What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Σαν πολλά Pass δε μαζεύτηκαν;
Δηλαδή αλλάζουμε συσκευή διαλέγοντας απο μια λίστα προϊόντων, διαλέγουμε κατάστημα απο μια λίστα και σε όλη την Ελλάδα έχουν υποβάλει αίτηση (μέχρι 8-7 ) για πιστοποίηση 173 ψυκτικοί για αλλαγή των air condition. Καλά θα πάει αυτό.
Τα χριστούγεννα ακόμη θα αλλάζουν air condition οι ψυκτικοί και πολύ φοβάμαι οτι θα ζητάνε για πληρωμή όσα έδωσες για το air condition.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Σαν πολλά Pass δε μαζεύτηκαν;
Δηλαδή αλλάζουμε συσκευή διαλέγοντας απο μια λίστα προϊόντων, διαλέγουμε κατάστημα απο μια λίστα και σε όλη την Ελλάδα έχουν υποβάλει αίτηση (μέχρι 8-7 ) για πιστοποίηση 173 ψυκτικοί για αλλαγή των air condition. Καλά θα πάει αυτό.
Τα χριστούγεννα ακόμη θα αλλάζουν air condition οι ψυκτικοί και πολύ φοβάμαι οτι θα ζητάνε για πληρωμή όσα έδωσες για το air condition.

Ανυπομονώ να δω τους καρπούς Ελληνικής κυβέρνησης με Microsoft ώστε να δώσουν επιτέλους και Game Pass!

Για τους λαγοκέφαλους, ίσως πρέπει να αφήσουμε λίγο το οικοσύστημα μας να πάρει ανάσα από την αλιεία για να στρώσει η φάση.
Τα δελφινόψαρα μαζί με τις ζαργάνες είναι ο Νο 1 εχθρός του λαγοκέφαλου, τον γόνο του οποίου καταναλώνουν σε μεγάλες ποσότητες. Άλλα ψάρια που κυνηγούν τον επικίνδυνο λαγοκέφαλο είναι οι λαμπούκες, οι σφυρίδες και τα μαγιάτικα.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,700
σως πρέπει να αφήσουμε λίγο το οικοσύστημα μας να πάρει ανάσα από την αλιεία για να στρώσει η φάση.
Χρειάζεται ψάρεμα αλλά πρέπει να υπάρχει μεγαλύτερη εμπλοκή τής επιστήμης και να ψαρεύονται αυτά που πρέπει εκεί που πρέπει (και περισσότερο με κίνητρα παρά με απαγορεύσεις). πχ δωθούν κίνητρα για κάποια ψάρια ώστε να μπουν στο μενού. Το πιο εύκολο παράδειγμα είναι ο γερμανός. Ένα ψάρι που μια χαρά τρώγεται, έχει επίσης μπει από το σουέζ και καταστρέφει την ποσειδωνία οπότε πρέπει να ψαρεύεται, αλλά στην ελλάδα έχει βρει δυσκολία να μπει στο μενού.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Χρειάζεται ψάρεμα αλλά πρέπει να υπάρχει μεγαλύτερη εμπλοκή τής επιστήμης και να ψαρεύονται αυτά που πρέπει εκεί που πρέπει (και περισσότερο με κίνητρα παρά με απαγορεύσεις). πχ δωθούν κίνητρα για κάποια ψάρια ώστε να μπουν στο μενού. Το πιο εύκολο παράδειγμα είναι ο γερμανός. Ένα ψάρι που μια χαρά τρώγεται, έχει επίσης μπει από το σουέζ και καταστρέφει την ποσειδωνία οπότε πρέπει να ψαρεύεται, αλλά στην ελλάδα έχει βρει δυσκολία να μπει στο μενού.
Δεν τους φάγαμε το 40 τους Γερμανούς;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,984
Δεν τους φάγαμε το 40 τους Γερμανούς;

Ναι, αυτούς που φόραγαν μπότα Wehrmacht. Τώρα μένουν αυτοί με κάλτσα και σανδάλι.

Ώχουυυ... πάλι Γερμανούς έχει για μεσημεριανό ρε μάνα; Βαρέθηκα να τους τρώω (στη μάπα)... :Ρ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,254

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655

Το σκηνικό έγινε κυριολεκτικά 50 μέτρα από το σημείο που είναι μονίμως παρκαρισμένα ΜΑΤ για να φρουρούν το πρώην στέκι του βιολογικού-νυν "βιβλιοθήκη".
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Αν πυροβολούσαν τη βιβλιοθήκη θα έβλεπες πάνοπλο έτοιμο σχέδιο δράσης. Ακόμη χειρότερα αν έλεγαν ότι δεν θέλουν το στέκι να κλείσει θα είχαν γίνει ήδη 150 προσαγωγές.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
με κόλλα την είχαν κολλήσει την οροφή; ωραίοι... και μάλλον ούτε καν κόλλα, με πιστόλια σιλικόνης θα την έβαλαν
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ γνωσεις ζωης, σπαράγματα σοφιας απο ελληνομονεγάσκο αντισφαιριστή:

View attachment 3737

Δεν χρειαζεται να μπω στον κοπο να φτιαξω σεναριο, την επαθε.
Ισχυει.
Δεν θα μπω και στον κοπο να προσπαθησω να καταλαβω γιατι να το κανει καποιος αυτο. Προσωπικα δεν μου ηρθε ποτε η επιθυμια να κανω κατι τετοιο. Ειναι οτι πιο αχρηστο μπορει να κανει καποιος.
Με αυτα τα ματζαφλαρια, το καρφωμα της τροφης ειναι επισης ΝΟ ΝΟ αλλα που να τα ξερει αυτα ο Τσιτσιπας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
πως να μπεις στο μυαλο του τσιτσι?

επειδη τον εχω σπουδασει μακροθεν, νομιζω οτι ειχε μαζι ΠΕ και προσπαθουσε εντελως χαριτωμενα (χοχοχο) ν αναψει και καλα φωτια τριβοντας τα τσοπστικς και του κανανε παρατηρηση οι γιακούζες που ειχαν το μαγαζι.

δεν εχω μπει καν σε τετοιο μαγαζι. δεν μπορω να συμμετεχω σε κατι που μου φαινεται γελοιο, θα κοροιδευα τον μαγαζατορα και κυριως τον εαυτο μου. ωστοσο εχω φαει κινε/γιαπωνεζικο σπιτι μου με πηρουνι. ασε που μπορεις να τριψεις τα πηρουνια μεταξυ τους, να τα βαλεις στη μυτη, στο ματι, στο αυτι σου, ακομα και στο στομα αν θες, χωρις να παρεξηγηθει κανείς.
ξεκαθαρα και αβαδιστα: πηρουνια - τσοπστικς: 1 - 0.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
πως να μπεις στο μυαλο του τσιτσι?

επειδη τον εχω σπουδασει μακροθεν, νομιζω οτι ειχε μαζι ΠΕ και προσπαθουσε εντελως χαριτωμενα (χοχοχο) ν αναψει και καλα φωτια τριβοντας τα τσοπστικς και του κανανε παρατηρηση οι γιακούζες που ειχαν το μαγαζι.

δεν εχω μπει καν σε τετοιο μαγαζι. δεν μπορω να συμμετεχω σε κατι που μου φαινεται γελοιο, θα κοροιδευα τον μαγαζατορα και κυριως τον εαυτο μου. ωστοσο εχω φαει κινε/γιαπωνεζικο σπιτι μου με πηρουνι. ασε που μπορεις να τριψεις τα πηρουνια μεταξυ τους, να τα βαλεις στη μυτη, στο ματι, στο αυτι σου, ακομα και στο στομα αν θες, χωρις να παρεξηγηθει κανείς.
ξεκαθαρα και αβαδιστα: πηρουνια - τσοπστικς: 1 - 0.
πφφφ δεν περίμενα τίποτα περισσότερο από μπορατσοσιριζέο. Τα chopsticks βοηθάνε να μην πάθεις μετά πάρκινσον ρε πλεμπέο. Αν και το πεντεσπάνι δεν νομίζω να μπορείς να το φας με αυτά, τεσπά :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Φανταζομαι τον Τσιτσιπα να εκτελει τη γνωστη ρουτινα "ακονιζω το λεπιδι για να κοψω γυρο" με τις οδοντογλυφιδες για γιγαντες τα τσοπστικς και να το ανεβαζει στο ινστα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
τιποτα δεν κανουν τα τσοπς, νιτρε, ειναι εφευρεση για πεταμα. δεν σου βαζω χι, γιατι εισαι μαστοραντζα μερακληδικη, ασχετο.

επισης ξεχασα να πω οτι με το πηρουνι (ΟΛΟΙ ΤΟ ΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ, ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΛΙΑΤΣΟΙ !!!!) μπορεις να ξυσεις και την πλατη σου.

ΑΚΟΜΑ, να προσθεσω οτι το μπορατσοσυριζαιος ειναι τιτλος τιμης. οκ, κυριως ως προς το 2ο συστατικο του, αλλά κι ο μπορατσος, καλο αθρωπακι ειναι, δεν εχει πειραξει κανενανε.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Τα "ξυλακια" ειναι κατι εντελως διαφορετικο και σε καμια περιπτωση δεν ειναι για πεταμα. @Χειρομαλάχτης μπορεις να το δεις και φιλοσοφικα.
Ο Τσιτσιπας μπορει να ακονιζε τα τσοπστικς οπως ακονιζουν μερικοι τα μαχαιροπιρουνα. Αχρηστο επειδη με αυτα δεν καρφωνεις και δεν κοβεις. Αυτο δειχνει την αγνοια που μπορει να εχει καποιος.
Εμεις καρφωνουμε και τρυπαμε το φαγητο μας, λες και θελουμε να το ξανασκοτωσουμε. Αυτοι προετοιμαζουν με διαφορετικο τροπο το φαγητο τους, για να μην χρειαζεται να το ξανασκοτωσουν.
Τα πιρουνια χρειαζονται καλο καθαρισμα επειδη το κενο, ειναι σταθμοι μετρο για τα βακτηρια. Μπορει να υπαρχει εκει μεσα κατι που εφαγες πριν μερικες μερες.
Χωρις κοπο, εδειξα οτι δεν ειναι για πεταμα.


Αν και το πεντεσπάνι δεν νομίζω να μπορείς να το φας με αυτά, τεσπά :ROFLMAO::ROFLMAO:

Ναι αλλα εσυ δικαιουσε διπλωμα εξασκησης πιρουνιου γιατι οταν προσπαθεις να πιασεις τον αρακα, το καλαμποκι, ενα καροτακι κ.α βαζεις ολη την μαστορια σου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Ποιος βάρβαρος τρώει αρακά με πιρούνι; ο μον ντιου...
 
Top Bottom