What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Το char creation λίγο διαφορετικο αλλά εξίσου καλό.
Gameplay ίδιο πάνω κάτω, tbm το οφισιαλ δεν το πρόλαβα τελικά στο Kingmaker, εδώ το βλέπω πρώτη φορά, μια χαρά μου φαινεται, λίγο να το συνηθίσω θελω.
Strategy-resting-crafting κλπ δεν συναντησα ακόμα, αλλά δεν είναι ολοκληρωμένα από ότι διάβασα.
Γενικά πολύ placeholder ακόμα, σκέψου στα options, Έχει επιλογές για το kingdom management του Kingmaker, που αν θυμάμαι καλά δεν θα έχουμε εδώ.
Κάποιες όμορφες επιλογές στο ui, κάποια πράγματα σηκώνουν βελτιώσεις χίλια τα εκατό.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Από ατμόσφαιρα, στόρυ, companions ποιά είναι η πρώτη εντύπωση που αφήνει;

Δεινόσαυρο mount βρήκες;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Από ατμόσφαιρα, στόρυ, companions ποιά είναι η πρώτη εντύπωση που αφήνει;

Δεινόσαυρο mount βρήκες;
Ατμόσφαιρα, στόρυ: Λίγες οι 4 ώρες που έχω παίξει, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι ότι, όπως είπε πολύ σωστά και ο φίλος της @kara που δεν τον ξέρουμε, πάμε για κάτι πιο "grande".
Companions:
15 βήματα έχω κάνει, ήδη έχω βρει 4-5, κάθομαι και διαβάζω τα story τους, καλή η πρώτη εντύπωση. Κάποιον αγαπημένο δεν έχω ακόμα, προφανώς, είναι νωρίς.

ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ :(
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ημερομηνια Κυκλοφοριας 2 Σεπτεμβρη

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Ημερομηνια Κυκλοφοριας 2 Σεπτεμβρη


Αναμενόμενο και καλοδεχούμενο, προφανώς, delay.
Στα του update τώρα, τεράστιες προσθήκες και αλλαγές.
Εννοείται ξεκινάω νέο πλέιθρου, όχι επειδή ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ, αλλά για να δω το νέο-τελικό UI, το νέο tutorial, τις νέες classes, τα νέα prestiges και τα νέα racial features (ευτυχώς τα βάλαν και αυτά, μη τυχόν και βαρεθούμε με τους μόνο πενήντα χιλιάδες συνδυασμούς που μπορούμε να κάνουμε) και τελευταίο και καλύτερο, το intelligent talking weapon-mini companion.


<3
owlcat
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Η owlcat κάνει ένα poll σχετικά με τα mods που χρησιμοποιούν οι παίκτες στο παιχνίδι, για να βελτιώσουν την υποστήριξή τους στο WotR.

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Οτιδήποτε μεγαλύτερο σε διάρκεια όφειλε να έχει αρκούδα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Εξαιρετικοί μηχανισμοί με τους animal companions.

Μετά από διάφορες δοκιμές τις τελευταίες μέρες μετά το patch, "παίζοντας" αποκλειστικά με αυτούς και με τον μηχανισμό mount, κατάλαβα τα βασικά νομίζω, και μετά από καταιγισμό ερωτήσεων και αποριών που δέχτηκα, ορίστε τι αποκόμισα:

Οποιαδήποτε class που έχει animal companion, μπορεί να το κάνει mount, αρκεί ο χαρακτήρας σου να είναι ένα size μικρότερο απ' το ζώο.
Στο παραπάνω βίντεο το Halfling μου, που είναι small size race, μπορεί να κάνει mount το medium size Smilodon, from the getgo. Το βίντεο είναι απ' τα πρώτα δευτερόλεπτα του παιχνιδιού, μετά απ' τους πρώτους 2-3 διαλόγους.

Το μοναδικό ζώο που είναι large απ' την αρχή είναι το άλογο, οπότε αν θέλει κάποιος να ξεκινήσει καβάλα με medium size race, το καβάλα στ' άλογο είναι μονόδρομος.

Τα περισσότερα υπόλοιπα ζώα είναι medium size, και 2-3 είναι small. Όταν το ζώο φτάνει στο 7ο λέβελ, μεγαλώνει κατά ένα size. Τα small γίνονται medium, τα medium γίνονται large. Όχι, το άλογο δεν γίνεται huge, παραμένει large.

Όλα τα animal companions έχουν το δικό τους character sheet, το δικό τους inventory screen, ανεβαίνουν κανονικά μαζί σου λέβελ, μαθαίνουν abilites, feats, κλπ.

Υπάρχουν 2-3 feats (mounted combat, mounted shield) που είναι προσβάσιμα σε όλους (έχει κάποια prerequisities, αλλά όχι τίποτα το φοβερό) και βοηθάνε πολύ την αποτελεσματικότητα και την survivability του ζώου στη μάχη.

Υπάρχει class που εξειδικεύεται στις μάχες καβάλα στο σύντροφο-ζώο του. Ο Cavalier. Αποκτά πρόσβαση σε ειδικά skills, feats, νομίζω και mythic feats, που αφορούν αποκλειστικά τον ίδιο σε συνδυασμό με το ζώο του. Οπότε αν κάποιος θέλει να κάνει all-in στη φάση, ο Cavalier, και δη ο Beast Rider (duh) Cavalier, είναι μονόδρομος.

Όταν καβαλάς το ζώο σου και είσαι σε μάχη, οι δυο σας λειτουργείτε σαν 2 ξεχωριστοί χαρακτήρες. Δεν σημαίνει ότι ελέγχεις μόνο τον χαρακτήρα σου ή μόνο το ζώο. Δηλαδή μπορείς να κάνεις charge με το ζώο, ενώ παράλληλα πετάς κανά Scorching Ray ξέρω γω. Ναι, είναι τόσο γαμάτο όσο ακούγεται.

Velociraptor: O δεινόσαυρος της παρέας μας. Είναι small size creature. Στο 7ο λέβελ θα γίνει medium, οπότε όπως καταλαβαίνετε, μόνο halflings και gnomes θα έχουν την τιμή να τον καβαλήσουν.
Σε ποιο πλέιθρου άραγε θα φτιάξουμε 6 neutral good halflings, ή 6 gnomes, ή 3 και 3 ρε παιδί μου, θα δούμε, καβάλα στους Βελοσιράπτορές τους, να σπέρνουν τον τρόμο στις ορδές των δαιμόνων;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Σε ποιο πλέιθρου άραγε θα φτιάξουμε 6 neutral good halflings, ή 6 gnomes, ή 3 και 3 ρε παιδί μου, θα δούμε, καβάλα στους Βελοσιράπτορές τους, να σπέρνουν τον τρόμο στις ορδές των δαιμόνων;

Στο πρώτο, obviously.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Για να είναι ακόμη καλύτερο θα είναι όλα γριες και θα το party θα έχει την κωδική ονομασία: Hell's Grannies.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
μόνο halflings και gnomes θα έχουν την τιμή να τον καβαλήσουν.

Halfling playthrough confirmed.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Halfling playthrough confirmed.
Ναι, μετά από ώριμη σκέψη κατέληξα σε Halfling Sylvan Sorcerer με velociraptor mount για το πρώτο πλέιθρου. 👌
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Στο πρώτο, obviously.

Ναι, λες και θα το παίξετε ποτέ, όπως παίξατε και το πρώτο, εσύ και κάτι άλλοι εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε, νορθλάντερ δεν θίγουμε.

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Ναι, λες και θα το παίξετε ποτέ, όπως παίξατε και το πρώτο, εσύ και κάτι άλλοι εδώ μέσα, ονόματα δεν λέμε, νορθλάντερ δεν θίγουμε.



Ειλικρινά, προσπάθησα. Υπάρχει πάντα ελπίδα ότι το WotR θα είναι πιο focused εμπειρία.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Ειλικρινά, προσπάθησα. Υπάρχει πάντα ελπίδα ότι το WotR θα είναι πιο focused εμπειρία.
Κατά 25% μικρότερο εάν είναι, θα είναι καλά. Απόλαυσα κάθε στιγμή του Kingmaker, αλλά η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ μεγάλο το campaign (μαζί με τα DLC).
 
Top Bottom