What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
τρίγωνο παραθυράκι είχε το datsun του παππού μου, κορυφαία στιγμή της αυτοκίνησης. Γιατί να ανοίγεις όλο το παράθυρο να σε παίρνει ο διάολος; ανοίγεις το παραθυράκι και περνάει αεράκι όμορφα και απλά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Και ο παλιός σκαραβαίος (ο ορθόδοξος) είχε τρίγωνο παραθυράκι για να αερίζει ό,τι μπορούσε να αερίσει τότες...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Και ο παλιός σκαραβαίος (ο ορθόδοξος) είχε τρίγωνο παραθυράκι για να αερίζει ό,τι μπορούσε να αερίσει τότες...
ανοίγεις και τα πίσω παράθυρα που άνοιγαν "σκαστά" λίγο και είχες μια χαρά air flow
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Αξέχαστο αυτό το τρίγωνο παραθυράκι. Στο παλιό αυτοκίνητο πραγματικά ήταν απόλαυση όταν το άνοιγες τέρμα και έστελνε τρελό αέρα μέσα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Μια ανεση που την διεγραψε η νεα ταξη πραγματων. ηταν ωραιο για το καπνισμα.
Σημερα, που ανοιξα τερμα το παραθυρο, εφυγε η καυτρα απο το τσιγαρο και εκανε ενα αορατο αεροπλανικο.
Οπως οδηγουσα ενοιωσα ενα καψιμο στην πλατη και επαιξε σταση "οτι ειναι δεξια θα το παρω σβαρνα".
Κατεβηκα απο το αυτοκινητο και ειδα οτι εκανε δυο μικρες τρυπες στην πλατη του καθισματος του οδηγου, στο καλυμα, και μια τρυπα στο tshirt μου. πηρε λιγο το παντελονι μου και λιγο το καθισμα.
Λεω, kara, κανε οσα nerd voodoo μπορεις. Ριξε μου οσες καυτρες θελεις, Ο σημερινος τσιχλοκινηματογραφος προηλθε απο το σπερμα του star wars.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Θυμάστε όταν ήμασταν παιδάκια και λιώναμε τα ίδια demo/shareware από τα περιοδικά, σε δισκέτες και μετά cd/dvd ξανά και ξανά μην μας ξέφυγε καμιά γωνία, γιατί δεν είχαμε πρόσβαση στο εύκολα και φθηνά games όπως σήμερα και τώρα έχουμε δεκάδες παιχνίδια που δεν θα ακουμπήσουμε ποτέ;

Πεπεριφαρμ remembers.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν ειχαν ολοι τουρου τουρου, πανω κατω τα ιδια παιχνιδια ειχαν ολοι και συνηθως, ο ενας περιμενε τον αλλον να κανει την κινηση αγορας.
Εγω θυμαμαι και κατι τραβηγματα με συγκοινωνιες, τρελη κινηση, νταλα ηλιο να καιει την ασφαλτο, ιδρωμενες μασχαλες και μυρωδιες περιοδου (Στο θεμα περιοδος, δυστηχως, ο κουνελος εχει πολυ ισχυρη οσφρηση) για να κανω ψακτικη για ενα παιχνιδι.

Δεν επαιζε 178 παιχνιδια στο backlog, οπως συμβαινει σημερα. Αυτα ειναι παιχνιδια που δεν θα παιχτουν ποτε γιατι δεν μπηκαν στην ουρα για να παιχτουν. Το ιδιο συμβαινει με τα παντα σημερα, ειδικα με τις ταινιες, που ολοι τις ξεπετανε μονο για να πανε στην επομενη.
Απο τις λιγες φορες που θα δωσω εγκριση σε ποστ του Nitro. Κομπλεξικος δεν ειμαι.

Ναι, εχω αγορασει και περιοδικο, σε τευχος με θεματα αδιαφορα, για το demo.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
lol, δεν αντάλλαζες με τούς φίλους σου δισκέττες μικρός;ό
όταν είχαμε δισκέτες δεν είχα υπολογιστή ακόμα δικό μου, μετά με τα cd κάναμε "όργιο" αφού κάψαμε πόσα κάψαμε μέχρι να βγάλουμε ένα αλλά και πάλι δεν έπαιζαν χρήματα από την γερουσία ούτε για τα αντεγραμμένα με 1500 δρχ. οπότε είχαμε 5-6 παιχνίδια που αγόραζε ο καθένας από 1 και τα αντιγράφαμε μεταξύ μας.
Σε σχέση με το backlog που πλησιάζει τα 1000 σήμερα...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Να ανακυκλοσω το ΑΤΑΡΙ η να μην το ανακυκλοσω? Θα μου δοσουν, αραγε καμια 3070ti ?
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
όταν είχαμε δισκέτες δεν είχα υπολογιστή ακόμα δικό μου, μετά με τα cd κάναμε "όργιο" αφού κάψαμε πόσα κάψαμε μέχρι να βγάλουμε ένα αλλά και πάλι δεν έπαιζαν χρήματα από την γερουσία ούτε για τα αντεγραμμένα με 1500 δρχ. οπότε είχαμε 5-6 παιχνίδια που αγόραζε ο καθένας από 1 και τα αντιγράφαμε μεταξύ μας.
Σε σχέση με το backlog που πλησιάζει τα 1000 σήμερα...
Πω πω, έχω backlog 35 παιχνίδια και έχω πελαγώσει
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Πω πω, έχω backlog 35 παιχνίδια και έχω πελαγώσει
Εγώ 46 και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να αγοράσω τίποτα καινούριο μέχρι τις Χριστουγεννιάτικες εκπτώσεις (τουλάχιστον), για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.
Σίγουρα ο @nitro912gr υπερβάλλει, έτσι δεν είναι;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Εγώ 46 και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να αγοράσω τίποτα καινούριο μέχρι τις Χριστουγεννιάτικες εκπτώσεις (τουλάχιστον), για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.
Σίγουρα ο @nitro912gr υπερβάλλει, έτσι δεν είναι;
Αν αγοράσεις κάνα bundle από fanatical έχεις στο μπαμ 10 παιχνίδια με 5 ευρώ, αμφιβόλου ποιότητας οι περισσοτεροι. Εγώ είμαι λίγο τσίπης και αγοράζω γνωστούς τίτλους τετραετίας και πάνω μόλις πέσουν κάτω από 10-12 ευρώ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ναι οκ τα 1000 κοντεύουν τα παιχνίδια που έχω μαζέψει σύνολο, το backlog πρέπει να είναι περί τα 500, απλά δεν ξέρω αν πρέπει να υπολογίζω και αυτά που ίσως δεν παίξω και ποτέ, δηλαδή ας πούμε έχω πράγμα από promos ή παιχνίδια που δεν τα έχω παίξει από όταν τα αγόρασα αλλά τα πήρα για sentimental value γιατί πχ έκαναν ένα € και τα λιγουρευόμουν στην εποχή τους

Αν αγοράσεις κάνα bundle από fanatical έχεις στο μπαμ 10 παιχνίδια με 5 ευρώ, αμφιβόλου ποιότητας οι περισσοτεροι. Εγώ είμαι λίγο τσίπης και αγοράζω γνωστούς τίτλους τετραετίας και πάνω μόλις πέσουν κάτω από 10-12 ευρώ

δεν είσαι τσίπης, είσαι σοφός καταναλωτής.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τα "αγγιχτα" δεν θα τα αγγιξετε ποτε και ειναι παιδια της απληστιας σας. Αυτα που παρατησατε ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα μεινουν ορφανα.
Come undone που λεει και ο στιχος.
Αυτο το πραγμα με τα 500 και τα 1000 παιχνιδια που περιμενουν στο χαρεμι, ειναι θεμα για ψυχολογικη αναλυση.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Τα "αγγιχτα" δεν θα τα αγγιξετε ποτε και ειναι παιδια της απληστιας σας. Αυτα που παρατησατε ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα μεινουν ορφανα.
Come undone που λεει και ο στιχος.
Αυτο το πραγμα με τα 500 και τα 1000 παιχνιδια που περιμενουν στο χαρεμι, ειναι θεμα για ψυχολογικη αναλυση.
Θυμίζω

Post in thread 'Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II' Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ας μην μπερδευουμε την απλη τρελα με την ψυχοπαθεια. Βαζουμε στο ιδιο σακι τον Βεγγο και τον Νικολσον;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Top Bottom