What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μου έδωσε πάσα ο Μασέρ των χεριών, το καταλαβαίνω σωστά το όνομα ή λαθευω;
Με πήρε ο ύπνος σήμερα στην επιστροφή από την δουλειά και ονειρευόμουν ότι έβγαλε μοντ ο Σερκαφος για το μάνατζερ όπου είχε αλλάξει τους παίκτες με καμήλες.
Έπαιζα ένα φιλικό με την ΑΕΚ και δεν ξεχώριζε το κίτρινο της φανέλας από αυτό του τριχώματος. Να μπαίνω στα στατιστικά και βλέπω αντί για σουτ, κεφαλιές κτλ πόσες μέρες ζει χωρίς νερό, πόσο ύψος έχει η καμπούρα.

ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΛΕΜΕΕΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΗΛΕΣ
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ποστ της χρονιας μεχρι τωρα.
beat this. εχετε 3 μηνες.

κλαιω ρε σατανά χρονό.


εντιτ: οχι, λαθος καταλαβες το ονομα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
παίζει να έχω να φάω τραχανά και 30 χρόνια ξέρω εγώ... από όταν ήμουν 6 ετών. Δεν μου άρεσε τότε, αλλά πολλά δεν μου άρεσαν τότε.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Κοιτάξτε να δείτε. Σε μια κρίση ειλικρίνιας που με έπιασε πρέπει να παραδεχτώ κάποια πράγματα (συγνώμη αδερφέ χειρομαλάχτη έσπασα). Η φέτα δεν είναι άθλιο τυρί στην ουσία της. Είναι ένα μέτριο τυρί, με το οποίο άνετα μπορείς να συνοδέψεις κάποια φαγητά. Να την τρίψεις πάνω από το τουρλού ας πούμε. Έτσι και στηρίζεις οικονομικά τους συμπαθείς παραγωγούς φέτας αλλά επίσης μπορείς να τα πετάξεις μαζί στα σκουπίδια μειώνοντας τον συνολικό όγκο απορριμάτων. Ή μπορείς να την τυλίξεις σε φύλλο κρούστας, να την τηγανίσεις και μετά να την περιχύσεις με μέλι και σουσάμι. Ποιός ξέρει; Αν είσαι τυχερός δεν θα έχεις κλεισει καλά το φύλλο και θα χυθεί η φέτα.

Το πρόβλημα με την χούντα της φέτας είναι ότι πρέπει παντού και στα πάντα να υπάρχει φέτα. Πατάτες με φέτα, κοτόπουλο με φέτα, με απόλυτο όνειδος τα μακαρόνια με φέτα. Παστίτσιο με φέτα, γιουβέτσι με φέτα. Καρπούζι με φέτα FFS!!! Η φέτα είναι τα λευκά σπίτια με γαλάζια κουφώματα, η φέτα είναι η σημαία στα μπαλκόνια στις εθνικές επετείους, η φέτα είναι ο Γαϊτάνος το πάσχα. Η φέτα είναι η ευχή καλή παναγία!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Θα συμφωνησω φιλτατε Hank. η φετα ειναι συνοδευτικη φαση ομως σου ξεφευγει μια λεπτομερεια. Ολα αυτα που ανεφερες ειναι επιλογες και οχι εξαναγκασμος. Εγω δεν θα φαω καρπουζι με φετα, αλλα δεν θα πω οχι για λιγη φετα στις τηγανιτες πατατες για την εξτρα αλμυρα.
Δεν ειμαι αναισθητος, σε νοιωθω. ταιλανδη δεν μπορουσα να βρω πατατακια της προκοπης. πατατακια με καυτερη πιπερια και πατατακια με γευση γαριδας.
ρε φιλε, δεν εχεις πατατακια με ριγανη;
εχω, κατω δεξια στο βαθος. πατατακια με γεπση ριγανη και γαριδα. γμ τ μν π σας πτγ.
Αφρικη, τα ιδια και χειροτερα.
Για να βρεις κατι με απλη γευση (plain ρε) επρεπε να κανεις κονε με λαθρεμπορους ντρογκιων και γυναικων. καφτερα, με γευση θαλασσινων, με γευση beef και ειδικα με γευση καρυ που μου την βιδωνε μεσα στον εγκεφαλο. Τι κανετε μωρε; οχι αλλο καρυ, σταματηστε το καρυ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οπως το ζωγραφισες χανκ, ακριβως. ζω με φετολάτρισα, δηλαδη ειμαι το ακριβως αντιθετο του μηδενάγαν.
ενταξει, η ζωη ειναι αμοιβαιες παραχωρησεις... αν ειναι σε πολυ μικρα κομματια κομμενη η φετα, σχεδον τριμματα, αντε ας ρυπανει με την παρουσια της την ντοματοσαλάτα, με μπολικη ριγανη κι ελιτσες για να σπαει η αδιαφορη υπαρξη της, εννοειται.
και αντε, στο τσακιρ κεφι να φαμε και τυροπιτα με φετα, αρκει να χει μεσα κι αλλα πιο νοστιμα τυρια.

αλλα ειναι οπως τα λες. η φετοχούντα δεν θα περασει.
φετοκαρπουζι ρε φιλε, φετοκαρπουζι.. άι ρεστ μει κέις.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
επι του πιεστηριου.
ο εμετος σε νεα επιπεδα. μολις μιλησα με τον ΠΕ για το θεμα της κουβεντας και με αποτελειωσε, με συνδυασμο που ουτε ο χανκ δεν τολμησε να γραψει. το σκεφτομαι και νιωθω πυρωμενα σιδερα κατω απ τα νυχια, νιωθω σαν να μου σιδερωνουνε με ατμοσιδερο τα εγκεφαλικα μου κυταρα.... μπρέις γιορσέλβς, ντούντς:

ΦΕΤΑ ΜΕ ΣΤΑΦΥΛΙ.

παω σε μια γωνιτσα σε φέταλ (χα, ειδες τι εκαμα εδω??) ποζίσο να θρηνησω την θυσια των γευστικων καλύκων του ΠΕ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
νταμπλ ποστ, γιατι Δύναμαι.

ναι, Ιατρε, ισχυει. δεν υπαρχουν φετες στη ζωη μας.
επισης για τον ιδιο λογο δεν ειμαι φετες στους αμπντόμιναλς, αλλά εχω εναν (1) κοιλιακό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Εσείς τρώγατε ποτέ τον απόλυτο γευστικό συνδυασμό καρπούζι με φέτα ή είστε τίποτα βασικές τριτοτέταρτες ανθυποημιυπόγες?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Ιπποκρατη, εχεις τις στιγμες σου φέτος.
(τελικα εκανε δουλιτσα ο ΑΝΤ1 που μας ειχε στουμπωσει με θεατρικα του σεφερλη. εχουνε περασει στο υποσυνειδητο απ οτι φαι(νε)ται.)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Θα σας δώσω το χειρότερο συνδυασμό: φέτα με φέτα.

Χειρομαλακτη, η καρδιά μου φεταριζει από χαρά δια την έγκριση.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
εμεις. τα παιδια του λαου και της φαμπρικας, εχουμε μαθει τον ουρανισκο μας να την βγαζει με φετα. δεν ξερουμε απο ιταλικα τυροκομεια στους προποδες των Αλπεων οπου βγαζουν κιτρινολευκομπλε τυρια, με πιπερατη γευση που αφηνει στα δαχτυλα μια δροσερη λιπαρη αισθηση.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Φετάνει η συζήτηση με τα τυριά. Μας άνοιξε η όρεξη βραδιάτικα.

Λιωμενο καμπεμπέρ και βούτες οι χεριές ψωμάκι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λελο, δεν ξερω σε τι ιταλικα τυροκομεια εχεις παει, αλλά ετσι οπως τα περιγραφεις ή εσυ ή οι τυροκομοι περασατε Ομορφα.
ή ολοι σας τελος παντων.

(δεν κρινω. αυτοδιαθεση = θεμελιο ευτυχους βίου)


(ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΕΝΑ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΑΥΤΑ)
 
Top Bottom