What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Μεταφερω εμπειρια με μετατροπη, ενος φιλου σε τετοιο μερος. Αντι για τυρια επαιζαν κρασια στην υπογα και απο εκει μεσα δεν βγηκε κανενας ζωντανος. πηγαν να δοκιμασουν βαρελια και τους πηγαν στο αυτοκινητο με καροτσακι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ε, ναι, ετσι πρεπει. αυτο ειναι και το σωστο.
το τυρι και το κρασι ειναι ασπονδοι φιλοι... ταιριαζουν τρομερα μεταξυ τους, αλλά παιζουν αγριο ξυλο ποιο απ τα 2 θα επικρατησει τελικά στην εμπειρια...

να τραβηξω τη γραμμη πριν ειπωθει:
παιδια μου πληζ σας εξορκιζω σε καθε τι ιερο. ΟΧΙ ΦΕΤΑ ΜΕ ΚΡΑΣΙ, ΟΧΙ.

μιλαμε για κανονικα τυρια τωρα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το κασέρι (μιλάμε για τον τύπο τυριού, όχι όλα τα κίτρινα τυριά - Βορειοελλαδίτες fight us) είναι καλό για την κασερόπιτα, και αυτή σε μικρές δόσεις.

Τίποτα δεν συγκρίνεται με κίτρινο, ώριμο σκληρό τυρί με την αλμύρα να το κάνει να κλωτσάει τον ουρανίσκο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
εν το μεταξύ μεγάλωσα με κασέρια και μετά δεν τα έβρισκα πουθενά, γιατί μου έγιναν ΠΟΠ και οι περισσότερες μάρκες που γνώριζα από παιδί δεν έχουν πάρει πιστοποίηση ΠΟΠ.

Τελευταίο που βρήκα και μου άρεσε ήταν το Ροδόπη κίτρινο τυρί
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εχετε ξεχυθει σε ολα τα θεματα και μιλατε για μασες. Συμβαινει κατι; ειναι φαινομενο που πρεπει να με βαζει σε panic mode?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσουμε και για αυτούς που κρατάνε Κεφίρ, αιχμάλωτα σε μπουκάλια, τα πολλαπλασιάζουν με το ζόρι, τα τρώνε ωμά πίνοντας τους χυμούς τους και μετά γυρνάνε σε όλα τα θρεντς και διαφημίζουν τις κατάπτυστες πράξεις τους.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εχετε ξεχυθει σε ολα τα θεματα και μιλατε για μασες. Συμβαινει κατι; ειναι φαινομενο που πρεπει να με βαζει σε panic mode?
Έρχεται lockdown. Πρέπει να φτιάξουμε λίστα για supermarket.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Τωρα βγαινει ενα νοημα φιλτατε jimmy.


Κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσουμε και για αυτούς που κρατάνε Κεφίρ, αιχμάλωτα σε μπουκάλια, τα πολλαπλασιάζουν με το ζόρι, τα τρώνε ωμά πίνοντας τους χυμούς τους και μετά γυρνάνε σε όλα τα θρεντς και διαφημίζουν τις κατάπτυστες πράξεις τους.
Σκαω Ελλαδα και με ρωταει φιλαρακι πως την βγαζω απο μασα. κατεψυγμενα γκρεατα, κατεψυγμενα λαχανικα, βρωμικα, περισσοτερα βρωμικα και βρωμικα.
Την κανει κριση ο τυπος και μου λεει για φυκια και του λεω, ρε μαγκα δεν ειμαι ψαρι της στεριας. Επειδη τον επιασα απο τον λαιμο το ηρεμισε λιγο το θεμα και μου ειπε να πινω καφιρ!!!
Τι καφιρ; ειχα στο μυαλο μου την αφρικανη version της λεξης που αν την προφερεις πας φυλακη και μετα, αν εισαι τυχερος, απελαση και ισοβια απαγορευση εισοδου στην χωρα. κοιταξα αριστερα δεξια και μετα σκεφτηκα οτι ηχογραφει την κληση. ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΕ;;;;;
ηρεμισε ρε βλακα, γαλατακι ειναι που θα σε βοηθησει να μην πεθανεις απο τις βλακειες που τρως.
Μετα απο λιγες μερες παω στο σουπερ μαρκετ και εκει που τσεκαρα τα ψυγεια για φαγωσιμα βλεπω το καφιρ. το προσπερναω αλλα στο δευτερο σκαναρισμα των ψυγειων το πετυχα παλι. Αρχισα να το σκεφτομαι και λεω δεγαμειςψηλα καπελα, το πηρα.
μαλακαμου, αν δεν ειχα κανει φουλ εξετασεις πριν φυγω απο Αφρικη, θα ημουν σιγουρος οτι εσκασα Ελλαδα με χολερα. οτι την πατησα την τελευταια στιγμη. Το πεταξα. εγω! χολερα στην Ελλαδα, δεν θα κολησω.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσουμε και για αυτούς που κρατάνε Κεφίρ, αιχμάλωτα σε μπουκάλια, τα πολλαπλασιάζουν με το ζόρι, τα τρώνε ωμά πίνοντας τους χυμούς τους και μετά γυρνάνε σε όλα τα θρεντς και διαφημίζουν τις κατάπτυστες πράξεις τους.

tenor.gif
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Με κεφίρ, μάλλον θα είναι βιβλιοθήκη όχι σωρός
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Για να βάλω τα πράματα στη θέση τους, η έκφραση που ειπώθηκε ήταν σχήμα λόγου... ουδέποτε έχω πιεί ιστορικό κεφίρ η υποκατάστατα του... Άλλη φορά καλό θα ήταν να ρίχνετε και "μια δεύτερη ματιά" πριν κρίνετε...και επίσης μην κρίνετε για να μην κριθείτε
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
κεφίρ γιαούρτι είχα πάρει κάποτε, είμαι περιπετειώδης άνδρας. στην 3η κουταλιά το πέταξα... καλύτερα πρόβειο Κόμης ή Ροδόπη με πετσούλα που ξινίζει και σπάει την ρουτίνα της ενήλικης ζωής.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για να βάλω τα πράματα στη θέση τους, η έκφραση που ειπώθηκε ήταν σχήμα λόγου... ουδέποτε έχω πιεί ιστορικό κεφίρ η υποκατάστατα του... Άλλη φορά καλό θα ήταν να ρίχνετε και "μια δεύτερη ματιά" πριν κρίνετε...και επίσης μην κρίνετε για να μην κριθείτε

Καλά τα λες. How about a round of Gwent?
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κεφίρ, αριάνη και λοιπές ξινές αηδίες, τις πίνω με μεγάλη ευχαρίστηση. Τώρα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά, γιατί έχω ακούσει διάφορα, αλλά ότι πίνεται, πίνεται. Συνοδεία με κεικ ταχινιού και λοιπών νόστιμων εδεσμάτων, τα οποία ο Νορθ θα κατέκρινε
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Συνοδεία με κεικ ταχινιού και λοιπών νόστιμων εδεσμάτων, τα οποία ο Νορθ θα κατέκρινε

Κέικ ταχινιού; Μεγκούστα! Για δώσε λεπτομέρειες!
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Καλημέρα. Το σκεφτόμουν τις προάλλες, ξέρει κανείς τί απέγινε ο Αρτιόμ; Πήγε τίποτα στρατό;
 
Top Bottom