What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,656
Αν είναι κρύωμα-ιωση δεν παίρνεις ποτέ αντιβίωση, εκτός αν έχεις υποψίες για κάτι άλλο. Το ίδιο για ιογενή γαστρεντερίτιδα. Φάε γιαουρτακια τώρα και απόλαυσε το hard reset στο στομάχι σου. Μετά από παρόμοιες καταστάσεις βρίσκω αφορμή να σαβουριασω βρώμικο δίχως τύψεις. :gap:
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648
The State of Greece 2020:

81519017_2531226817197840_6228984502383804416_o.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
Αθανατα ελληνικα σχολια και αξεπεραστη ελληνικη εγκυκλοπαιδικη γνωση.
Γιατι στο off topic αυτο το μαργαριταρι της κωμωδιας;

edit
το γιατροσοφι της γιαγιας για τα αποτροπαια του σαπιου φαγητου.
πρωτο πραγμα που κανουμε το πρωι. Με αδειο στομαχι. στιβουμε ενα λεμονι και ριχνουμε τον χυμο σε λιγο βραστο νερο. βαζουμε μελι, αρκετο, και ανακατευουμε. ασπρο πατο. repeat για τις επομενες μερες. οπου νοιωθουμε καψιμο ειναι παρκαρισμενη η μολυνση.

για τα αποτροπαια της αντιβιωσης και για οσους εχουν φαει το πακετο με τον οισοφαγο τους, ο οποιος εχει ανοιξει και ρεουν τα γαστρικα υγρα εναντια στην βαρυτητα, οπως του λογου μου.
επειδη πολλοι το ριχνουν στα χαπακια για τα οξεα τα οποια δεν βοηθανε, απλα κρυβουν το προβλημα. εμενα μου ειχαν πει για επεμβαση και ειπα οχι στο νυστερι.
πρωτο πραγμα το πρωι και τελευταιο πριν πεσουμε για υπνο. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι τετοιο στην Ελλαδα. εδω παιζει το shower milk-drinking yogurt. θελουμε αυτο που μυριζει λιγη κοπρια, το ατοφιο γιαουρτι και οχι τα επεξεργασμενα μεχρι αηδιας. να μας φερνει λιγη αναγουλα η γευση.

γεμιζουμε μια μεγαλη κουπα με το γιαουρτι και προσθετουμε πολυ μελι, βοηθαει με την μυρωδια και την γευση (βοηθαει και την φαση). πρωτα αποτελεσματα σε 3-5 μερες.
προσωπικα σε 3 μερες ειδα 60% διαφορα. μετα η διαδικασια γινεται πολυ ΠΟΛΥ αργη. σε 4-5 μηνες ξεχασα οτι ειχα θεμα αλλα σταματησα μετα απο εναν χρονο.
Δεν ξεχναμε αυτα που μας ειπε ο γιατρος, ξαπλα με κλιση προς τα πανω και ο γιατρος ειναι φιλος μας. εμενα το γιατροσοφι με βοηθησε με την φαση αλλα γιατρο εβλεπα γιατι ειναι σοβαρη κατασταση. Μην παιρνετε αντιοξινα, θα σας το συμβουλευσει και ο γιατρος σας.
τσεκαραπολυ γιαουρτι μεχρι να βρω το σωστο. ισως να σας βοηθησει ο μπαρμπα Στελιος με τα προβατα στο βουνο.
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826
The State of Greece 2020:

81519017_2531226817197840_6228984502383804416_o.jpg
Εγώ θα κάνω μια άλλη αφελή ερώτηση. Από πού φτάσανε στο συμπέρασμα ότι είναι ο Μωάμεθ? Αφού δεν υπάρχει προσωπογραφία του. Τον γνώριζαν προσωπικά???
(Πέρα από το γεγονός ότι μουσουλμάνος δεν θα έκανε ποτέ σκίτσο του Μωάμεθ καθότι το θεωρούν ύψιστη βλασφημία)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
Από αυτό που φοράει στο κεφάλι του. Αφού δεν είναι περικεφαλαία είναι μουσουλμάνος. Από την γενιαδα, οι ισλαμιστές και οι αναρχικοί έχουν γενιαδες.

Είναι αλήθεια. το ισλάμ απαγορεύει και τιμωρεί με τους γνωστούς τρόπους την εικονολατρεια.
Στην περίπτωση του Μωάμεθ υπάρχει μια γενική διαφωνια. Έχουμε περιστατικά με καλλιτεχνική αναπαράσταση του Μωάμεθ. Επειδή υπάρχει αυτή η διαφωνία δεν βγήκε το δαμάσκηνο ατσαλι στους δρομους.
Σίγουρα, πολλοί δεν συμφωνούν ούτε με την καλλιτεχνική προσέγγιση όμως μια υπομονή την έχουν.
Εάν όλοι αυτοί οι ελληναρες που μελετούν το ισλάμ, τηλεοπτικά αλλά και μέσα από την ενημερωση του γνωστού ΠΡΩΗΝ δημοσιογράφου, διάβαζαν λίγο το κοράνι, θα γκρεμίζοταν η κοσμοθεωρία τους. Θόρυβο δεν θα έκανε επειδή η κοσμοθεωρία τους χωράει σε μισο καπάκι γυναικείας και υπερ-πανακριβης κολόνιας. Η αλήθεια είναι ότι δεν ειναι μισό καπάκι αλλά το 1/4 του καπακιού.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
Ρε φίλε, πες μου ότι δεν είναι Photoshop.
Μου έφτιαξες την μέρα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648
Βλέπω πολλούς Jims the Greeks στο twitter αλλά κανένας δεν έχει το συγκεκριμένο account handle ρε γμτ.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Είναι μεγάλη η καταστροφή στην Αυστραλία. Παρακάτω είναι μια 3D απεικόνιση (χρονοσειρά), από τις τοποθεσίες που εκδηλώθηκαν πυρκαγιές στην Αυστραλία, για την χρονική περίοδο 05/12/19 μέχρι 05/01/20.



Τα στοιχεία στα οποία, βασίστηκε η απεικόνιση προέρχονται από το σύστημα FIRMS (Fire Information for Resource Management System), της NASA. (Αντίστοιχο σύστημα έχουμε αναπτύξει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, για την περιοχή της Ευρώπης με στοιχεία από το Copernicus).

Δύο συμπεράσματα:

Πρώτον, όπου είναι πεδιάδα/σαβάννα/outback, έχει εκδηλωθεί πυρκαγιά, σε χρονικό διάστημα ενός μηνός. Μόνο τα ορεινά/βραχώδη φαίνεται να έχουν γλιτώσει.

Δευτερο, η ποιότητα των δεδομένων (και των φωτογραφιών), μας δείχνει ότι για ένα μήνα τουλάχιστον δεν υπήρχε ούτε δείγμα σύννεφου, στην ατμόσφαιρα. (Αν υπήρχε δεν θα μπορούσαμε να έχουμε στοιχεία, από Infra Red αισθητήρες του δορυφόρου).

Συμπέρασμα: Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ λέω να χορέψω τον χορό της βροχής!!!!

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,656
Εσείς βλέπετε φωτιά και "οικολογική καταστροφή" (το φαινόμενο του θερμοκηπίου σε αντίθεση με τη δύναμη της προσευχής #maytheprayerforcebywithyou δεν έχει αποδειχτεί από την επιστήμη). Εγώ βλέπω οικόπεδα και επενδύσεις. :gap:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
Περίμενα την συνάντηση πλανηταρχη (όχι του Μπουγά) με τον ελληναρχη,για να δω αν τα πράγματα είναι όπως τα νομίζω.
Τέτοιο φτύσιμο έχω να δω από τότε που.... Διάολε,δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τόσο φτύσιμο.
Η Τουρκία παίζει πολύ δυνατή μπάλα και η Ελλάδα μοιάζει με τον Βασίλη Καΐλα που πάει πέρα δώθε με το κασελακι του και παρακαλάει τον κόσμο να του γυαλίσει τα παπούτσια, γιατί αυτό γίνεται.
Σήμερα έπαιξε η σκηνή όπου η κούρσα του πλούσιου πάτησε στον λακο με τα λασπόνερα, τα οποία με μαθηματική ακρίβεια προσγειώθηκαν στα μούτρα του φτωχού μας ήρωα, την ώρα που είχε ανοιχτό το στόμα του.
Που είσαι ρε Ανδρέα Παπανδρέου με την πασοκαρα, να τον τραβήξεις από την γραβάτα και να του πεις, θα στην σκάσω μέσα στα δόντια ρε **υνί.
Πήγε να δώσει γη και ύδωρ και πήρε πίσω το ύδωρ, στα μούτρα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000


Absolutely Noone:
...

Δημοσκόπηση για καταλληλότερο πρωθυπουργό:
46.6% Κούλης "Γεια μας και καλη χρονια" Μητσοτάκης έναντι 22,8% Αλέκσης "Κωλοτούμπα" Τσίπρας
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,479
Εζησα πραγματα που τα εχουμε δει μονο σε ταινιες οπως ειναι το Saw και σημαδευτικα για παντα.
Το "γινεται τωρα" απεκτησε διαφορετικη μορφη στο μυαλο μου.
Καποιοι τυποι βγηκαν εξω στους δρομους, μπουκαραν σε σπιτια και σκοτωναν κοσμακη για καποιο τελετουργικο. τους πηρε χαμπαρι το χωριο και τους τσακωσαν. πηραν φωτια τα κινητα και τα video.
Την επομενη φορα που θα μου πει καποιος ελα να δεις , παρε το κινητο και δες, θα τον χαστουκισω.
δεν θα ξαναδω ταινια τρομου στη ζωη μου. τι τα γραφω; παιζει κατασταση σοκ.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Ματσάρα το χθεσινό halftime show, μεγάλη μάχη στήθος με στήθος και κώλο με κώλο, τελικά νικήτρια δεν αποδείχθηκε καμία, ήρθαν ισόπαλες και το βραβείο MVP μοιράστηκε και στις δύο.

 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
^^ Αυτό ήθελα να βάλω μόλις τώρα!!

Εξαιρετική παρουσία και οι 2. Η Lopez έχει ξεπεράσει τα 50, υγεία να έχει η γυναίκα να συνεχίσει να χτυπιέται έτσι. Για τη Shakira τι να πω, ο κώλος μάλλον δεν έχει off, πρέπει να είναι μόνιμα έτσι.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Πίστευα ότι τίποτα δεν θα ξεπερνούσε την Katy Perry και τον αριστερό της καρχαρία, αλλά διαψεύστηκα.
Αξεπέραστες και οι δύο.
 
Top Bottom