εικονιδιο του fb πανω δεξια για να μπεις στα σχόλια που πρεπει)

ειναι πολλα τα σχόλια, αλλά βρες ενα σημειο αν δεν βαριεσαι, που λεει κατι ο ΜεΠο. μπορει να ειμαι αυτος, μπορει και οχι. εστω οτι ειμαι. γραφω κατι. μετα μπαινει ο κλασικος ελληναρας που δεν αντεχει να συζητησει και βριζει. οχι την αποψη μου, εμενα. λαθος του αυτο. με λεει ανθελληνα, μαλακα και κοπριτη. δεν με νοιαζει, αλλα ειναι σαββατο πρωι, απ οτι θυμαμαι κι εχω χρονο και κεφια. δεν του απανταω. μπαινω στο προφιλ του. εχει ονοματεπωνυμο ο μπετόβλακας. πωπω λεω, εδω ειμαστε. χμμμ, εχει κλειδωμενες τις αναρτησεις του. δεν του τοχα. ουπς, φωτο προφιλ αγκαλια με το σχετικα ομορφο γυναικακι του. κλασικα ματαιοδοξος, εχει αφησει την φωτο ανοιχτη για σχολια. οχι τοσο εξυπνο. διαβαζω 3-4 απαντησεις. δεν χρειαζονται παραπανω. καποιος τον λεει τακη. στην φωτο φαινεται λιγο χαοα στο βλεμμα. κατι πινει ο τακης. του γραφω: τακουλη, μην πινεις, σε χαλαει.
μιράκολο. αρχιζει και ψαχνεται. δεν βριζει πια. ειναι λιγο ανησυχος. του ριχνω τυρακι οτι ειμαι γνωστος του κι οτι με τις μαλακιες αποψεις που εχει θα τον κανω περα λιγο λιγο χωρις να το καταλαβει στην rl. και εξαφανιζομαι.

το σαββατο μου εφτιαξε. στοιχηματιζω οτι ο τακης ισως ακομα κοιταει τους κολλητους του με μισο ματι και στην πρωτη στραβη θ αρχισει να τους αποκαλει ΜεΠο. κι ολα αυτα, χωρις να λερωσω το στοματακι μου. αξιοπρεπεια. φινετσα. εργοχειρο.

αυτα. δεν ειναι κατι συγκλονιστικο. αλλά δειχνει οτι οσα πιο πολλα δινουμε δημοσια, τοσο πιο ευκολα μπορει καποιος αγνωστος να μας χειριστει. πραγμα που ειναι απ την αρχη το μηνυμα που προσπαθουμε να περασουμε σ αυτο το θρεντ.



α, και αλλο ενα. μπορει να ειμαι δεινοσαυρος, αλλά διαολε εχω κινητο. και το παιρνω στην χεστρα. θελω να πω ο ναυαρχος θα τα σκασει τα δανεικα. η αν δεν εχει, θα βαλει ενεχυρο το στημ ντεκ του. ετσι κι αλλιως οταν το παραλαβει, θα ειναι προπερασμενης γενιάς.... 😄:cool::p
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,554
τέτοιο δίλημμα δεν έχω ξαναζήσει, να ρισκάρω να ξεράσω από τα μάτια, διαβάζοντας σχόλια σε posts του facebook ψάχνοντας για να δω το προφίλ του χειρομαλάκτη που έτσι και αλλιώς θα είναι άδειο ή να κάτσω στα αυγούλια μου;

τελικά τα διάβασα, μλκ ζημιά μου έκανες :p

Θυμήθηκα γιατί έχω κόψει το FB και μπαίνω μόνο ελάχιστα σε 2-3 επίλεκτες ομάδες της συντεχνίας των γραφιστών :p βγαίνει ο κάθε πικραμένος να πει στα παπάρια μας και μετά ο κάθε άλλος πιο πικραμένος να του πει ότι στα παπάρια μας που στα παπάρια σου, και τι μας νοιάζει και ξέρω εγώ τί.

Όλη η σκατίλα βγαίνει σε αυτά τα σχόλια, δεν με νοιάζει ο τάδε, αλλά θα γράψω 10 σελίδες κείμενο να σας το ανακοινώσω και θα φάω μια εβδομάδα να απαντάω σε σχόλια για αυτό που δεν με νοιάζει να ασχοληθώ.
Φαντάσου να τον ένοιαζε κιόλας, θα έγραφε τόμους. Χαράμι ο άνθρωπος.

Η άλλη κάθεται λέει τι μας νοιάζει έχουμε σημαντικότερα θέματα να ασχοληθούμε, δες την ΔΕΗ που ήρθε. χμ... δεν σε βλέπω να ασχολείσαι με αυτά τα θέματα μανίτσα μου όμως, είσαι σε ένα θέμα που ΔΕΝ σε ενδιαφέρει και βρίζεσαι με τυχαίους αγνώστους. ή μήπως απλά σε ενοχλεί να χαίρετε ο κόσμος με διάφορα και είπες ας τους το χαλάσω;

Α ρε σκατίλα... οκ αρκετό FB για το επόμενο τρίμηνο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,579
:LOL: σορυ βρε νιτρε, εχεις δικιο. και καλα, ο τσιτσιπάκος ειναι ακινδυνο θεμα, πιο πολυ για χαβαλε. με την ουκρανια να βλεπες τι εχει γινει. εγω που ειμαι χοντροπετσος και συνηθισμενος, διαβαζω και νιωθω να λιωνουνε τα τελευταια ακαυτα εγκεφαλικα μου κυτταρα.

ειναι παντως μεγαλη σχολη το φουμπου για να μαθεις τον αλλον.

σε άλλα νεα, σιγα μην εχω μονο εναν λογαριασμο. για ποιον με περασες? πως θα κανω τις βρωμιες μου (που δεν εχω, αλλά λεμε τωρα... αν ειχα....) κατω απ το ρανταρ??
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,554
:LOL: σορυ βρε νιτρε, εχεις δικιο. και καλα, ο τσιτσιπάκος ειναι ακινδυνο θεμα, πιο πολυ για χαβαλε. με την ουκρανια να βλεπες τι εχει γινει. εγω που ειμαι χοντροπετσος και συνηθισμενος, διαβαζω και νιωθω να λιωνουνε τα τελευταια ακαυτα εγκεφαλικα μου κυτταρα.

ειναι παντως μεγαλη σχολη το φουμπου για να μαθεις τον αλλον.

σε άλλα νεα, σιγα μην εχω μονο εναν λογαριασμο. για ποιον με περασες? πως θα κανω τις βρωμιες μου (που δεν εχω, αλλά λεμε τωρα... αν ειχα....) κατω απ το ρανταρ??
προσπάθησα να κάνω και εγώ ένα account να σχολιάζω ελεύθερα τα τοπικά θέματα (δεν παίζεις με αυτά στην επαρχεία) αλλά με κατάλαβα ο Ζουκ και έριξε πλοκ.

Γενικά σε θέματα όπως τον πόλεμο στην Ουκρανία ξεχειλίζει η σκατίλα τόσο που ακόμα και facebook να μην έχεις, κάτι θα πάρει το μάτι σου. Πραγματικά είναι να αναρωτιέσαι για κάποιους ανθρώπους. Από την άλλη, καλύτερα να ξέρεις 2 πράγματα για κάποιους ανθρώπους που ξεμπροστιάζονται μόνοι τους στο FB...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Συγνωμη, που διακοπτω, την κουβεντουλα σας κυριοι. Μπαινω στο RQ,gr, διαβαζω για κανα παιχνιδακι, κανα τεχικο νεο απορια, λεω την λαλακια μου, μπορει νσχω χρησιμη απαντηση η οχι, αντε να διαφωνισω με καποιον χωρις να το κρατησουμε Μανιατικο. Αντε να ριξω μια ματια σε κανα ισομνια σε κανα χαου το φιξ ιτ, παλαιοτερα σε κανα audio hifi (επιασε η αγωγη, θεραπευτικα,νομιζω). Ειληκρινα δεν εχω καταλαβει,ακομα γιατι ναχω στο πισι μου και να συμετεχω στα διαφορα, φου μπου, ινστα, χαστα, χεστα κτλ. Γιατι πρεπει ναχω ακολουθους η να ακολουθω εγω καποιους. Αν μπορει καποιος να μου απαντησει με απλα Ελληνικα θα το εκτιμουσα
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,579
οι λογοι? οπως τα βλεπω, με σειρα προτεραιοτητας:

1. κωλοβαρεμα
2 ψευδαισθηση επαφης με φιλους
3. γκομενοδουλειες, συνηθως αποτυχημενες
4. ενημερωση (υπαρχουν τοιχοι που εχουν να προσφερουν πραγματα, δεν ειναι ολα ισωμα)
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
1 ταινιουλες, παιχνιδακια, διαβασμα rq.gr, χαζεμα κανα ισοπι, ξυσιμο ουμπαλων τεσπα, κανα μαστορεμα , πιο γεματο κωλοβαρεμα.
2 τοχω ζησει real life, αυτο. Γιατι και ιντερνετικο?
3 δεν πολυασχολουμαι με τα σπορ πλεον. Αραια και που κανα after50s μπαρακι, ποτακι κι αμα κατσει κατι εκατσε.
4 σε τι?
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,566
Γιατι πρεπει ναχω ακολουθους η να ακολουθω εγω καποιους
Επειδη νοιωθεις οτι ανηκεις καπου, σε μια ομαδα. Τα like ειναι η αποδοχη που θελουν να νοιωθουν τα κοινωνικα οντα. Ειναι το μερος οπου μπορεις να εισαι αυτος που θα ηθελες ή να εισαι αυτο που πραγματικα εισαι, χωρις ενοχες, δωρο της ανωνυμιας.
δεν χρειαζεται να ακους αλλα μπορεις να λες οτι θελεις και για οσο θελεις.
Ολα αυτα προσθετουν στο ΕΓΩ που το ταιζουν αχορταγα οι followers, νοιωθεις σημαντικος και με ηγετικα χαρισματα.
Οποιαδηποτε στιγμη μπορεις να πεις την γνωμη σου, γιατι δεν χρειαζεται να σε ρωτησει καποιος.
Εννοειται οτι παιζουν και αυτα που ανεφερε ο χειρομαλαχτης.


ο κλασικος ελληναρας που δεν αντεχει να συζητησει και βριζει.

Πολυ κλασσικο μοτιβο, ειδικα στην πολιτικη γκουχαδονιςγκουχγκουχ. Ειναι δειγμα κοινωνικης ανωριμοτητας, χαμηλου IQ και προβληματικης επικοινωνιας. Μπορει να προσπεραστει πολυ ευκολα.
Η παρατηρηση δεν με κανει να βαριεμαι, ειναι σαν ταινια που διαδραματιζεται μπροστα στα ματια μου. Ειναι και μια αμυνα γιατι δεν σε πιανουν οι εκπληξεις με τα σωβρακα.
Ανθρωπος της εκδικησης δεν ειμαι αλλα μερικες φορες, καποιοι παρακαλανε να την φανε. Ξεκιναω με τον εκτροχιασμο του μοτιβου τους γιατι και η ευτηχια παταει σε καποια pattern.


προσπάθησα να κάνω και εγώ ένα account να σχολιάζω ελεύθερα τα τοπικά θέματα (δεν παίζεις με αυτά στην επαρχεία) αλλά με κατάλαβα ο Ζουκ και έριξε πλοκ.

Ισως το εχω ξαναπει. Μια μερα επαιξε μια ιντερνετ-ο-μαχια με κατι φασιστες του φουμπου. Επειδη τους εκοψα τα μοτιβα, δεν ειχαν να μου πουν κατι. Αριστερος δεν ειναι, αναρχικος δεν ειναι, τι σκατα να του πουμε;
Ειναι οι ανθρωποι που αν τους κοψεις το "εσυ μιλας; που οι δικοι σου, κονσερβες;" δεν εχουν να πουν κατι. Αμοιβαδες.
Εκαναν report το ονομα μου, που δεν ηταν αληθινο, ενοειται, και ο εξωγηινος κατασκοπος ζητησε ταυτοτητα. Δεν με ενδιεφερε καθολου η επιστροφη στο φουμπου. Τελικα μια μερα σκεφτηκα, γιατι να τους αφησω να κερδισουν;
Εστειλα την ταυτοτητα ενος τυπου απο τους πυρηνες της φωτιας και μπηκα. Πηγα και εκανα post για να με δουν οτι μου εκλασαν τα @@ και μετα απο λιγο καιρο εφυγα. φουμπου τελος.
Λιγο πριν φυγω, εφτιαξα αλλη μια ταυτοτητα για εναν φιλο που επαθε το ιδιο. Ειχε επιχειρηματα αλλα επρεπε να τον κανουν να σωπασει.

τα social ειναι τοξικες κοινοτητες, μπορει να βρεις συζητησεις που σε ενδιαφερουν αλλα στο τελος της μερας εχεις χασει περισσοτερα απο αυτα που κερδισες.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μαληστα, καταλαβα και δεν θα παρω. Σορυ που σπαταλησα τον χρονο σας και χρονο μου με την ερωτηση. Ταχω φαει στη μαπα κατι τετοια με κοματα, εργατικα σωματεια, πασκε ναυτικων. Δεν θελω αλλα νταλαβερια, ουτε να ανηκω καπου ουτε να μου ανηκει καποιος, ουτε σχετικες συζητησεις. Μου αρκει η κουβεντα για πισια, τουβουλες, ηχεια και μηχανες ντηζελ. Και βεβαιως παιχνιδακια. Μια χαρα ειναι και το εγω μου, δεν χρειαζεται αλλη στηριξη. Και τελος, αμα θελω να μαλωσω , ενα σωρο λακαμαδες εχει και το ισομνια, που να τρεχω σε ξενες γειτωνιες.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,566
Φαινεται οτι βγηκαν παγανια οι μεγαλοι εγκληματιες του ιντερνετ. Ο φακελος spam γεμισε με email.
Ειχα μια email καραμπολα απο το NBG Group, για τον κλειδωμενο τραπεζικο λογαριασμο μου. Ενας ενας παιδια, ολοι θα παρετε.
Το αστειο ειναι οτι δεν εχω καρτες, λογαριασμους κτλ

Εφτασε και σε μενα η απειλη οτι εχουν προσβαση στον υπολογιστη μου. Ελπιζω οι γυμνες φωτογραφιες μου να με κολακευουν, μπας και βρω κανενα γκομενακι. Οταν ειστε μπροστα στον υπολογιστη, να ρουφατε την κοιλια σας.

Το συγκεκριμενο email μου τραβηξε την προσοχη επειδη ειχε ως αποστολεα, εμενα.
Για οποιον θελει να το ψαξει.
Σε αυτες τις περιπτωσεις, στο gmail. και αν θεωρουμε οτι το email δεν ειναι βομβα. Ανοιγουμε το email, δεν παταμε κανενα link. Δεν παταμε τιποτα αλλο εκτος απο τις τρεις τελειες πανω δεξια.
Επιλεγουμε το "προβολη αρχικου" και ψαχνουμε για το "Received: from"


Code:
Received: from [154.0.128.46] ([154.0.128.46])

        by mx.google.com with ESMTP id 19-20020a508753000000b00418c2b5bf98si13088780edv.634.2022.03.27.23.18.20

        for <ελκουνελ@gmail.com>;

        Sun, 27 Mar 2022 23:18:22 -0700 (PDT)



Εκει θα βρουμε μια IP
ipd.jpg


Εγω εμαθα οτι το email ηρθε απο την Ουγκαντα. Τρεμε Νιγηριανε πριγκηπα.
 
Top Bottom