What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Ειναι κανενας μπουλουκος που θελει να μετακομισει στην Ιαπωνια;
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Χαιρετώ την παρέα και από εδώ!!

Για να μην ανοίγω νέο θρεντ αποφάσισα να το ποσταρω εδώ. Ψάχνω να βρω έναν αρχικό μπούσουλα για δημιουργία Forum ενός ήδη υπάρχοντος website. Αυτό που σκεφτόμουν είναι να φτιάξω ένα forum για έναν οργανισμό που έχει ήδη ιστοσελίδα, και από ότι μου έχουν πει, η σελίδα τους είναι closed type (??), έχουν πληρώσει για την δημιουργία του.
Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει, βοηθήσει με κάποια πράγματα επιγραμματικα, για να δω πως θα κινηθώ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Χαιρετώ την παρέα και από εδώ!!

Για να μην ανοίγω νέο θρεντ αποφάσισα να το ποσταρω εδώ. Ψάχνω να βρω έναν αρχικό μπούσουλα για δημιουργία Forum ενός ήδη υπάρχοντος website. Αυτό που σκεφτόμουν είναι να φτιάξω ένα forum για έναν οργανισμό που έχει ήδη ιστοσελίδα, και από ότι μου έχουν πει, η σελίδα τους είναι closed type (??), έχουν πληρώσει για την δημιουργία του.
Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει, βοηθήσει με κάποια πράγματα επιγραμματικα, για να δω πως θα κινηθώ.

@Northlander @Hellion Μήπως τα παιδιά που ασχολήθηκαν περισσότερο με το δικό μας φόρουμ γνωρίζουν κάτι περισσότερο.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Βλέπουμε όλοι πως ο Στρεψόδικος Άλεξ βγάζει διακριτικά την ουρίτσα του έξω, καθώς ετοιμάζει ήδη βαλίτσες για Ιαπωνία, μετά την υπογραφή του αποκλειστικού συμβολαίου του με την Ρεν-Τα-Μα-Μα-Κι-Το.

Όσο προλαβαίνεις @stefan24 !
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Χαιρετώ την παρέα και από εδώ!!

Για να μην ανοίγω νέο θρεντ αποφάσισα να το ποσταρω εδώ. Ψάχνω να βρω έναν αρχικό μπούσουλα για δημιουργία Forum ενός ήδη υπάρχοντος website. Αυτό που σκεφτόμουν είναι να φτιάξω ένα forum για έναν οργανισμό που έχει ήδη ιστοσελίδα, και από ότι μου έχουν πει, η σελίδα τους είναι closed type (??), έχουν πληρώσει για την δημιουργία του.
Αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει, βοηθήσει με κάποια πράγματα επιγραμματικα, για να δω πως θα κινηθώ.
δεν υπάρχει closed type, είτε έιναι custom framework είτε wordpress/joomla/drupla. Είναι αρκετά πιθανό να είναι το δεύτερο και να έλεγαν πίπες για να μαντρώσουν τον οργανισμό "μόνο εμείς μπορούμε να το φτιάξουμε".
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Σε λίγο θα έρθω σε επικοινωνία άμεσα με τα άτομα που φτιάξανε την σελίδα του οργανισμού που σας έλεγα, να μάθω ακριβώς τι έχουν κάνει και να ενημερώσω, ώστε αν μπορείτε να με κατατοπισετε. Από ότι έχω ψάξει, έτσι πρόχειρα δεν χρειάζεται γνώσεις απαραίτητα coding (?)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Θελεις να φτιαξεις κανουργια; θα ξαπλωσεις ανετα στην παλια; τι θελεις ανθρωπε μου; :p


δεν υπάρχει closed type, είτε έιναι custom framework είτε wordpress/joomla/drupla. Είναι αρκετά πιθανό να είναι το δεύτερο και να έλεγαν πίπες για να μαντρώσουν τον οργανισμό "μόνο εμείς μπορούμε να το φτιάξουμε".
Μπορει να εννοουν οτι η σελιδα ειναι στο σαλονι του σελιδομαστορα και δεν την πειραζει κανενας γιατι θελει λεφτα. Παιζει η σελιδα; μπορει να την εχει κλειδωσει κιολας.
Το καλυτερο ειναι να φτιαξεις μονος σου μια, αχ ο πονος, για να ξερεις και τι γινεται με το προιον.
Εγω φιλαρακι εστησα τοπικο forum στο λαπτοπακι μου και το youtube το ανοιξα για να με συντροφευει μουσικα. Αν θελεις να πηξεις στον κωδικα παιζουν λυσεις.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Εντάξει αμπορτ το σχέδιο πλάνο.
Οι λόγοι είναι, επειδή θα κινείται όπως μου είπαν σε μεσαία ταχύτητα από τις υπόλοιπες δραστηριότητες της οργάνωσης, το 1 αυτό, το άλλο δεν θα υπάρχει engagement μεσα στην διάρκεια όλου του έτους από τα στελέχη να απαντούν σε ερωτήσεις άμεσα κ.α.
FACEPALM
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Καλως ηρθες φιλτατε. Η απαντηση σου ειναι σαν κουνελισιο σεντονι με καταρες για ατομα... αυτα.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Εγώ σαν λογικός άνθρωπος τους εξέφρασα κάποια ερωτήματα, κάποιες επισημάνσεις, αλλά εκεί... Στο γάιδαρο τους... Αφού δεν γουστάρετε, τέλεια.
Τράβαγα τα μαλλιά μου. Όση ώρα μιλούσαμε σκεφτόμουνα αρκετά δυσάρεστα...και ευχόμουν να μην μου ξεφύγει κάνα τέτοιο, γιατί έχω προσωπικά συμφέροντα να μπω στον οργανισμό. Αφού τελειώσαμε, σιγουρευτηκα ότι έχει κλήσει το τηλέφωνο, άρχισα τις ευχές.
Μα είστε με τα καλά, δεν μπορεί 1 2 άτομα από τα 84, εν τω μεταξύ τα 84 θα γίνουν 120+, κάθε μέρα να αφιερώνουν 10 λεπτά την μέρα να απαντάνε σε κάποια ερωτήματα, τι φάση?
Ή η σελίδα forum να εξελίσσεται με περιβαλλοντικα χαρακτηριστικά για τον user κάθε χρόνο? Τόσο δύσκολο είναι, που βλέπουν εμπόδια!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
γιατί ρε φιλαράκι δεν μπορείς να φτιάξεις εσύ ένα φόρουμ που να απαντάει μόνο του δηλαδής; άσκετος είσαι; :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έχω κάτι γνωστούς που μπορούν να σε συστήσουν σε κορυφαίο Ινδό προγραμματιστή, ταμάμ για την περίπτωσή σου. Hu?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
για να ρυθμίσετε την χοληστερίνη μειώστε το φοινικέλαιο λέει. Σηκώνω όλες τις ετικέτες στο ΣΜ, μόνο το κωλόχαρτο δεν έχει φοινικέλαιο. 😅
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Τόσο δύσκολο είναι, που βλέπουν εμπόδια!
Δεν θελουν να το κανουν, για λογους. Τελος. Εχω παρατηρησει οτι οταν πει να γινει μια δουλεια (που δεν θα γινει) δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτα που μου λενε.

για να ρυθμίσετε την χοληστερίνη μειώστε το φοινικέλαιο λέει. Σηκώνω όλες τις ετικέτες στο ΣΜ, μόνο το κωλόχαρτο δεν έχει φοινικέλαιο. 😅
Δεν μπορω αλλο, θα μιλησω για αυτο και ας με πειτε βαλτε-οτι-παρατσουκλι-ταιριαζει.
Για το 404 εχω πει οτι ειναι αριθμος που βλεπω συνεχεια. οχι καθε μερα αλλα οταν σκαει η μερα 404, βρεχει 404. Μια γειτονισσα αγορασε αυτοκινητο με αριθμο που ξεκιναει απο 404 και το παρκαρει διπλα στο δικο μου. αλλα δεν το βαζω στην λιστα.
Το αλλο ειναι random εικονες και λεξεις που σκανε απο το πουθενα, σε χρονο ανυποπτο και οχι συχνα. Τι σημαινει αυτο;

για να ρυθμίσετε την χοληστερίνη μειώστε το φοινικέλαιο λέει.
Ναι, χθες το βραδυ επαιζα cossacks και απο το πουθενα μου ηρθε η σκεψη, φοινικελαιο, ειναι σε ολα τα φαγωσιμα. αυτο συμβαινει.
Εαν ειναι τιτλος ταινιας θα παιξει το παραδοξο να ανοιξω TV, που αυτο δεν το κανω, και θα δω την ταινια να παιζει, συνηθως το διαφημιστικο οτι θα παιξει. Μπορει να ειναι καποιο τραγουδι που θα ακουστει, ισως στο ραδιοφωνο στο αυτοκινητο. Εαν ειναι καποιος φιλος ξεχασμενος, θα με παρει τηλεφωνο ή θα παιξει το παραδοξο να παρω τηλεφωνο τον φιλο και να μου πει οτι μιλουσαν για την εξαφανιση σου.
Το Matrix χρειαζεται update.
Παιζει και μια τριτη παραξενη φαση...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266

Καλώς μας ήλθε το δολάριο.
πλάκα πλάκα... λες και ζούμε άλλες εποχές, και στον τουρισμό έβαλαν 5-6 απευθείας πτήσεις από ΗΠΑ και όλοι οι του τουρισμού δηλώνουν εκστασιασμένοι από τους απομηχανής θεούς, Αμερικανούς Τουρίστες που σκάνε τον παρά και ξοδεύουν πολλά περισσότερα από τους άλλους τους πτωχούς του ξανθού γένους :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Θα δωθει ολοκληρη πολη για το καλο της τεχνης. Θεωρω οτι θα χρειαστουν και 500-600.000 σεκιουριταδες για να ανακαμψουν τους εξοργισμενους κατοικους της Θεσσαλονικης. Οταν εδω κατω γυριζαν κινηματογραφικες υπερπαραγωγες, στην Θεσσαλονικη δεν ειχαν μπαλκονια να πιουν καφε.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315

Καλώς μας ήλθε το δολάριο.

Μιλάμε για είκοσι εκατομμύρια παραγωγή!!

Κοινώς, είμαστε φτωχομπινέδες ακόμα!!!
 
Top Bottom