What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

Βασικά πριν από ακριβώς 1 χρόνο, είχα επισκεφθεί την Ακρόπολη και θυμάμαι ότι ένα από τα αντικείμενα των εργασιών εκεί ήταν να αφαιρεθούν παρεμβάσεις που είχαν γίνει παλαιότερα και αλλοίωναν τον χώρο.

Ρίξαμε ένα τσιμεντάκι από πάνω και δεν φαίνεται τίποτα πλέον. Να περάσουμε κι ένα τσιμεντόχρωμα τις κολώνες να μην κιτρινίζουν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Όπως είχα προτείνει στο παρελθόν σε συζήτηση σχετικά με τις αρχαιότητες της Βενιζέλου... θα μπορούσαμε, στο ίδιο πνεύμα, να εφαρμόσουμε παρόμοιο σκεπτικό και στην Ακρόπολη. Να τη δώσουμε για αντιπαροχή, να μεταφέρουμε τον Παρθενώνα σε καμιά μάντρα στο Μενίδι, και στη θέση του να χτίσουμε κάνα καζινάκι 2-3 ορόφων. Έτσι βγαίνουν τα λεφτά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
δακρυσα και παραλιγο να παω να βρασω αυγα, για να δω πως χορευουν.

Do it Kounelos! Αξία ανεκτίμητη! Για όλα τα άλλα υπάρχει η mastercard...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Γιατί να το κάνουμε αυτό; Δεν χωράει ρουλέτα και κουλοχέρηδες ο ναός; Εστιατόριο το Ερέχθειο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το μπατσο-υφάκι δεν βοηθα. ουτε το να κανει καποιος το μεντιουμ και να ξερει τι υπονοησε ο αλλος.
παντως, ανοιξτε κανεναν ποινικο κωδικα, οσοι εχετε αποριες.
αρθρο 339.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
"Πωπω δύσκολα τα πράγματα με τον Covid, αλλά τι να κάνουμε, ας κλειστούμε μέσα κι ας ελπίσουμε να μη συμβεί τίποτα χειρότ-"

SkitsaProtypo-17.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Σημερα σηκωθηκα και δεν ειχα ρευμα. Καραντινα χωρις ρευμα, ειναι ενα καλο inspiring meme για να αδειασεις την σακουλα με τα σκουπιδια για να βρεις τα κονσερβοκουτια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Παιρνω σκυταλη απο τον εαυτο μου. Τις τελευταιες μερες γκρινιαζα στον εαυτο μου. Ειμαι τοσο καιρο εδω και ενα μηχανημα που να μην ειναι κρεμασταρι δεν αξιοθηκα να παρω. Εστω κατι που να ειναι της προηγουμενης δεκαετιας. H αληθεια ειναι οτι μετα την καραντινα η φαση ηταν ισως να φυγω την επομενη εβδομαδα, ισως τον αλλο μηνα. Σημερα που μιλουσα με τον αδερφο μου, του ειπα αρκετα, μολις πληρωθω θα φαω τα λεφτα μου σε πυρηνες και ψυκτρες. Μερικες ωρες αργοτερα μου εστειλαν να διαβασω ενα συμβολαιο, το οποιο δεν μπορω να το κανω skip. ΙΣΩΣ να επιστρεψω στην Αφρικη για λιγο. Για την ωρα θα προσπαθησω να απολαυσω την καραντινα, που με προστατευει απο την δουλεια. Μετα την Αφρικη, λογικα θα παω Ασια και goodbye gaming.
προλαβαινω να παιξω witcher 3, ειμαι πολυ κοντα στις 200 ωρες.


games.jpg


bunny.jpg
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Μέσα στο σκουπιδιαριό που λέγεται ελληνική τηλεόραση, ευτυχώς που υπάρχει το Μουσικό Κουτί της ΕΡΤ.
Ελπίζω για Τρύπες κάποια στιγμή.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Γκουγκλαρα να δω περι τινος προκειται, πανω που αρχισε να με ψηνει διαβασα Μποφιλιου και πυξ λαξ...ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ

εβαλα μια ρακη και αραξα να ακουσω γαλλικο μπεικον
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
Τη Νατάσα, δεν θα την ξαναπιάσεις στο στόμα σου, τη Νατάσα...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Electric Six τιτανοτεράστια μπάντα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Δεν ηξερα που να το κοτσαρω.
Τοτε που κυκλοφορουσε αυτη η ειδηση, τοτε που ειχαμε ενα μπαλανς.

και σημερα....

Οταν σου περνανε μανικια δωρεαν, δεν εισαι π*(^^$α.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ηρθε η ωρα να πληρωσουν για το κακο που κανουν στην ανθρωποτητα.
Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας; να μην ξερουν τα βασικα για την Daryl Hannah.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Επειδη το εχω μεγαλη απορια. Εχετε αλλαξει αισθητηρα λαμδα στο αυτοκινητο σας; ειδατε μεγαλη διαφορα;

Την προηγουμενη φορα που ηρθα Ελλαδα, κυκλοφορουσα με την βενζινη που ειχα βαλει μια φορα και ενα καιρο. Σε καποια στιγμη και ενω εφτανα ρεζερβα, αναψε κιτρινο λαμπακι και δεν μου αρεσε καθολου. Πηγα και εβαλα φρεσκια βενζινη, φετινης σοδειας και τιποτα. ξανα, τιποτα, εβγαλα τους πολους της μπαταριας και τιποτα και εφτασε η ωρα που εφυγα. Επεστρεψα και το λαμπακι με περιμενε.
Επειδη επρεπε να κανω σερβις, οχι για τα χιλιομετρα αλλα για τα χρονια που περασα με τα ιδια λαδια, πηγα στο συνεργειο και ανεφερα και το κιτρινο προβλημα. Ο τυπος προσπαθησε να το βγαλει απο την μνημη αλλα μπετσες. Αισθητηρας λαμδα μου λεει. Αν δεν τον αλλαξεις δεν θα φας πακετο αλλα θα εχεις μια μικρη διαφορα στην καταναλωση. Επειδη νομιζα οτι θα φυγω του ειπα κανε το σερβις και ασε το κιτρινακι για του χρονου. Δεν εφυγα και ξεκινησα να παρατηρω την καταναλωση. Με 20€ εκανα 120 χιλιομετρα και στα 130 χιλιομετρα επαιζε ενα μικρο panic για βενζιναδικο. Πριν απο δυο μηνες αποφασισα να αλλαξω το μαραφετι, γιατι δεν εφυγα και επειδη ειχα την εντυπωση οτι σαν να καιει πολυ. Μηπως το πληρωσα πολλες φορες το ανταλλακτικο;
Αλλαξα τον αισθητηρα και λαστιχα, αφου ηταν ξεφουσκωτα απο το 2013. Με 20€ κανω 160 χιλιομετρα και δεν κολαει καθολου στα λογια του μηχανικου περι μικρης διαφορας στην καταναλωση. Σημερα και σε κατασταση, πρεπει να βαλω βενζινη, εφτασα τα 167 χιλιομετρα.
 
Top Bottom