What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Μα ρε lelo δεν το είπε παρόντος του πατέρα. Ο πατέρας δεν ήταν μέρος του κοινού που απλώς άκουσε αυτό το """"αστείο""" για το παιδί του.
Δεν το καταλαβα αυτο, οπως πολλα αλλα. ακομα δεν "λειτουργουσα". Ισχυει αυτο που ειπε ο @Χειρομαλάχτης.

δεν θα καταλαβω ποτέ την ΑΝΑΓΚΗ να ποσταρεις καθετι στα γαμωσοσιαλ. υποθετω οτι οι ανθρωποι σου και οι φιλοι σου θα ξερουν οτι εγινες πατερας και ποσο ευτυχης εισαι.
Ειναι καποιοι ανθρωποι που δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το ιντερνετ "δημοσιας χρησης" δεν ειναι το σαλονακι τους.
Παλι μαλακας ειναι.
O αλλος, που ξανα-λεω, σατιρα δεν εκανε, η σατιρα ειναι αλλο πραμα. προσπαθησε να κανει ενα burn τον πατερα και καηκε ο ιδιος. Αυτος ειναι ο μεγαλυτερος μαλακας του περιστατικου αλλα ο πατερας, εαν επαιρνε χαμπαρι, θα του ελεγε ευχαριστω που του ανοιξε τα ματια και τωρα δεν θα ποσταρει που ειναι το κρυφο χρηματοκιβωτιο στο σπιτι του και ποιες ωρες απουσιαζει.

Αυτα συμβαινουν οταν δινεις προσβαση στον καθε καθυστερημενο.


EDIT
Με την πρωτη αναγνωση ειναι πολυ αστειο αλλα ειναι πολυ σοβαρο θεμα. Ειναι και ωραιο παραδειγμα για το πως λειτουργει η δυτικη κουλτουρα
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
α ρε κουνέλο. αυτο που βαλες, σκεφτομουν να το ποσταρω χτες.

σκεφτηκα: "ενδιαφερον ανθρωπολογικοκοινωνικο πειραμα", αλλά μετα το ξανασκεφτηκα και αποφασισα οτι δεν συνεβη κατι περιεργο ή διαφορετικο. αυτο ακριβως δεν περιμεναμε να συμβει? ν αρχισουνε οι νεοι να τον κοπανανε ολη μερα και τα κουρίτσα να τσαταρουν και να ψαχνουν μπιουτυ τιπς...
αυτο δεν συνεβη και στις "ανεπτυγμενες" δυτικες, αστικες κοινωνιες?

πιο ενδιαφερον μου φανηκε οτι υπαρχει χωριο, οπου ολοι οι κατοικοι εχουν το ιδιο επωνυμο, που ειναι συναμα και τ ονομα του χωριου..
🤪🤔😆
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,127
EDIT
Με την πρωτη αναγνωση ειναι πολυ αστειο αλλα ειναι πολυ σοβαρο θεμα. Ειναι και ωραιο παραδειγμα για το πως λειτουργει η δυτικη κουλτουρα

Πάει, τους χαλάσαμε κι αυτούς. Σαν τα μουτράκια μας τους κάμαμε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,127
Τι έγινε ρε παιδιά; Πολύ νέκρα έπεσε σήμερα στο φόρουμ.
Φύγατε όλοι για να ψηφίσετε; :Ρ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,473
Εγώ κάθομαι σε μια γωνιά και κλαίω. Κλαίω γοερά, γιατί έφτιαξα μια υπεργαμάτη σαλάτα με βηγκαν σαλάμι (σύκα σε μια ειδική ζύμωση ορ σαμθινκ) και τουλουμοτύρι.
Σκέτη ηδονή.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,982


Το 3:41 δε το έχω πιάσει. Εχει κόκκινο, κ οι πεζοί διάβαση.
Θεωρώ πάντως χαζό να υπάρχουν φανάρι κ διάβαση ταυτόχρονα. Στη Γερμανία, διάβαση σημαίνει απόλυτη προτεραιότητα στον πεζό, πράγμα που ακυρώνει το φανάρι. Αν υπάρχει φανάρι για τους πεζούς, τότε δεν υπάρχει διάβαση. Τόσο απλό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
παιζει ενα αλλο βιντεο,παλιο. Ειναι ενας τυπος ο οποιος εχει κοτσαρει καμερα στο αυτοκινητο του και παει απλα ευθεια σε εναν δρομο.
Καθε δευτερολεπτο γινεται και απο μια μαλακια. Εαν το ειχαν σκηνοθετησει, τετοιο συγχρονισμο δεν θα ειχαν.

09.00 Το "βλημα". Μου εχει τυχει τετοιος τυπος και μου εβαλε και χερι, γιατι εχω στοπ. Ο τυπος πρεπει να πηγαινε μεσα σε στενακια με 80-100
9.13 πεζοδρομιο μεγαλο. Πριν λιγο καιρο μου ετυχε τετοια φαση. Πεζοδρομιο φαρδυ και δυο πιτσιρικια πανω στον δρομο, με το κινητο στα μουτρα τους. Ξερογκαζο και κορνα. χεστηκαν επανω τους.
11.37 το αυτοκινητο πανω στην διασταυρωση. Καθε μερα βλεπω ενα φορτηγακι που κλεινει το ενα ρευμα για να ξεφορτωσει. Μιλαμε για απιστευτο σταρχιδιαμολα. Εδω κανουμε δουλεια ρε φιλε, τι θελεις;
15.14 Μηχανακι με τα φωτα κλειστα. Μπορει να αποδειχτει οτι τα ειχε κλειστα.
15.55 Με αυτο το πραγμα, θα με πανε φυλακη μια μερα. Να σε λιβανιζει ο αλλος πριν το φαναρι, να περναει με κοκκινο πατωντας γκαζι τελευταια στιγμη και να τρως το κοκκινο χωρις λογο.

Επειδη τα βλεπω καθε μερα, συνεχεια, δεν μου κανουν καμια εντυπωση. Καθε μερα βλεπω πολυ χειροτερα. Για την διαδρομη ρουτινας εχω σχεδιασει μια πορεια μεσα απο στενακια που δεν περνανε ουτε ανθρωποι. κανω μικρο κυκλο αλλα γλυτωνω τα εγκεφαλικα.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,612


Το 3:41 δε το έχω πιάσει. Εχει κόκκινο, κ οι πεζοί διάβαση.
Θεωρώ πάντως χαζό να υπάρχουν φανάρι κ διάβαση ταυτόχρονα. Στη Γερμανία, διάβαση σημαίνει απόλυτη προτεραιότητα στον πεζό, πράγμα που ακυρώνει το φανάρι. Αν υπάρχει φανάρι για τους πεζούς, τότε δεν υπάρχει διάβαση. Τόσο απλό.

Το 90% που δειχνει ειναι η καθημερινοτητα στη Αθηνα. Δεν ειδα κατι παραξενο :)
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,369
Στη Γερμανία, διάβαση σημαίνει απόλυτη προτεραιότητα στον πεζό, πράγμα που ακυρώνει το φανάρι. Αν υπάρχει φανάρι για τους πεζούς, τότε δεν υπάρχει διάβαση.
Αυτό το ζωγραφιστό αυλάκι που έχετε εσείς εκεί και ορίζει το που περπατάει ο πεζός, που το ποδήλατο και που σταματάει το αυτοκίνητο, στην Ελλάδα είναι διάβαση τύπου zebra crossing. Όποτε θα το δεις εκτός από τις διαβάσεις με σήμανση διάβασης και στα φανάρια, σε διασταυρώσεις με στοπ κτλ.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,473

Γενικά κυκλοφορεί πολύ ανωμαλία στον εγκέφαλο εκεί έξω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Κάπου μεταξύ ιντερεστιν και εμετός σταφ, κέρδισε το τρου νούτραλ θρεντ


Σταματησα στο 6.49. δεν ηθελα να δω παρακατω.
Καποια στιγμη ειχα κανει το λαθος να διαβασω ενα αρθρο για την εχουμε--πολλαλεφτα-ι χωρα.
Ο τιτλος ηταν πολυ φιλικος και ειχε το ιδιο θεμα. τι βρωμια κρυβεται εκει. Ολα καλα μεχρι που εφτασα στις μαρτυριες απο κομενακια που πηγαν εκει να ζησουν την μεγαλη ζωη και βρεθηκαν να τρωνε εντερικη κουζινα. Με τοσες γκομενες να πηγαινουν εκει με σκοπο να κανουν τα παντα για το χρημα, λογικο ειναι να δημιουργηθουν εντονα γουστα. Νομιζω οτι η γκουρμε ανθρωποφαγια δεν πρεπει να ειναι μακρια. τα κανει κατι τετοια το χρημα.
 
Top Bottom