What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν ξέρω πού ακριβώς πάει αυτό, αλλά έχει προσφορά η Nova, δωρεάν το πλήρες πακέτο της (Cinema, Sports) μέχρι τις 10/01.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τίποτα. Δεν είναι καν από αυτά που κάνεις subscribe, παίρνεις 1 μήνα δωρεάν και μετά από αυτόν σε χρεώνει.

Πιθανώς (με βάση όσα λέγανε στο παρελθόν) να μην πάει καλά και να κάνει μια επιθετική απέλπιδα προσπάθεια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
α άρα το catch είναι ότι αν ξεχαστώ θα με χρεώσει μέχρι να το πάρω γραμμή. Κάπως έτσι μου τσιμπάει μήνες εκτός promo το spotify
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Όχι ρε μαν. Αυτό σου λέω. Δεν είναι καν τέτοιο. Δεν βάζεις στοιχεία κάρτας κλπ. Βάζεις όνομα, mail και τηλέφωνο, σου στέλνει ένα username και password το οποίο χρησιμοποιείς στην εφαρμογή τους σε smartphone, smart TV & PC.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
Όχι ρε μαν. Αυτό σου λέω. Δεν είναι καν τέτοιο. Δεν βάζεις στοιχεία κάρτας κλπ. Βάζεις όνομα, mail και τηλέφωνο, σου στέλνει ένα username και password το οποίο χρησιμοποιείς στην εφαρμογή τους σε smartphone, smart TV & PC.
α δεν είναι μόνο για συνδρομητές nova? νόμιζα ότι θα αρχίσει να μου φουσκώνει μετά το σταθερό σπίτι
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εγώ ως τηλέφωνο έβαλα το κινητό, που είναι εταιρικό και Cosmote.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612

"Η κ. Αντωνιάδου, που διαχωρίζει με προσοχή τα σκουπίδια της, μάλλον θα απογοητευόταν αν μάθαινε πως το «παγιδευμένο» σκουπίδι που απορρίψαμε σε μπλε κάδο στο κέντρο της πόλης της κατέληξε στη χωματερή της Καβάλας. Την ίδια τύχη είχε και ένα ακόμα ανακυκλώσιμο που απορρίψαμε στην πρωτεύουσα της Σύρου, το οποίο κατέληξε στον ΧΥΤΑ του νησιού."


Εδώ και καιρό έχει μαλλιασει η γλώσσα για τη μπιζνα στην ανακύκλωση και τη χρήση της ως άλλοθι για το βιασμό του περιβάλλοντος παγκοσμίως, αλλα οποιαδήποτε εναντίωση στο παπατζιλικι αντιμετωπιζόταν με περιφρόνηση.
Αυτό το ρεπορτάζ είναι από τα πιο χαρακτηριστικά "in your face" πραγματακια που κάνει η ερευνητική δημοσιογραφία
Ευχαριστώ να λένε.

Ο συνήθης κύκλος ανακύκλωσης ειναι

Πληρώνω τέλος σε κάθε πλαστική συσκευασία
Ο ιδιώτης ΑΕ εισπράτει το τέλος για να ανακυκλώνει.
Ο Δήμος μεταφέρει τα πλαστικά στο εργοστάσιο του ιδιώτη.
Ο ιδιώτης βάζει φωτιά στα πλαστικά μόλις πιάσουν οι πρώτες ζέστες.
Πληρώνω τέλος σε κάθε πλαστική συσκευασία
.
.
Profit.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612
@nitro912gr Το ΕΟΝ είναι αυτό που έπαιξε και πέρυσι.

1 μήνας δωρεάν πρόσβαση στο περιεχόμενό τους. Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος ξανανακάλυψα ότι δεν με ενδιαφέρει το 99,8% του περιεχόμενου.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Νομίζω ότι το μόνο που αξίζει είναι κάτι αμερικάνικες καμενιές τύπου Golden Acres και το λατρεμένο (από χθες) Graveyard Carz.

Δεν είχα ποτέ συνδρομητική τηλεόραση και τώρα που το βλέπω ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να βάλει κάποιος (με μόνη εξαίρεση τα αθλητικά κανάλια).
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612
Προσωπικά βλέπω μόνο κάποια αθλητικά events στο Eurosport και επιλεκτικά κάποιους αγώνες muay thai.

Τα υπόλοιπα δεν μου λένε κάτι. Πρακτικά ό,τι μου αρέσει είναι εκτός συνδρομητικών των ελληνικών ISPs.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,894
Ευχαριστώ να λένε.

Ο συνήθης κύκλος ανακύκλωσης ειναι

Πληρώνω τέλος σε κάθε πλαστική συσκευασία
Ο ιδιώτης ΑΕ εισπράτει το τέλος για να ανακυκλώνει.
Ο Δήμος μεταφέρει τα πλαστικά στο εργοστάσιο του ιδιώτη.
Ο ιδιώτης βάζει φωτιά στα πλαστικά μόλις πιάσουν οι πρώτες ζέστες.
Πληρώνω τέλος σε κάθε πλαστική συσκευασία
.
.
Profit.

Η αλυσίδα του κέρδους δούλευε μια χαρά για όλους τους εμπλεκόμενους όσο η Κίνα αγόραζε σωρηδόν ανακυκλωμένα πλαστικά σε καλή τιμή. Από την ημέρα που οι τιμές εξαγωγής στο ανακυκλωμένο πλαστικό έπεσαν υπερβολικά χαμηλά για να έχουν κέρδος, ξεμείναμε με αποθήκες πλαστικών γεμάτες με ανακυκλώσιμα οι οποίες ως δια μαγείας άρχισαν να λαμπαδιάζουν η μία μετά την άλλη.

Το ερώτημα που εγείρεται βέβαια είναι... τι κάνουμε εμείς. Συνεχίζουμε να πετάμε τα πλαστικά στους μπλε κάδους για να έχουμε τη συνείδησή μας ήσυχη? Ή ρίχνουμε όλα τα απορρίμματα σε μία σακούλα κει χάμω και να πάει στην ευχή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
και μέσα σε όλα σκέφτομαι τα ηλίθια νέα καπάκια που μόνο προβλήματα μου προκαλούν...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612
Το ερώτημα που εγείρεται βέβαια είναι... τι κάνουμε εμείς. Συνεχίζουμε να πετάμε τα πλαστικά στους μπλε κάδους για να έχουμε τη συνείδησή μας ήσυχη? Ή ρίχνουμε όλα τα απορρίμματα σε μία σακούλα κει χάμω και να πάει στην ευχή.
Δεν εχει καμια σημασια οσο το πλαστικο σε οποιαδηποτε μορφη παραμενει η 1η επιλογη για συσκευασιες καταναλωτικων προϊοντων και τροφημων.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,894
In other news, από σήμερα τα παιδιά που φέτος πάνε 1η Λυκείου θα μπορέσουν να αντικρίσουν για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ τη δεξιά λωρίδα της Μοναστηρίου χωρίς εργοτάξια και λαμαρίνες.


Οριακά για φεησπαλμ σταφφ αλλά τέσπα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,953
Κι εγώ όταν χάνω κάτι, με πιάνει θλίψη.
 
Top Bottom