What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Αυτο που ξέρω εγώ είναι ότι σου περνάνε στο gov το αποτέλεσμα και στο αεροδρόμιο σου σκανάρουν το qr, same shit with vaccinatio certificateπου θα λέγαμε στο χωριό μου.
@Stamatimenos για δώσε καμία πληροφορία εκ των εσω
Ναι, πρέπει να πάρεις χαρτί με QR code, και όχι μια "απλή βεβαίωση" αρνητικού τεστ που δίνουν πολλοί.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Μπορούσε να μπει σε πολλά thread, ακόμη και στο funny stuff, στο facepalm κτλ, οπότε το πέταξα στο πρώτο που βρήκα μπροστά μου. :ROFLMAO:
Έχετε το ελεύθερο να το μετακινήσετε όπου νομίζετε οτι ταιριάζει περισσότερο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θέλω να ρίξω ένα rant γιατί δεν πάει άλλο με αυτούς που έμπλεξα.

Έχω το κινητό μου στην Vodafone εδώ και έντεκα χρόνια. Ξεκίνησα με το φοιτητικό, τσάμπα πράμα για την εποχή. Σε κάποια φάση κι αφού πήρα το πτυχίο μου, αντί να με πάρουν να μου ευχηθούν καλή σταδιοδρομία μου λένε θα σας κόψουμε το φοιτητικό σας πρόγραμμα γιατί τώρα είστε έτοιμος για την αγορά εργασίας. Καλά λέω κι εγώ, αφου μου φάνηκε λογικό, μιας που θα χε λήξει και το πάσο μου.

Με παίρνει μια κυρία σε ώρα κοινής ησυχίας, ως είθισται και μου λέει να μου φτιάξει ένα πρόγραμμα με βάση την χρήση μου για να μην έχω κάθε μήνα την κάρτα, να μου τα παίρνουν από την τράπεζα και να νομίζω ότι θα έχω και υπηρεσίες της προκοπής, 3GB. Οκ λέω ξανά.

Λήγει το συμβόλαιο αυτό και μου κάνουν νέο. Και καλά πιο φθηνό γιατί με μόλις 2€ έξτρα μου δίνουν κι άλλα 2GB. Το αφεντικό τρελάθηκε λέμε. Το υπογράψω κι αυτό. Φτάνει να λήξει το συμβόλαιο number 2 και τους λέω ευγενικά κι ωραία άντε σπάσε σε voda. Θα το γυρίσω σε κάρτα. Και μου λένε το επικό.
Α ξέρετε, δεν λήγει το συμβόλαιο σας αλλά η έκπτωση επί του συμβολαίου σας. Μόλις λήξει αυτή μπαίνετε αυτόματα σε συμβόλαιο ίδιο με το παλιό σας και άρα δεν μπορείτε να κάνετε διακοπή χωρίς να πληρώσετε. Μετά από ώρες στο τηλέφωνο δεν κατάφερα να βγάλω άκρη και περιμένω και καλά το νομικό τους τμήμα να με καλέσει να το συζητήσουμε διότι τους είπα ότι αυτό είναι απάτη, χωρίς την υπογραφή μου δεν αποδέχομαι τίποτα και πως αν συμβεί θα κινηθώ νομικά.

Δεύτερο αστειακι με την συγκεκριμένη εταιρεία.
Βάζω το πακέτο με τα απεριόριστα δεδομένα για να κάνω την δουλειά μου, διότι αφού έληξε η έκπτωση το μηνιαίο πακέτο που μου έδωσαν για δύο χρόνια περιέχει μόλις 1GB. Με δυο MMS το κατανάλωσα και εμεινα να παίζω με τον δεινόσαυρο της Google. Το πρόβλημά μου εδώ όμως είναι ότι σήμερα ανοίγοντας το Spotify να ακούσω κάνα λαϊκό τραγούδι της βιοπάλης και του μόχθου μου σκάει το μηνυματάκι, από τα απεριόριστα δεδομένα σας, σας έχει μείνει ένα τελευταίο GB, μετά θα σας περάσουμε σε χρεώσεις τιμοκαταλόγου.
Να δω μέχρι να φύγω από αυτούς τι άλλο θα ακούσω....
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Θέλω να ρίξω ένα rant γιατί δεν πάει άλλο με αυτούς που έμπλεξα.

Έχω το κινητό μου στην Vodafone εδώ και έντεκα χρόνια. Ξεκίνησα με το φοιτητικό, τσάμπα πράμα για την εποχή. Σε κάποια φάση κι αφού πήρα το πτυχίο μου, αντί να με πάρουν να μου ευχηθούν καλή σταδιοδρομία μου λένε θα σας κόψουμε το φοιτητικό σας πρόγραμμα γιατί τώρα είστε έτοιμος για την αγορά εργασίας. Καλά λέω κι εγώ, αφου μου φάνηκε λογικό, μιας που θα χε λήξει και το πάσο μου.

Με παίρνει μια κυρία σε ώρα κοινής ησυχίας, ως είθισται και μου λέει να μου φτιάξει ένα πρόγραμμα με βάση την χρήση μου για να μην έχω κάθε μήνα την κάρτα, να μου τα παίρνουν από την τράπεζα και να νομίζω ότι θα έχω και υπηρεσίες της προκοπής, 3GB. Οκ λέω ξανά.

Λήγει το συμβόλαιο αυτό και μου κάνουν νέο. Και καλά πιο φθηνό γιατί με μόλις 2€ έξτρα μου δίνουν κι άλλα 2GB. Το αφεντικό τρελάθηκε λέμε. Το υπογράψω κι αυτό. Φτάνει να λήξει το συμβόλαιο number 2 και τους λέω ευγενικά κι ωραία άντε σπάσε σε voda. Θα το γυρίσω σε κάρτα. Και μου λένε το επικό.
Α ξέρετε, δεν λήγει το συμβόλαιο σας αλλά η έκπτωση επί του συμβολαίου σας. Μόλις λήξει αυτή μπαίνετε αυτόματα σε συμβόλαιο ίδιο με το παλιό σας και άρα δεν μπορείτε να κάνετε διακοπή χωρίς να πληρώσετε. Μετά από ώρες στο τηλέφωνο δεν κατάφερα να βγάλω άκρη και περιμένω και καλά το νομικό τους τμήμα να με καλέσει να το συζητήσουμε διότι τους είπα ότι αυτό είναι απάτη, χωρίς την υπογραφή μου δεν αποδέχομαι τίποτα και πως αν συμβεί θα κινηθώ νομικά.

Δεύτερο αστειακι με την συγκεκριμένη εταιρεία.
Βάζω το πακέτο με τα απεριόριστα δεδομένα για να κάνω την δουλειά μου, διότι αφού έληξε η έκπτωση το μηνιαίο πακέτο που μου έδωσαν για δύο χρόνια περιέχει μόλις 1GB. Με δυο MMS το κατανάλωσα και εμεινα να παίζω με τον δεινόσαυρο της Google. Το πρόβλημά μου εδώ όμως είναι ότι σήμερα ανοίγοντας το Spotify να ακούσω κάνα λαϊκό τραγούδι της βιοπάλης και του μόχθου μου σκάει το μηνυματάκι, από τα απεριόριστα δεδομένα σας, σας έχει μείνει ένα τελευταίο GB, μετά θα σας περάσουμε σε χρεώσεις τιμοκαταλόγου.
Να δω μέχρι να φύγω από αυτούς τι άλλο θα ακούσω....
δεν γίνεται αυτό με αυτόματα και αρχιδιές ή αν γίνει δεν είναι δεσμευτικό αφού δεν έχεις συμφωνήσει στο νέο συμβόλαιο. Και εμένα παλιότερα και στην σύζυγο όταν είχε λήξει με είχαν βάλει σε προσωρινό συμβόλαιο μέχρι να με πάρουν για νέα προσφορά, αλλά όπως είχα επιβεβαιώσει δεν ήμουν δεσμευμένος με τίποτα.

Μίλα πάλι μαζί τους και πες τους απλά και όμορφα ότι έχεις ετοιμάσει την καταγγελία στην ΕΕΤT και αν δεν λήξει το θέμα χθες, προχωράς και την στέλνεις.

Έχω dispute με ΕΛΤΑ courier και μόλις τους είπα για καταγγελία ΕΕΤΤ ξαφνικά και email και τηλέφωνα και όλα (δεν έχει λυθεί το θέμα ακόμα και τελικά θα κάνω την καταγγελία, αλλά είδα κίνηση τουλάχιστον).

Επίσης καλά το πάει η voda, ήμασταν 4 σπίτια με σταθερά και κινητά εκεί τα τελευταία 10 χρόνια και μέσα σε αυτό το διάστημα κατάφεραν να μας διώξουν όλους...
Μόνο τα κινητά έχουμε με την σύζυγο πλέον και αυτό γιατί έχουμε λίγες απαιτήσεις, αλλά προχθές ήμουν εκτός και έπρεπε να στείλω κάτι email και με φουλ σήμα το internet πήγαινε και ερχότανε...
Δεν το βλέπω να συνεχίζω.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Εγώ είμαι Wind σπίτι και κινητό και μάπα το καρπούζι, σπίτι δεν μπορώ να κάνω πολλά, δεν έχει σκάψει κάνεις, θα ξαναρωτήσω αλλά δεν νομίζω, κινητό θα δω στις διακοπές αν το unlimited data πακέτο που πήρα δουλεύει έξω από Αθήνα (κρατάω πολύ μικρό καλάθι)
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Βάλε what's up με το πακέτο των 10,9€ κάθε μήνα και καθάρισες. Και τα συμβόλαια να τα κάνουν μασούρι και να τα βάλουν στον πάτο τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Βάλε what's up με το πακέτο των 10,9€ κάθε μήνα και καθάρισες. Και τα συμβόλαια να τα κάνουν μασούρι και να τα βάλουν στον πάτο τους.
τι δίνει; :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
τι δίνει; :p

Όσο ανανεώνεις κάθε μήνα, σου μεταφέρει ό,τι υπόλοιπο έχεις σε δεδομένα, μηνύματα και λεπτά ομιλίας. Πίστεψε με είναι πολύ περισσότερα από όσα θα χρειαστείς και είναι φθηνότερο από όσα συμβόλαια έχω δει μέχρι τώρα, και αποφεύγεις τις δυσάρεστες εκπλήξεις για το τι λογαριασμό θα σου σερβίρουν κάθε φορά...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
όλο πΟΤΕ ξανά έλεγα και έχω κιόλας γυρίσει το ένα σταθερό πίσω στον ΟΤΕ...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τα 512 με ανησυχούν κάπως. Τέλος πάντων για την ώρα απλά θα το πετάξω σε ένα συρτάρι αφού στην άλλη όχθη του Ατλαντικού δεν με συμφέρει τίποτα. Κάτι εξυπνάδες πουλάνε μόνο με 15€/ημέρα, οπότε θα πάρω ένα αμερικανικό νούμερο να τα λέμε και με τον Ομπάμα τώρα που λασκαρε το πρόγραμμα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τα 512 με ανησυχούν κάπως. Τέλος πάντων για την ώρα απλά θα το πετάξω σε ένα συρτάρι αφού στην άλλη όχθη του Ατλαντικού δεν με συμφέρει τίποτα. Κάτι εξυπνάδες πουλάνε μόνο με 15€/ημέρα, οπότε θα πάρω ένα αμερικανικό νούμερο να τα λέμε και με τον Ομπάμα τώρα που λασκαρε το πρόγραμμα.

Εννοείται πως μόνο με αμερικανικό νούμερο θα κάνεις δουλειά αν βρεθείς στις ΗΠΑ. Τα Ελληνικά πακέτα τα ξεχνάς. Θα πάθεις πλάκα με το τι προσφέρουν εκεί σε σύγκριση με εδώ.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Βάλε what's up με το πακέτο των 10,9€ κάθε μήνα και καθάρισες.
Για την ιστορία εγώ δεν κάνω καθόλου τηλέφωνα, βάζω το αναγκαστικό 10ευρω ανά δίμηνο το οποίο όμως δεν πάει σε αυτούς, το ρίχνω στο χαμόγελο.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Για την ιστορία εγώ δεν κάνω καθόλου τηλέφωνα, βάζω το αναγκαστικό 10ευρω ανά δίμηνο το οποίο όμως δεν πάει σε αυτούς, το ρίχνω στο χαμόγελο.
Δλδ πως γίνεται αυτό; Πώς θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μεις;
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Δλδ πως γίνεται αυτό; Πώς θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μεις;
Στείλτε μήνυμα στο 19810 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ (χρέωση 2,48€ με ΦΠΑ, εφαρμογή επιπλέον τέλους κινητής τηλεφωνίας)
 
Top Bottom