What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
314 είναι το ζάχαρο που ανέβασες?

Μπορει να μου πηρε δυο μερες (μιαμιση) για να το εξαφανισω αλλα στο τελος, ενοιωσα οτι πολλα πραγματα μεσα μου τραβηξαν πολυ μεγαλο ζορι. Παραλιγο να πεσω στην αγκαλια της κρισης μεσης ηλικιας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Σκυταλη απο τον εαυτο μου.

Ειδα- δεν ξερω γιατι το εκανε προταση το ΥΤ- ενα βιντεο με θεμα, την ιστορια ντοπιας μυστικης οργανωσης με θεματικο παρκο το Φθινοπωρο και την προσπαθεια να το πιασει ο νομος. Αν και η φαση ηταν Ανοιξιατικη. Πιασε τον Μαη, ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι κ.α
Ειναι ενα DIY ντοκιμαντερ -φτιαχτο ενω σε φωναζει η μαμα να πας να φας- πλουσιο, σε αρχειακο υλικο.
Ο ανθρωπος που το εφτιαξε εκανε πολυ δουλεια. Εφτιαξε φαρο ενημερωσης. πολυ ρισπεκτ για τον τροπο προσεγγισης.
Το πρωτο πραγμα που μου εκανε εντυπωση ηταν τα 70Κ views σε 4 ημερες.
Το δευτερο εντυπωσιακο, καποιες συνεντευξεις και ειδησεις της εποχης που αγνοουσα την υπαρξη τους.
Δεν μπηκα και ποτε στον κοπο της λεπτομερειας.

Φαινεται οτι τα φιασκα του υπουργειου ταξης, εχουν σχεση με τα πολλα εκατομμυρια που επαιρναν για να πιασουν την Φθινοπωρινη ομαδα. Ενα παραδειγμα ειναι 20 μυρια δραχμες, για πληρωμη πληροφοριοδοτη, που δηλωσε οτι δεν τα πηρε. Επαιζαν και καποια παχυλα κρατικα επιδοματα, πιαστε το Φθινοπωρο. Τωρα δεν τα παιρνουν. Οσα πηραν πηραν.

Μετα τον ηλιο, την θαλασσα και την Ελληνικη φιλοξενια, αυτη η ιστορια ειναι οτι ελληνικοτερο μπορει να υπαρξει, ακομα και απο την φετα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,466
Δεν ξέρω, αυτό ακούγεται σαν ακραία διαφθορά και δεν πιστεύω ότι γίνονται αυτά στην Ελλάδα από τους απογόνους του Σωκράτη και του Λεωνίδα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μετά τον τρίτο καφέ κατάλαβα τι σημαίνει το Φθινόπωρο κλπ. Την άνοιξη και τους Μάηδες ακόμα τα ψάχνω.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,335
Δεν ξέρω, αυτό ακούγεται σαν ακραία διαφθορά και δεν πιστεύω ότι γίνονται αυτά στην Ελλάδα από τους απογόνους του Σωκράτη και του Λεωνίδα.
Σωκράτη Κόκκαλη και Λεωνίδα Κύρκου;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Μετά τον τρίτο καφέ κατάλαβα τι σημαίνει το Φθινόπωρο κλπ. Την άνοιξη και τους Μάηδες ακόμα τα ψάχνω.
Συμπαθα με φιλτατε αλλα μη μπουμε σε καμια μαυρη λιστα. Ολα εχουν σχεση με τους ντοπιους επαναστατες της pew pew σκηνης.

Δεν ξέρω, αυτό ακούγεται σαν ακραία διαφθορά και δεν πιστεύω ότι γίνονται αυτά στην Ελλάδα από τους απογόνους του Σωκράτη και του Λεωνίδα.
Του Περικλη και του Ηρακλη, γιατι οταν ανακοινωνεις οτι θα πουλησεις την ΑΓΕΤ, που ειναι κερδοφορα, επειδη θα παψει να ειναι κερδοφορα αν την εχει το δημοσιο. Λες οτι η κυβερνηση ξερει καλυτερα. Αν βαλω και τα ναυπηγεια, στον παλιο καιρο ηξεραν να κανουν καλυτερα παρτι. Σημερα, ισα που βγαζουν τα εξοδα για τις καλοκαιρινες διακοπες.
Δεν εμεινε τιποτα και για πουλημα, η αληθεια ειναι.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,050
Αμάν αμάν! Σχεδόν όλο το σταφ ονλάι!...


Untitled.jpg

Ντάξει ρε παιδιά, μια μαλακία είπαμε για τη χρέωση ανά ποστ, μην το παίρνετε κι εσείς τις μετρητοίς!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,695
Από όλα αυτά τα Νταντζεω και Ντραγκω τέρατα, δεν ξέρω αν με φοβίζει περισσότερο ένας Αρχιμανδρίτης ή ένα Todd's Minion.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Βαλτε λιγη τεχνη στην ζωη σας βρε ανειδικευτοι gamers.

art.png


Ιερονυμος Μπος
Στην εποχή του θεωρήθηκε ένας "επινοητής τεράτων και χιμαιρικών οπτασιών"
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,361
Βαλτε λιγη τεχνη στην ζωη σας βρε ανειδικευτοι gamers.

art.png


Ιερονυμος Μπος
Στην εποχή του θεωρήθηκε ένας "επινοητής τεράτων και χιμαιρικών οπτασιών"

Έχοντας δεί αρκετά από τα έργα του, πιστεύω ότι μια επίσκεψη σε έναν ψυχίατρο, γενικά θα του έκανε πολύ καλό!!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Ειδα alert στο official - off topic και φοβηθηκα μηπως καποιος σχολιασε για το κουνελι πισω απο τα σηκωμενα ποδια.
Δεν εισαι τιμιος φιλτατε @captain kal. Αυτες οι δημιουργιες βαζουν φτερα στην φαντασια. Ποσες πιατελες με φρουτα και ποσα ηλιοβασιλεματα πια;
Φερνω ως παραδειγμα τον H.R Giger

hrgiger.png
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,361
Ειδα alert στο official - off topic και φοβηθηκα μηπως καποιος σχολιασε για το κουνελι πισω απο τα σηκωμενα ποδια.
Δεν εισαι τιμιος φιλτατε @captain kal. Αυτες οι δημιουργιες βαζουν φτερα στην φαντασια. Ποσες πιατελες με φρουτα και ποσα ηλιοβασιλεματα πια;
Φερνω ως παραδειγμα τον H.R Giger

hrgiger.png

Τί να μας πεί ο νουμπάς ο Μπος Κούνελε και Βόρειε?

Πάρτε το παρακάτω. RTX στην Αναγέννηση!! Δεν χωράει στο σαλόνι, αλλιώς θα τον είχα ήδη βουτήξει:

La_ronda_de_noche%2C_por_Rembrandt_van_Rijn.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Τί να μας πεί ο νουμπάς ο Μπος Κούνελε και Βόρειε?
ΦΙλαρακι, εμεις δεν ειπαμε οι αλλοι να φανε σκτ. Ενταξει, μιλαμε και για κοσμηματα του πολιτισμου.
Κοιτα ομως τι παιζει, δωσε βαση στην πενιά.

Με ΑΙ μπορει καποιος να φτιαξει κατι σαν αυτο
nw.jpg



Καλη τυχη με τον Τζερεμι και τον Giger.

bm.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,747

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,620
Ειναι σιγουρα συνωνυμια;

Ο Μανουρας στο γραφειο κ προισταμενου επιτελειου Α.Ε.Α. Ειναι σιγουρο οτι ταιριαζει για την θεση; Το ιδιο ισχυει και για τον Μπαρμπουτη.
Παιζει και ο Καραμανλης γιατι ειναι πολυ συνηθισμενο επωνυμο.

Πως να μην γινεις συνωμοσιολογος;

EDIT
Αποφασισα οτι επρεπε να κανω update τον Firefox, ακομα στο 88 ο μπουλης. Εκανα το update και οχι μονο αυτο. Εκανα mozilla account για να τραβηξω οτι info εχει η γερασμενη εκδοση. Βασικα. κατεβασα την νεοτερη εκδοση για να παιξει παραλληλα και δοκιμαστικα.
Δεν ξερω γιατι μπηκα στον κοπο, εγω αυτα δεν τα κανω.
Μαντεψτε τι εγινε μολις τελειωσα, ΣΕΙΣΜΟΣ, στην κυριολεξια.

Για να μην εχουμε αλλες εκπληξεις, μπηκα παλι με τον v.88
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,643
καμιά φορά η ζωή αντιγράφει την τέχνη, μπορεί να εμπνεύστηκαν.
 
Top Bottom