What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
εμάς κοντεύει 2,3 εδώ πάντως.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Συντομα, οποιος κυκλοφορει με αυτοκινητο, οποιοδηποτε μοντελο, θα βγαζει τα καλυτερα γκομενακια.
Θα γινουν οι στασεις των λεωφορειων hot spot ρομαντιλας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
το μωρο μου ειναι πανεμορφο ανεξαρτητως χρωματος


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Και να σκεφτεις οτι υπαρχει ανθρωπος που την παρατησε. Παντου υπαρχει ενας κουνελος.
Η Anita Ekgerb ηταν και εκεινη βαρυ πυροβολικο και θεωρω δικαιο οτι η Μονικα των ονειρω(ξεω)ν μας, ποζαρε ως Anita. Δεν θελουμε ιεροσυλιες αλλα τιμια πραγματα. Τιμιο ειναι και να πω οτι μιλαμε για γυναικες με ταλεντο στην υποκριτικη.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,820
282146900_337467068523128_5566871605529881461_n.jpg
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Οι Αγγλοι πρεπει να κερδισαν προσφατα καποιον πολεμο γιατι μπηκαν στον κοπο να ξαναγραψουν την ιστορια.

Το δευτερο link το χαρακτηριζω επικινδυνο. Εχω και αλλες λεξεις αλλα θα μεινω στο επικινδυνο.
Η λεξη "αλλοιωση" στον τιτλο δινει ενα πολυ ειδικο μηνυμα στο αρθρο. Πολλοι, οταν λενε αλλοιωση του πληθυσμου. εννοουν τις προσμειξεις. χαλαει η ρατσα.
Το δημογραφικο ειναι ενα παγκοσμιο προβλημα που εχει πληξει ακομα και την Κινα. Εχουν σταματησει το οριο για ενα παιδι ανα ζευγαρι.
Το 2015 το εκαναν δυο παιδια και το 2021 ανεβασαν το οριο στα τρια παιδια.
Στην Ελλαδα, το προβλημα ειναι γνωστο απο τον περασμενο αιωνα αλλα μονο ο Πανουσης εδωσε λυση στο προβλημα, γιατι χανομαστε.

Και τι σημαινει, συμφωνα με το αρθρο, οτι μειωνεται ο πληθυσμος των Ελληνων, οπου και ο αρθρογραφος αντικαθιστα την "αλλοιωση" με το "αντικατασταση πληθυσμου"; Πριν λιγες μερες ειχα βγει να ψωνισω και ειδα εναν πιτσιρικι, μαυρου χρωματος. Μολις ειχε σχολασει απο το σχολειο. Οι φιλοι του, τον φωναξαν, Γιαννη, περιμενε μας και το παιδακι χαμογελαστο μιλησε με αψογα ελληνικα.
Το χρωμα του δερματος δεν το κανει ελληνοπουλο; μια χαρα παρεα εκανε με τα υπολοιπα παιδια.
Ολοι αυτοι με τα αρβανιτικα επωνυμα, δεν ειναι ελληνες; Ο συντακτης του αρθρου, με το επωνυμο Τσιτουνας, εχει αρχαιες ελληνικες ριζες;

tsi2.jpg

tsi.jpg


tsitou3.jpg

Ειδατε κανενα αθλητικο αρθρο να αποκαλει τον Αντετοκουνμπο, Αλλοδαπο;

Η, για την ωρα, γυναικα μου ειναι απο την φυλη Τσεουα (Chewa) ενδιαφερουσα φυλη. Το επωνυμο της (Phiri) εχει ριζες στους γαλαζοαιματους της φυλης της, την ανωτερη καστα. Δεν μου ειπαν οτι με το λευκο μου χρωμα, θα τους χαλασω το γαλαζιο blood line.
Ακομα χειροτερα. Υπαρχουν πηγες που λενε οτι η συγκεκριμενη φυλη ηρθε απο την Αιγυπτο. Κουβαλησαν με ταλαιπωρια το DNA των Φαραω στην υποσαχαρια αφρικη και εγω πηγα με το αεροπλανο για να τους το μαγαρισω.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,660
Μπα, υπάρχει μυστικό σχέδιο Μπένε Τζέζεριτ να ενισχύσουν το αίμα τής Ανδρομέδας από όπου προέρχονται με απόγονο επίσης τού Περσέα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Ακόμα μας πολεμάνε οι Φαραώ και αλλοιώνουν το αρχαίο ελληνικό DNA του κούνελου, εγώ αυτό ξέρω...

Ο Κουνελος εχει καλυτερες σχεσεις με τις Ελληνικες ριζες, απο οσες μπορει να εχει ο αρθρογραφος και σιγουρα ανωτερες, απο τις ριζες του πρωτοπαλλουκαρου της επιχρυσης δυσης, που ειναι σαν αλμπινος Σενεγαλεζος.
Απο την πλευρα της μαμας μου. Η προγιαγια μου ειναι Σαρακατσανα, που ειναι αρχαιο ελληνικο φυλο. Ο παππους μου δεν ηταν Σαρακατσανος, αλλα το επωνυμο του παππου μου δεν εχει ξενικη χροια αλλα πηγαζει απο αρχαιοελληνικη λεξη. Τι παει να πει Τσιτουνας;
Παρομοια φαση και απο την πλευρα του μπαμπα μου, ειδικα το επωνυμο.
Με αυτο το βιογραφικο, δηλωνω οτι το συγκεκριμενο αρθρο ειναι μια μπουρδα ξενοφοβικου χαρακτηρα.

Να συμπληρωσω οτι το σοι μου εχει μια ταση για ξενοφερτες γυναικες πχ Εγω πηρα Αφρικανη, ενας ξαδερφος μου, δεν ξερω που την βρηκε αλλα πηρε Σκωτσεζα κτλ. Δεκαρα δεν δινουμε για τις προσμειξεις. Αποδειξη, η μαμα μου δεν εφυγε νωριτερα οταν ειδε την γυναικα μου.
Μη μασατε ρε, μπορει το τρις εγγονο σας να ειναι σχιστοματικο αλλα θα εχει το DNA σας.
Η δευτερη ταση που εχουμε εχει αρχαιοελληνικες ριζες, δεν μας αρεσει να καθομαστε στην Ελλαδα. Οπου γης και πατρις.

Που και που χρειαζεται να ανανεωνουμε και το αιμα μας.

 
Last edited:

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Οι τουρίστες πηγαίνουν εκεί για να φωτογραφίσουν το ναυάγιο......oh wait...

Θα μετράνε και τις κλανιές του οδηγού σαν καυσαέρια, οπότε μην φάτε φασόλια πριν οδηγήσετε. :ROFLMAO:
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό με το Euro7, καλά κάνουν και για τους ρύπους και γενικότερους κανόνες. Αλλιώς θα ήταν οι δρόμοι γεμάτοι σαπάκια καρκινιάρικα όπως στις ΗΠΑ που ότι έχει ρόδες είναι οκ...
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Για τα καυσαέρια των κινητήρων συμφωνώ απόλυτα, πρέπει να ελαττωθούν. Το σχόλιο το έβαλα για να γελάσουμε και λίγο.
Για τα σωματίδια των φρένων νομίζω οτι είναι υπερβολικό και ελειπές. Αντί να μετράνε μόνο σωματίδια και να βάζουν ανώτερα όρια θα πρέπει να βγάλουν απαγορεύσεις για να μην χρησιμοποιούνται υλικά που βγάζουν τοξικούς ρύπους κατά τη χρήση. Όπως έγινε με τον αμίαντο πριν απο δεκαετίες.
Τώρα οι κατασκευαστές (μέχρι να τους αναγκάσει κάποιος) θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν επικίνδυνα υλικά και για να μειωθούν οι ρύποι θα βάζουν φίλτρα στα φρένα για να είναι σύμφωνοι με τα όρια. Πραγματικά αυτά είναι ημίμετρα και για τους οδηγούς αυτό σημαίνει αυξημένο κόστος και συνεχόμενα προβλήματα (στις πρώτες γενιές τουλάχιστον). Με τον συμπλέκτη τι θα γίνει θα βάλουν και εκεί φίλτρο/συλλέκτη σωματιδίων;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
κλασσικη εικονα απο αρθρο με τιτλο, τροχαιο στην επαρχια, χαροπαλευει ο 19χρονος οδηγος, νεκρος ο 17χρονος φιλος του.
ο τυπος ανεβασε ταυτοχρονα τον πηχη στον στολισμο δεντρων και στο Lego challenge.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Δρόμος καρμανιόλα Πτολεμαίδα-Κοζάνη, τον έφαγα στη μούρη κάμποσες φορές. Ο οδηγός με το φτιαγμένο αυτοκίνητο θα είδε μπροστά του μεγάλη ευθεία και έγινε το κακό.
Μιας και έκανε αναφορά ο νίτρος σε προηγούμενο ποστ σε αυτοκίνητα σαπάκια, ρίχτε μια ματιά στο παρακάτω κανάλι του youtube:
 
Top Bottom