What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
όχι δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που λένε αυτοί ότι κάνουν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Μου έκανε ένα like ένας φίλος που έχω να δω πολλά χρόνια και θυμήθηκα το υπερτέλειο σκηνικό πριν ακόμα περισσότερα χρόνια, που ήμασταν σε μια παρέα και έρχεται ο ψευτεράς της παρέας και άρχισε να μας λέει κάτι απίστευτα ψέματα για πράγματα που έκανε με το μηχανάκι, ε κάποια στιγμή ενώ μας είχε μπουκώσει στη βλακεία ο ψευτεράς και είχε περάσει από τα επιτεύγματα με το παπί, στα επιτεύγματα με το αμάξι, μας λέει ότι πάτησε ένα φρενάρισμα τόσο δυνατό που πρέπει να ένοιωσε δυνάμεις 5G.

Χάνει την υπομονή του ο πρώτος φίλος και του λέει αδερφέ δεν γίνεται να φρενάρεις με τέτοια δύναμη, θα έχυνες τα μυαλά σου στο παρμπρίζ και εσύ θα ήσουν ακόμα στην θέση του οδηγού.

Όχι όχι του λέει, με τόση δύναμη φρέναρα.

Ε τι έκανε ο θεός ο πρώτος φίλος (μηχανικός ΕΜΠ μεγάλο μυαλό), έκατσε επιτόπου στην καφετέρια και του έπιασε τις εξισώσεις και του υπολόγισε με τι ταχύτητα έπρεπε να πηγαίνει ώστε με ένα εντελώς θεωρητικό και αδύνατο φρενάρισμα θα ένιωθε πιέσεις 5G επάνω του.

Ο ψευταράς σιγομουρμούρισε κάτι και το βούλωσε, δηλαδή ξέρω εγώ τέτοια τάπα δεν είχε ρίξει ποτέ κανένας στον ψευτάκο αυτόν, ήταν μοναδική στιγμή και είπα να το μοιραστώ :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Έλα ρε, ακόμα είχε καταστήματα η Pizza Hut στην Ελλάδα; Νόμιζα ότι είχαν κλείσει από το 2009

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Πιστευω οτι καποιος υπαλληλος της Pizza Hut θα εριχνε λιγο φως στο κλεισιμο της εταιριας, γιατι κατι δεν κολαει με τις προσπαθειες να κρατηθει η εταιρια ανοιχτη. Ισως η προσπαθεια να κρατηθουν οι 450+ θεσεις εργασιας, αλλα τελικα η εταιρια εκλεισε με αποτελεσμα να χασουν την δουλεια τους 150 ατομα.

Καθως διαβαζα για τις Αμερικανικες πιτσες που δεν αρεσουν στους Ιταλους, επειδη δεν ειναι πιτσες. Το επομενο αρθρο ηταν αυτο

απο το αρθρο
κατηγορώντας τις εταιρείες ότι φιμώνουν τις συντηρητικές φωνές προσπαθώντας να αναιρέσουν τη νίκη του αμερικανού προέδρου Ντόναλντ Τραμπ στις εκλογές του 2016.

και παρακατω
Όπως καταγγέλλει η Yelp, όταν ζήτησε από την Google να σταματήσει αυτήν την τακτική, η Google την απείλησε ότι θα την έβγαζε από τις λίστες αναζήτησής της.

που ειναι οι καλες εποχες οπου οι αντιμαχομενες πλευρες ειχαν το ρολο του κακου και του κακου; ε;
Η συγκεκριμενη απειλη ειναι ο πανικος ολων και πολυ φοβαμαι οτι κανοντας copy paste αυτο το σημειο, καποιοι θα βρεθουν εκτος internet.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
H Pizza Hut ήταν όντως premium στα 90ς, όταν η μόνη πίτσα που ήξερε να τρώει ο Έλληνας κατά πλειοψηφία ήταν η μίζερη συνοικιακή κατεψυγμένη προκάτ πίτσα. Αλλά είχε ξεπεραστεί προ πολλού από τον ανταγωνισμό, ενώ εξακολουθούσε να κρατάει τις τιμές της στα ουράνια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Εγώ ήθελα να ήξερα που τα είχε τα 16 καταστήματα κρυμμένα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Δίπλα μου στο Περιστέρι βλέπω, πρώτη φορά το ακούω.
Βέβαια εγώ είχα δίπλα l' artigiano στην αρχή και μετά το έριξα στην fun (κατάστημα Κορυδαλλού άλλο επίπεδο, δεν έχω ξαναφάει fun τόσο καλή), αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν το πέτυχα σε κανένα efood ή delivera.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
λ αρτιτζιανο παιζει μονη της πια σε αλλο επιπεδο, απ τις αλυσιδες παντα.
η πιτσα κοτοπουλο, τα 4 τυρια και μια τελευταια που εχει βγαλει με τρουφα, δεν βλεπουν τον δευτερο ουτε με τηλεσκοπιο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330


sci.jpg
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Θα ήθελα να ρωτήσω. Δεν ξέρω πώς σήμερα θυμήθηκα το PC Master race fanzine! Ξέρει κανείς τί απέγινε; Το '15 και το '16 είχα κατεβάσει (και εκτυπώσει) και τα τρία πρώτα τεύχη και τα κρατάω στο αρχείο μου μαζί με τα PC Master. Καθυστερούσε να βγει τέταρτο τεύχος και θεώρησα ότι δεν ευοδώθηκε η προσπάθεια για συνέχεια και έτσι σταμάτησα να μπαίνω στο σάιτ εκείνο. Σήμερα που το θυμήθηκα, βλέπω ότι καταργήθηκε η διεύθυνση του σάιτ; Τελικά βγήκε το τέταρτο τεύχος το 2017; Επειδή ψάχνοντας βρήκα μόνο μια φωτογραφία εξωφύλλου, χωρίς να μπορώ απο κάπου να κατεβάσω το περιοδικό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Θα ήθελα να ρωτήσω. Δεν ξέρω πώς σήμερα θυμήθηκα το PC Master race fanzine! Ξέρει κανείς τί απέγινε; Το '15 και το '16 είχα κατεβάσει (και εκτυπώσει) και τα τρία πρώτα τεύχη και τα κρατάω στο αρχείο μου μαζί με τα PC Master. Καθυστερούσε να βγει τέταρτο τεύχος και θεώρησα ότι δεν ευοδώθηκε η προσπάθεια για συνέχεια και έτσι σταμάτησα να μπαίνω στο σάιτ εκείνο. Σήμερα που το θυμήθηκα, βλέπω ότι καταργήθηκε η διεύθυνση του σάιτ; Τελικά βγήκε το τέταρτο τεύχος το 2017; Επειδή ψάχνοντας βρήκα μόνο μια φωτογραφία εξωφύλλου, χωρίς να μπορώ απο κάπου να κατεβάσω το περιοδικό.
Ο αρχισυντάκτης την έκανε για Blizzard Γαλλίας, νομίζω δεν βγήκε άλλο μετά το τελευταίο που έγραψα και εγώ για την ρετροκαΐλα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Καποιος, καποτε, δεν θυμαμαι ποιος. Καταλαβα οτι γερασα οταν ξεκινησα να περναω περισσοτερο χρονο με τον φαρμακοποιο παρα με τον μπαρμαν.
Σημερα. Βοηθησε το γεγονος οτι το μαγαζακι το ετρεχαν δυο νεαρες. Μπηκα στο φαρμακειο και ξεκινησε συζητηση για φαρμακα, χημικες ουσιες, για τα φαρμακα του κοσμου κ.α Μονο καρεκλα που δεν μου εφεραν. Μολις πληρωσα και γυρισα, στην πορτα ειχε δημιουργηθει μια μικρη καραμπολα 5 ατομων. Οταν μπηκα στο φαρμακειο δεν υπηρχε ψυχη.
Παει και η νιοτη, την ηπιαμε μονορουφι και την κλασαμε για να φυγει εντελως.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Τελικά βγήκε το τέταρτο τεύχος το 2017; Επειδή ψάχνοντας βρήκα μόνο μια φωτογραφία εξωφύλλου, χωρίς να μπορώ απο κάπου να κατεβάσω το περιοδικό.

(πατάς το κουμπί δίπλα στο sign up για να το κατεβάσεις)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,330
Προς τι το x Elric?

Κατσε να σου πω πως γινεται το γλυκο. Προχωρας στο μελλον και σε καποια στιγμη, μερικα 15χρονα σου μιλανε στον πληθυντικο.
Αυτο δεν ειναι θεμα και ουτε εχει την δυναμη να πεις, ρε λες; συνεχιζεις την πορεια σου, αηττητος.
Μια μερα σου συμβαινει κατι σαν αυτο που ετυχε σε εμενα, πριν απο λιγες μερες.

Με φωναξε μια γειτονισσα για να παω να πιουμε καφε. Αν και δεν ισχυει, πριν απο αρκετα χρονια στο ακουσμα της ηλικιας της, το μυαλο μου θα εμφανιζε φωτο με κιρσους. Ενω πιναμε το καφεδακι μας, την πηρε τηλεφωνο μια φιλη της η οποια εβαλε ροτα για να συμβαλει στην καταναλωση καφε. Χτυπαει το κουδουνι, η πορτα ανοιγει και μπουκαρουν δυο πιτσιρικια. Ακολουθει η μαμα με την θολη ηλικια λογω φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ δεν περιγραφω.
Οταν αυτη η γυναικα ξεκιναει να σου μιλαει στον πληθυντικο, λειτουργει σαν μεταλλικη σφηνα που καρφωνεται μεσα στα γραναζια σου. Με την πρωτη απειροελαχιστη σιωπη, ακους τα γραναζια σου να σπανε, δοντακια να στραβωνουν και μεταλλα να στρικγλιζουν μεσα σου.
Ταφοπλακα στην αηττητη πορεια σου ειναι οτι βρισκει, λογω ευγενειας, αστειο οτι μαλακια και να πεταξεις.

Μετα γυριζεις και κοιταζεις την γειτονισσα που πριν καποια χρονια θα ακουγες την ηλικια, σαν αριθμο, και το μυαλο σου, σαν αλλο google images, θα σου πεταγε οτι φωτο παιζει απο κιρσους. Τα ματια της ειναι σαν σπινθηρες και το κορμι της δονειται απο ενεργεια.
Ειναι η στιγμη που λες, Αν σηκωθω αστραγαλοι και γονατα θα κανουν κλακ.

Ειναι η στιγμη που ψαχνεις την ευκαιρια να παραστησεις τον ατσαλινο αετο, απο αυτες τις ευκαιριες, που ενω θελεις να αποδειξεις κατι στον εαυτο σου, σε στελνουν στο νοσοκομειο σπασμενο.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,138
αν σου μιλάνε 15χρονα στον πληθυντικό μίλα τους κι εσύ.
(καλό είναι να είμαστε ευγενικοί και με τις λιγότερο έμπειρες υπάρξεις.)

αν σε κοιτάξει ένας τύπος λίγο μυστήριος το πρωί στον καθρέπτη και σου φανεί λίγο πιο ώριμος απ'οτι τον φανταζόσουν εχθές το βράδυ δεν υπάρχει θέμα.

το πρόβλημα ξεκινάει αν (ή όταν) αρχίσει το είδωλο να φαίνεται σαν καρικατούρα. και αυτό δεν έχει να κάνει με την ηλικία.

τεσπα. ποιος κοιτάζει πραγματικά τον εαυτό του στον καθρέπτη;

όσο δεν έχεις ανάγκη κάνα μπλε χάπι νέος είσαι. κανόνας απαράβατος.
 
Top Bottom