What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Παγκόσμια έλλειψη σε computer chips

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μαμω την ατυχια μου. Δεν μπορω να ζησω διχως φεραρι, κοτερο και 3090, δεν μπορω λεμε!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
μια φορα μπηκα σε φερραρι,.αλλα μετα σηκωθηκα για κατουρημα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση πρεμούρα με το steam survey. Αφορά το κοινό ενός καταστήματος και από αυτό το κοινό, όσους συναινούν. Είναι μεν ενδεικτικό σε ακραίες περιπτώσεις, αλλά σε καμία περίπτωση πραγματικό.

Κυρίως για δύο λόγους, γιατί το Steam είναι η πιο δημοφιλής υπηρεσία του είδους παγκοσμίως, άρα το δείγμα είναι αντιπροσωπευτικό, και γιατί δεν έχουμε από πουθενά αλλού αντίστοιχα στατιστικά. Ο λόγος που συνήθως αναφερόμαστε στο hardware survey ή τους concurrent users ενός παιχνιδιού είναι ότι καμιά άλλη υπηρεσία δεν δίνει στοιχεία δημόσια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,265
Διορθωστε με αν κάνω λάθος, αλλά δεν υπάρχει πουθενά σαν πληροφορία τι ποσοστό των χρηστών της πλατφόρμας έχουν δώσει πρόσβαση στην Valve.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Διορθωστε με αν κάνω λάθος, αλλά δεν υπάρχει πουθενά σαν πληροφορία τι ποσοστό των χρηστών της πλατφόρμας έχουν δώσει πρόσβαση στην Valve.

Δεν θυμάμαι να το έχω δει κάπου, νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί.
 
Top Bottom