What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αν βρέθηκαν όντως τάφοι (διόλου απίθανο), ανάλογα με το πόσο διαπλεκόμενοι/διεφθαρμένοι είναι ο υπεύθυνος του έργου και τα υψηλά κλιμάκια, τα ενδεχόμενα είναι 2:

1) να μελετηθεί ο τάφος, να σχεδιαστεί, να αφαιρεθούν τα ευρήματα, και στη συνέχεια να μπαζωθεί και να συνεχιστεί το έργο κανονικά (τυπική σωστική ανασκαφή δηλαδή).

2) να αποφανθεί η υπηρεσία πως "νταξ δεν είναι τίποτα το σημαντικό", να μπουκάρει ο εκσκαφέας να τα σπάσει όλα, και να συνεχιστεί το έργο όσο πιο σύντομα γίνεται.

Εξυπακούεται πως στα 60ς-70ς όποτε βρίσκανε αρχαιότητες τις μπαζώνανε και ξεκινούσαν τα θεμέλια των οικοδομών ακριβώς από πάνω τους. Τυπική ιστορία σε όλες τις πόλεις της Ελλάδας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
το 2 το έχω δει ταινία, πόλτερ κάτι, δεν βγαίνει σε καλό στους ενοίκους πάντως :p
 
Last edited:

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Ενας πολυ καλος φίλος που του εχουμε εδω και χρονια αποδώσει το παρατσουκλι "Γκαστονε" λογω αξιοσημειωτης ευρυπρωκτιας, μενει στην Ανω Γλυφάδα προς το βουνο. Ηταν ο μοναδικος που μπροστα απο το σπιτι του αντι για πολυκατοικια ειχε οικοπεδο απολαμβανοντας τη θεα.
Καποια στιγμη ηταν ανησυχος γιατι ενα ζευγαρι κινεζων αγορασε το οικοπεδο και ηταν ετοιμοι να χτισουν. Εκσκαφεις, μπουλντοζες φασαρια, σκονη κτλ
Τελικα, ως Γκαστονε, σε ενα σημειο βρεθηκε ενα αρχαιο τοιχίο. Χωρις πλάκα. Μια σειρα πετρες.
Το προτζεκτ εγκαταλειφθηκε μετα το τσεκ της αρχαιολογιας.
Παιζει να ειναι το μοναδικο αχτιστο οικοπεδο σε ολη τη Γλυφάδα.
He really worths his nickname 😂
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ενας πολυ καλος φίλος που του εχουμε εδω και χρονια αποδώσει το παρατσουκλι "Γκαστονε" λογω αξιοσημειωτης ευρυπρωκτιας, μενει στην Ανω Γλυφάδα προς το βουνο. Ηταν ο μοναδικος που μπροστα απο το σπιτι του αντι για πολυκατοικια ειχε οικοπεδο απολαμβανοντας τη θεα.
Καποια στιγμη ηταν ανησυχος γιατι ενα ζευγαρι κινεζων αγορασε το οικοπεδο και ηταν ετοιμοι να χτισουν. Εκσκαφεις, μπουλντοζες φασαρια, σκονη κτλ
Τελικα, ως Γκαστονε, σε ενα σημειο βρεθηκε ενα αρχαιο τοιχίο. Χωρις πλάκα. Μια σειρα πετρες.
Το προτζεκτ εγκαταλειφθηκε μετα το τσεκ της αρχαιολογιας.
Παιζει να ειναι το μοναδικο αχτιστο οικοπεδο σε ολη τη Γλυφάδα.
He really worths his nickname 😂
το λέμε και βύσμα στο χωριό μου :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μετα απο πολυ καιρο εκανα μια βολτα στα ειδησαδικα. Επειδη σε λιγες μερες θα ξεκινησω την προετοιμασια για να φυγω, πρεπει να ξερω τι γινεται στον κοσμο. Και τι δεν ειδαν τα ματια μου. 87χρονη πηρε απολυτηριο λυκειου και μας εβαλε τα γυαλια. Μετα ξεκινησε η κατω βολτα γιατι η ανω βολτα ειναι rail coaster. H Αμπερ Χερντ εκανε το Νο #2 πανω στο κρεβατι του τζονυ. Μου θυμισε εναν ερωτα παλιο, που ειχε κομπλεξ με τις Γαλλιδες. Ξερεις απο που πηρε το ονομα του το "Γαλλικο" στα νυχια; επειδη οι Γαλλιδες δεν καθαριζουν ποτε τα νυχια τους και ετσι κρυβουν την βρωμα κατω απο τα νυχια. Οι Γαλλιδες μετα το σεκς κατουρανε χωρις να σηκωθουν απο το κρεβατι. Μου ηρθε να ψαξω να την βρω για να της πω, μωρη, οι Αμερικανιδες τα κανουν πανω στα κρεβατια τους χωρις λογο.
Μετα επεσα στα θλιβερα περιστατικα με τους δασκαλους, που ειχαν διαφορετικες γνωσεις για να μεταλαμπαδευσουν.

Και μετα την εισαγωγη φτανω στην ειδηση της ημερας και στον λογο που ξεκινησα να γραφω. Θα πεθανουμε ολοι.....
Επειδη ο covid δεν ειναι πολυ αποτελεσματικος και πολλοι πηδανε απο την βαρκα του χαρου.

araxni.jpg



Τελικα η Σιγκουρνει δεν τα καταφερε οπως στις ταινιες Alien. Δεν πειραζει γιατι τι να την κανουμε την ζωη, αφου η Σαρλιζ Θερον δεν πηρε τον ρολο στο επομενο Mad Max, επειδη λεει θα εβγαιναν πολυ ακριβα τα εφε για να την κανουν να δειχνει νεανιδα. τιναφταρε;
Οταν η Θερον γινει 90 θα γινουν της μοδας οι 90χρονες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
ΙΜΟ, Αν και μυριζει λιγο PR ηταν πολυ δυσκολη αποφαση. Kαλα εκαναν και του εδωσαν ποδι και λιγο χλωμο να εμφανιστει καποιος για να πει το αντιθετο. Δεν μπορω να ξερω πως θα συνεχισουν. Η αλλαγη των φωνητικων ειναι πολυ περιεργη περιπτωση, ειδικα σε μπαντες οπως οι Kasabian. Τωρα μενει να δουμε εαν μετα την αλλαγη στην φωνη, θα εξακολουθησουν να εχουν την ιδια like, εαν φυσικα η αλλαγη ειναι πετυχημενη. Με επιτυχημενη αλλαγη και λιγοτερα Like, θα εχουμε αλλη μια περιπτωση κοινωνικης υποκρισιας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν ξερω.
επειδη πριν λιγες μερες εφαγα κολλημα μ ενα τραγουδι τους (το ποσταρα κιολας στο τι ακουτε) και ειδα καμια εκατοστη βιντεο διαφορετικα, μου εκανε τρομερη εντυπωση η σχεση του τομ με τον κιθαριστα, ποσο τον θαυμαζε, ποσο χωρο του εδινε στη σκηνη και τελικα ποσο δυνατη ηταν η σχεση τους και το "καμαρωνα" αυτο γιατι μου φαινοταν πολυ αληθινο.
και εννοειται οτι δεν ειναι καλο πραγμα η ενδοοικογενειακη βια. η βια εχει διαβαθμισεις ομως. δεν ξερω τι εκριβως εκανε ο τομ και δε με βοηθαει πολυ η περιγραφη στο αρθρο.

αλλά ναι, υπαρχουν στιγμες σε μια σχεση ζωης που θα συγκρουστεις, θα εκνευριστεις και δεν το χω κανει, αλλα ειμαι ειλικρινης τωρα, μπορω να το φανταστω, να ριχνω ενα χαστουκι αν προσβληθω ασχημα πανω σε συγκρουση. η και να φαω ακομα αν πω κατι χοντρο. θα το δικαιολογησω. και οι απειλες, οκ. ναι, στο μιλητο λεγονται πολλα. αυτο σημαινει απειλη. δεν τις πραγματοποιεις κιολας. πειτε με ορκ αν θελετε, δεν ξερω.

αυτο που θελω να πω ειναι, στο μυαλο μου, αν εισαι η μπαντα με τους παιδικους φιλους, 25 χρονια μαζι κλπ κλπ, δεν το κανεις αυτο. στεκεσαι στον φιλο σου, εισαι εκει ενω περναει μεσα απ τα σκατα των μηντια, των σοσιαλ κλπ και αν ο αλκοολισμος του κι η εν γενει συμπεριφορα του δεν αποτελει εμποδιο στην μπαντα, συνεχιζεις μαζι του. δε νομιζω οτι τον βοηθαει ιδιαιτερα, στην χειροτερη στιγμη του, να τον πετας στη θαλασα χωρις σωσιβιο.

αυτη ηταν η αληθεια μου. βαρατε καναγιες, αντεχω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Λογικα, εαν δεν εκαναν την κινηση θα ετρωγαν ομαδικο κραξιμο. Οι φιλοι του κτηνους, διαδηλωσεις εξω απο τα σπιτια τους κτλ.
Για μενα, καλα εκαναν και του εριξαν ποδι, γιατι ειναι κατι που μπορει να του κουμπωσει τον εγκεφαλο και να το προσπαθησει το θεμα.
Ο αλκοολισμος αποκλειεται να μην δημιουργησε προβληματα και στην μπαντα, Πηγαιναν να παιξουν και ο τυπος δεν επινε ολη μερα;
Δεν θα επρεπε να ειχε ηδη πιεσεις απο την μπαντα για να στρωσει λιγο; Ισως το περιστατικο να ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι και ο χωρος που του εδιναν στην σκηνη να ηταν επειδη δεν τον ηθελαν διπλα τους :p

Ο διωγμος μπορει να σημαινει οτι η μπαντα δεν τα γουσταρει αυτα, αλλα αν στην πορεια ισιωσει ο τομ, να τον παρουν πισω και να πουν οτι τωρα ειναι καλο παιδι, γιατι να εχουμε προβλημα μαζι του αφου τωρα δεν πινει και δεν δερνει την γυναικα του; πολυ win win φαση.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λελο μου κρυβομαστε πισω απ το δαχτυλο μας τωρα, και οχι το τριτο ευτυχως.
το πιωμα και τα ντραγκς ηταν και μεσα στο μυαλο μου ειναι ακομα, η νορμα, το λογικο σε καθε ροκ μπαντα.
ειναι δυνατον στην παραμικρη τετοια ενδειξη να διωχνεις τον ληντερ σου?
για την βια να το δεχτω, αλλά αυτα τα 2 ειναι συνωνυμα του ροκενρολ απ την αρχη του.

θελω να πω αν αρχισουμε να αντιμετωπιζουμε την μουσικη και τις μπαντες με σκηνικα "me too" ας το κλεισουμε το μαγαζι.
ρε δε γινεται. αν το δω κι αυτο, θα πεσω απ την ταρατσα. σκεφτομουνα τις προαλλες που λεγαμε για τον αβελονη, οτι στο ροκ ειναι ξερω γω ΘΕΣΜΟΣ οι γκρουπις. ακολουθουν καθε μπαντα στην τουρ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ. φαντασου ποσο γελοίο θα ηταν ν αρχισουν να καταγγελουν τις μπαντες για παρενοχληση και πεσιματικές.
λαστ σταντ, τελευταιο οχυρο στην μαμημενη υποκρισια και ηθικολογια της εποχης. κι ελπιζω να μεινει ετσι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
To me too ειναι παντου, οπως οι τζιχαντιστες αφηνιαζουν με οτιδηποτε δεν ειναι ισλαμ. ετσι και η δυση εχει τους δικους της τρομοκρατες.
Με αυτα που διαβαζω, εχει τρομαξει το ματι μου. Ευτηχως εδω ακομα δεν εχει παρει τις διαστασεις που εχει στο εξωτερικο.
 

clementine

Commoner
Joined
Feb 9, 2018
Messages
14
Γεια σας, ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Πώς αποφεύγουμε μέλη της ΚΝΕ παράταξης που με προσεγγίζουν δίχως να το επιθυμώ, ευγενικά όμως. Για παράδειγμα υπάρχουν ειδικές κατηγορίες του κομμουνισμού, όπως οι λενινιστες, μαρξιστές, σταλινιστες. Άραγε υπάρχει μια κάποια τέτοια κατηγορία που να έρχεται σε αντιπαράθεση με ολόκληρη την υπόλοιπη κοινότητα?
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Γεια σας, ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Πώς αποφεύγουμε μέλη της ΚΝΕ παράταξης που με προσεγγίζουν δίχως να το επιθυμώ, ευγενικά όμως. Για παράδειγμα υπάρχουν ειδικές κατηγορίες του κομμουνισμού, όπως οι λενινιστες, μαρξιστές, σταλινιστες. Άραγε υπάρχει μια κάποια τέτοια κατηγορία που να έρχεται σε αντιπαράθεση με ολόκληρη την υπόλοιπη κοινότητα?

Πες ότι είσαι καταστασιακος η αναρχικός... Αν σε πουν γλοιώδη οπορτουνα θα ξέρεις ότι πέτυχες το σκοπό σου
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Αν σε πουν γλοιώδη οπορτουνα θα ξέρεις ότι πέτυχες το σκοπό σου

Μισές αλήθειες και επιλεκτική μνήμη όπως πάντα, από κάποιον που ξεκίνησε το αναιτιο name-calling. Ξυδακι(y)

@clementine πες ότι δεν επιθυμείς να μιλήσεις και ότι οφείλουν να το σεβαστούν. Όμορφα και ωραία.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Πες ότι είσαι καταστασιακος η αναρχικός... Αν σε πουν γλοιώδη οπορτουνα θα ξέρεις ότι πέτυχες το σκοπό σου

Επίσης ρώτα τους αν ξέρουν από πηγάδια... :Ρ
 

clementine

Commoner
Joined
Feb 9, 2018
Messages
14
Πες ότι είσαι καταστασιακος η αναρχικός... Αν σε πουν γλοιώδη οπορτουνα θα ξέρεις ότι πέτυχες το σκοπό σου
Θυμάμαι ότι κάπου εδώ είχα διαβάσει παρόμοια με εμένα κατάσταση,και η λύση ήταν σε ειδική κατηγορία κουμουνισμου που έρχεται σε αντίθεση με τις άλλες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Πες οτι εισαι μαρτυρας του Ιεχωβα και αν θελουν μπορουν να γινουν συνδρομητες του περιοδικου Σκοπιά γιατι τιμαει τον Ιεχωβα θεο, τον κυριαρχο του συμπαντος που παρηγορει τους ανθρωπους, με τα καλα νεα για την ουρανια βασιλεια του θεου οπου θα τερματισει την πονηρια και θα μεταμορφωσει την γη σε παραδεισο.

@clementine πες ότι δεν επιθυμείς να μιλήσεις και ότι οφείλουν να το σεβαστούν. Όμορφα και ωραία.



 

clementine

Commoner
Joined
Feb 9, 2018
Messages
14
Τι σημαίνει το πηγάδι να ξέρω να κλείσω τα μάτια μου ή να ακούσω με τα αυτιά μου δηλαδή είναι για μικρά παιδιά ή μεγάλα 😂
 
Top Bottom