What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

Και τωρα θα γινει φασαρια :ROFLMAO:

Το 2014 άρχισε να διενεργείται εσωτερική έρευνα στη στρατιωτική υπηρεσία πληροφοριών της Δανίας, μετά τις αποκαλύψεις του Έντουαρντ Σνόουντεν για τον τρόπο που δρα η NSA, σύμφωνα με τη δανική δημόσια τηλεόραση.
Αλλα δεν τολμησαν να τον φιλοξενησουν για να μην τσακωθουν με τον θειο νταβατζη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Δεν είναι πολύ κάμπιες οι δημοσιογράφοι; Όπου και να κοίταξα με το τελεφερίκ που έπεσε στην Ιταλία, έγραφαν ότι έπεσε στα 1200 μέτρα... εννοώντας φυσικά ότι αυτό ήταν το υψόμετρο στο σημείο του βουνού, αλλά χωρίς να αναφέρει πουθενά ότι έπεσε ΑΠΟ τα 20 μέτρα (διόλου ευκαταφρόνητο ύψος, μιλάμε για 4ο ή 5ο όροφο). Θα κάθετε η γιαγιά τώρα να το βλέπει αυτό και θα φαντάζεται το τελεφερίκ να πέφτει κανά χιλιόμετρο...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Να μην κάθεται η γιαγιά να βλέπει ακατάλληλα πράγματα. Μόνο μίκι μάου να τη βάζετε να βλέπει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ


Μπηκα για να διαβασω αυτο το σημαντικο αρθρο και παρατηρησα ενα thumbnail στα δεξια το οποιο, δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, ειναι καπως;
oups.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γνωρίζει κανείς αν αξίζει αγορά υλικών αγαθών από την Αγγλία;
Είναι κάτι πραγματακια που δεν τα φέρνουν πλέον στην Ελλάδα και το μόνο που βρήκα online είναι η διαφοροποίηση ανά ποσό αγοράς, στην οποία υπολογίζω χοντρικά ότι αν ισχύουν αυτά που λένε, για τέλη, δασμούς και ΦΠΑ θα το πληρώσω δύο φορές.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Γνωρίζει κανείς αν αξίζει αγορά υλικών αγαθών από την Αγγλία;
Είναι κάτι πραγματακια που δεν τα φέρνουν πλέον στην Ελλάδα και το μόνο που βρήκα online είναι η διαφοροποίηση ανά ποσό αγοράς, στην οποία υπολογίζω χοντρικά ότι αν ισχύουν αυτά που λένε, για τέλη, δασμούς και ΦΠΑ θα το πληρώσω δύο φορές.
δεν παίζει κανένα aliexpress alibaba? Με τις κομπίνες που κάνουν γλιτώνεις δασμούς και ιστορίες σχετικά εύκολα για κάποια πράγματα.
Τι αγαθά ψάχνεις αν επιτρέπεται και δεν είναι τίποτα ανθρώπινα όργανα ξέρω εγώ :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ψάχνω ένα νεφρό γιατί το δικό μου το έδωσα για να πάρω κάρτα γραφικών.
Ορειβατικά μπατόν θέλω και οι εταιρείες που δουλεύω είτε σταμάτησαν να κυκλοφορούν εδώ είτε η τιμή τους ανέβηκε τόσο που δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις με Έλληνα έμπορο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ψάχνω ένα νεφρό γιατί το δικό μου το έδωσα για να πάρω κάρτα γραφικών.
Ορειβατικά μπατόν θέλω και οι εταιρείες που δουλεύω είτε σταμάτησαν να κυκλοφορούν εδώ είτε η τιμή τους ανέβηκε τόσο που δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις με Έλληνα έμπορο
δεν παίζει σε κανένα amazon.it/fr/de ?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για πότε τα θέλεις?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Οταν δεν εχεις τραπεζικα μπλιμπλικα και τιποτα να χασεις, απλα διασκεδαζεις με την προσπαθεια. Πριν μερικα χρονια ειχα δηλωσει απωλεια της καρτας και δεν μπηκα στον κοπο να παρω αλλη, σκασιλα μου.

i.png


Εκανα μια ψακτικη για να δω ποσοι εκλαψαν. Τον νου σας.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ως προς την εικόνα που έβαλες, την πάτησε ένας στο Insomnia πριν 2-3 μέρες. Φαίνεται ξεκάθαρα ότι κάτι δεν πάει καλά στο μήνυμα, αλλά δυστυχώς ακόμα την πατάνε αρκετοί.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Εμένα μου στείλανε από λάθος τράπεζα
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

ΖΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΦΟΛΟΟΥ
(Ευχαριστώ θερμά τον αλγόριθμο)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εμένα δεν μου στείλανε τίποτα. Να ανησυχώ;
Στην επομενη μαζικη αποστολη. Λογικα, το δικο μου ηρθε μολις το πηρε και ο τυπος που ανεφερε ο φιλτατος jimmy213 γιατι ειπε πριν2-3 μερες και το δικο μου ηρθε 7 του μηνου.
 
Top Bottom