What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
εχω συμφιλιωθει με την ιδεα γκου, οτι το συμπαν του παθφαιντερ απ τα λιγα που εχω αντιληφθει εχει τετοιες παραμετρους, στον πυρηνα του, εξ ορισμου κι οχι σαν τσοντα.
οπότε δεν θα βγει ποτέ παιχνιδι που να εχει ΜΟΝΟ το κλασικο rpg κομματι εξερευνησης, μαχών, κουέστς κλπ, κατι σαν bg ας πουμε.
γι αυτό δεν απογοητευομαι και πολυ και απλα περιμενω την επισημη κυκλοφορια και μετα τα μοντς για να δω τι μπορει να γινει με το ταιμανατζμε π.χ. και την υλοποιηση του.

για το καμπινγκ που λες, ειναι μεγαλη κουβεντα και την εχουμε ξανακανει σε αλλο θρεντ. αν ηταν μονο αυτο το προβλημα μου με το κέιμ, ισως και να το ξεπερνουσα παντως.
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Capture.png
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
δεν ξερω τι θα παιξει στο wrath αλλα στο kingmaker ο χρονος που ειχες στην διαθεση σου ηταν υπεραρκετος να κανεις τα παντα.
πχ το πρωτο chapter εχει 3 μηνες deadline και βγαινει ανετα ακομα και αν κανεις rest spam. το δυσκολο ηταν να το βγαλεις σε 1 μηνα για να τσιμπησεις ενα +2 dueling sword.
συν το οτι εμμεσα σου περιοριζε την συνηθεια να σπαμαρεις rest καθοτι σπαταλουσες χρονο που θα ηταν ποιο χρησιμος να λεβελαρεις τα kingdom stats και μεσω αυτων να παρεις τουμπανα οπλα/πανοπλιες.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Ο μόνος τρόπος να είναι ο χρόνος αρκετός για να κάνεις "τα πάντα", είναι να παίζεις με το ένα μάτι κολλημένο στο wiki που έχεις ανοιχτό στο tablet. Ή να είσαι στο σαρακοστό πέμπτο playthrough. Game design από τα Lidl.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Μη μασάτε ρε. Έχουμε αυτό κι αυτό για πιο παραδοσιακά εδέσματα, αν το Pathfinder προκύψει εξομοιωτής άγχους για δυνατούς λύτες ντιεντίκυθους™.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Μη μασάτε ρε. Έχουμε αυτό κι αυτό για πιο παραδοσιακά εδέσματα, αν το Pathfinder προκύψει εξομοιωτής άγχους για δυνατούς λύτες ντιεντίκυθους™.

Καλά μην παίρνεις και όρκο για το Realms Beyond, δυστυχώς.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Λέγε τι ξέρεις!11!
(καλά κι εγώ βίντεο πριν κάνα χρόνο είχα δει, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στο μεταξύ)
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Όσο για το Black Geyser, κοιτάω το pledge μου στο KS που λέει delivery Αύγουστος του '19 και πεθαίνω στα γέλια. 2 χρόνια αργότερα, πάμε για Early Access. :ROFLMAO:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Λέγε τι ξέρεις!11!
(καλά κι εγώ βίντεο πριν κάνα χρόνο είχα δει, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στο μεταξύ)
Αν δεν ήσουν 40, φίλος του ποράτσο και φασαίος τελείως των crpgs, ίσως να το περίμενες με αγωνία το παιχνίδι και ίσως να πονούσε η ψυχούλα σου τώρα που ανακοινώνει πτώχευση η εταιρεία.

Πέρα απ' την πλάκα, από τέλη του '20 είναι παρατημένο το Realms Beyond. Αν θες κάτι νεότερο, και οφίσιαλ, διάβασε εδώ:
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
It's not "cancelled". Nobody sat down and made the decision to stop development on the game. One owner is unresponsive and his actions interfere with the company's work, but Hob and me are still willing to keep working on the game and finish up something releasable, even if it's just a smaller module for the start. Were it not for the other owner, we would resume development part-time right away.



@Bathory καλά είναι ρε 2 χρόνια. Μάλλον δε θυμάσαι αρκετά πρόζεκτ στο KS που τραβάγαν 4-5 χρόνια. Τουλάχιστον αυτό είναι σε καλό δρόμο, δεν το κόβω να αργεί πολύ ακόμα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Καλά εγώ πάντα ήμουν υπομονετικός, αλλά κάτι πλεμπαία Solasta και Wrath για ντιεντίκυθους με κακομάθανε με την συνέπειά τους.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,825
Ο μόνος τρόπος να είναι ο χρόνος αρκετός για να κάνεις "τα πάντα", είναι να παίζεις με το ένα μάτι κολλημένο στο wiki που έχεις ανοιχτό στο tablet. Ή να είσαι στο σαρακοστό πέμπτο playthrough. Game design από τα Lidl.
Δεν ισχύει GoO, εγώ στο πρώτο playthrough χωρίς ίχνος wiki, mods, έκανα το 95% των kingdom missions (άφησα μόνο κάτι λίγα που μου φάνηκαν ασύμβατα με το RP μου) και 100% των side, όλα τα DLC, companions (πλην gnome που δεν βρήκα) etc.

Ναι, και εμένα μου φάνηκε εκνευριστικό κάτι 14 μέρες αναμονή για να ανεβάσεις τα kingdom level αλλά με ελάχιστο time management έβγαινε.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Το βασικό είναι να μπορείς να κάνεις save σε κάθε βήμα.

Αλλιώς δεν μπορείς να του βάλεις πάνω από 80% βαθμολογία.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Αν δεν ήσουν 40, φίλος του ποράτσο και φασαίος τελείως των crpgs, ίσως να το περίμενες με αγωνία το παιχνίδι και ίσως να πονούσε η ψυχούλα σου τώρα που ανακοινώνει πτώχευση η εταιρεία.

Πέρα απ' την πλάκα, από τέλη του '20 είναι παρατημένο το Realms Beyond. Αν θες κάτι νεότερο, και οφίσιαλ, διάβασε εδώ:
ouch.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Δεν ισχύει GoO, εγώ στο πρώτο playthrough χωρίς ίχνος wiki, mods, έκανα το 95% των kingdom missions (άφησα μόνο κάτι λίγα που μου φάνηκαν ασύμβατα με το RP μου) και 100% των side, όλα τα DLC, companions (πλην gnome που δεν βρήκα) etc.

Ναι, και εμένα μου φάνηκε εκνευριστικό κάτι 14 μέρες αναμονή για να ανεβάσεις τα kingdom level αλλά με ελάχιστο time management έβγαινε.

Ε τότε τα παίρνω όλα πίσω, reinstall και βουρ για 100% Kingdom upgrades!
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Νομίζω πως ο λόγος που επιλέχθηκαν τα συγκεκριμένα campaign για μεταφορά σε CRPG από την Owlcat και την Paizo είναι η "management" πλευρά τους. Το setting του Golarion δεν το λες και ρηξικέλευθο, ούτε και το σενάριο του Kingmaker, όσο είδα τουλάχιστον, είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Νομίζω πως υπήρχε και σε D&D ένα παιχνίδι με διαχείριση βασιλείου, και θυμάμαι ένα βιβλίο για mechanics διαχείρισης στρατού και μεγάλων μαχών στο AD&D 2E.
 
Top Bottom