What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official thread περί adventure games

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Δύο που πρόλαβε να πάρει το μάτι μου από το πρόσφατο event που είχε το steam.
Ωραία ατμόσφαιρα, με καλή μουσική και συμπαθητική γραφή είχε αυτό.

Αυτό μου έδωσε vibes από Indiana Jones and the Fate of Atlantis.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,527
Αυτό μου έδωσε vibes από Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

Θυμίζει Indy υπερβολικά θα έλεγα, αλλά δε με χαλάει διόλου. Αργεί πολύ ακόμα, αλλά είναι ήδη στη wishlist.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,645
Ανέβηκε την προηγούμενη εβδομάδα το ποστ και νόμιζα πως το έριξα κι εδώ αλλά φευ. Ας όψεται, το ρίχνω τώρα.


Το να βλέπω ξανά όλες αυτές τις φάτσες σε υψηλή ανάλυση προκαλεί φτερουγίσματα στην ΨΧ μου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,542
πανεμορφο ειναι, οκ, ομως διαβαζω οτι τα βιδεο εχουν μεγεθος 8tb. oλο το κέιμ τι μεγεθος θα χει? (ναι, ναι, ξερω: μπουυυυυ δεινοσαυρε, εμεις θα το παιξωμε στο κλαουντ κλπ κλπ)
επισης, νταξ, fmv ειναι το παιγνιδι, αλλά εχω μια ανησυχια οτι εχουν δωσει πολυ μεγαλη σημασια στα βιντεος κι ασχολουνται μονο μ αυτα τοσον καιρο. τα υπολοιπα γραφικα του παιγνιδιου δε θα τα πειραξουν ή εχουν τελειωσει ηδη μ αυτο το κομματι?

εντιτ: φακ, με τα γαμω4κ φανηκαν καποιες γραμμουλες στο προσωπακι της τσελσι που δεν φαινοσαντε στα καβουρδιστηρια μας τοτενες.
τζαστ σέιιν.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,696
ομως διαβαζω οτι τα βιδεο εχουν μεγεθος 8tb. oλο το κέιμ τι μεγεθος θα χει?
υποθέτω ότι αυτό είναι το μέγεθος που παράγεται. Για να το κάνεις παιχνίδι θα το επεξεργαστείς επιπλέον, δεν έχει λόγο να παραμείνει σε τέτοιο μέγεθος σαν τελικό προϊόν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,432
ναι ρε μην τρελαίνεσαι το ασυμπίεστο είναι αυτό, στο βίντεο δουλεύεις με ασυμπίεστα αρχεία για το καλύτερο αποτέλεσμα και μετά πέφτει η συμπίεση στο τελικό render.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,542
εγω να σας πιστεψω, αλλά νομιζω πρωτη φορα γινεται τετοιας εκτασης δουλεια σε ποιοτητα 4k, απο παμπαλαια αρχεια.
δεν βλεπω πως τα 8 τερα, θα γινουν ξερω γω 100 gb, αλλά μακαρι.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
@Χειρομαλάχτης Παράλληλα ξανασχεδιάζουν και τα 3D περιβάλλοντα, έχουν ανεβάσει σχετικά videos και screenshots, αν θυμάμαι καλά. Μακάρι να μην τους κουράσει όλο αυτό και το παρατήσουν στη μέση, έχω ψηθεί άσχημα για νέο playthrough μετά από οχτακόσα χρόνια.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Υπάρχει κι άλλο νούμερο εκτός από τα 8 τέρα όμως ΒΒ. 74 ώρες βίντεο. 74 ώρες. Είναι προφανές νομίζω πως ούτε το 10% δεν θα περιλαμβάνεται στο game. Αυτό δεν είναι παράξενο για οποιοδήποτε movie production, η μέση ταινία του Χόλυγουντ έχει δέκα ώρες υλικό πριν πιάσει την κοπτοραπτική το μοντάζ.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Βρήκα ένα fanmade Indiana Jones adventureάκι, αλλά υπάρχει μόνο ένα demo available, δεν έχω ιδέα αν έχει σταματήσει το development. Πολύ όμορφο πάντως, με καλή μουσική.
1.png2.png3.png

edit: έχει σταματήσει το development:cry:
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Ρε παιδιά, κάνα fan-made τύπου Fate of Atlantis που να έχει ολοκληρωθεί υπάρχει?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Ρε παιδιά, κάνα fan-made τύπου Fate of Atlantis που να έχει ολοκληρωθεί υπάρχει?

Νομίζω πως όχι. Υπήρχε ένα project που προχωρούσε καλά αλλά έφαγε εξώδικο λόγω του επερχόμενου Indiana Jones game και σταμάτησαν.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,645
Πολύ συχνά updates τελευταία.

 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Μέχρι να βγει πάντως, το βλέπω σαν ένα όνειρο που κάποια στιγμή θα ξυπνήσω και δεν θα είναι αληθινό. Δυσκολεύομαι πραγματικά να πιστέψω ότι ετοιμάζεται αυτό το remake. Κι ένας θεός ξέρει πότε θα ολοκληρωθεί... Και το remake του Overseer υπό τον τίτλο Poisoned Pawn ακούγεται εδώ και χρόνια αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει μπει στον πάγο.

Καταλαβαίνετε, μιλάμε για το αγαπημένο μου παιχνίδι όλων των εποχών, το οποίο έχω παίξει 5-6 φορές και θα παίξω άλλες τόσες στο μέλλον, με ή χωρίς το remake.
 
Top Bottom