What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Κατάλαβα, σε speedrunners έπεσα.
Μπιτζ πλιζ, μένα μου πήρε 20 ώρες στην beta για να καταλήξω σε χαρακτήρα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,649
Τουλάχιστον μία βδομάδα playtime είναι οι πρώτες δύο καρτέλες δημιουργία χαρακτήρα. Μπήκα λίγο να δω τις κλάσεις, έκλασα στα γέλια, είπα καλό 2025 και το έκλεισα να πάω για ύπνο μετά το ζεστό μου γάλα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Μπιτζ πλιζ, μένα μου πήρε 20 ώρες στην beta για να καταλήξω σε χαρακτήρα.

What happens in beta, stays in beta. Το full release απαιτεί νέο χαρακτήρα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Μπήκα λίγο να δω τις κλάσεις, έκλασα στα γέλια, είπα καλό 2025 και το έκλεισα να πάω για ύπνο μετά το ζεστό μου γάλα.

Έλα ρε, θα μπορούσες να δεις ένα χαλαρό 9ωρο βιντεάκι instead, δεν χρειαζόταν να μπεις καν.

 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μπήκα λίγο να δω τις κλάσεις, έκλασα στα γέλια, είπα καλό 2025 και το έκλεισα να πάω για ύπνο μετά το ζεστό μου γάλα.

Μου είχε δείξει λίγο από την Beta ο Άρης, 100+ κλάσεις και μου εξηγούσε πως θα έβαζαν κι άλλες...

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Έλα ρε, θα μπορούσες να δεις ένα χαλαρό 9ωρο βιντεάκι instead, δεν χρειαζόταν να μπεις καν.



Δεν ξέρω καν αν θα παίξω ποτέ το παιχνίδι, σίγουρα όχι άμεσα, αλλά κάθισα και είδα σχεδόν δύο ώρες, είμαι καλά γιατρέ;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,649
Έλα μωρέ δύο ωρίτσες εσύ, 180 ωρίτσες αυτός για να περάσει όλες τις κλάσεις και να κάνει το βίντεο. Ο χρόνος και η βαρύτητα είναι μεγέθη σχετικά. Πιάσε τέσσερα πιτόγυρα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,763
Γιατί κοιτάζετε κλάσεις που δε θα παίξετε ποτέ τόσες ώρες; Δε σας βλέπω σε φόρμα για διαβασμένους Ντιεντίκυθους.
Σε 40-45 λεπτά είχα δει σχεδόν τα πάντα και είχα καταλήξει τι θα φτιάξω στο Black Geyser.
(disclaimer: choices made in rtwp)
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432

Ο συγγραφέας του ανωτέρω άρθρου ισχυρίζεται ότι έριξε 30 ώρες μέχρι την στιγμή της συγγραφής, αλλά είμαι επιφυλακτικός για ότι λέει. Από την άλλη μεριά, αν ισχύουν τα όσα λέει, ίσως έχει να κάνει και με το ότι η Owlcat έπρεπε να δουλέψει με το υπάρχον module, και ότι περιορισμούς συνεπάγονται από αυτό. Πχ αν παίξεις ως κακός χαρακτήρας, μήπως θα τελείωνε υπερβολικά γρήγορα το παιχνίδι;
Έχει παίξει κανείς στο PnP το συγκεκριμένο adventure path, για να μας πει κατά πόσο είναι εφικτό ένα evil playthrough;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,763
RPG είπε, όχι Grand Strategy.

Σε άλλα νέα



Όπως αναμενόταν, βελτιωμένο από το προηγούμενο, στα περισσότερα σημεία, αλλά δεν απέφυγαν τον σκόπελο των bugs.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682

Ο συγγραφέας του ανωτέρω άρθρου ισχυρίζεται ότι έριξε 30 ώρες μέχρι την στιγμή της συγγραφής, αλλά είμαι επιφυλακτικός για ότι λέει. Από την άλλη μεριά, αν ισχύουν τα όσα λέει, ίσως έχει να κάνει και με το ότι η Owlcat έπρεπε να δουλέψει με το υπάρχον module, και ότι περιορισμούς συνεπάγονται από αυτό. Πχ αν παίξεις ως κακός χαρακτήρας, μήπως θα τελείωνε υπερβολικά γρήγορα το παιχνίδι;
Έχει παίξει κανείς στο PnP το συγκεκριμένο adventure path, για να μας πει κατά πόσο είναι εφικτό ένα evil playthrough;
Αυτό με ενδιαφέρει πολύ. Είχα ψηθεί να φτιάξω Lich.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,822
Γενικά επιτυχημένα evil camapign δεν βρίσκεις ευκολα. Για αυτό τα μνημονεύουμε όποτε συμβαίνουν (προσωπικά είναι το χαρακτηριστικό το οποίο θα θυμάμαι περισσότερο από όλα στο Tyranny).

Έχοντάς κάνει πλήρες evil playthrough στο kingmaker, οφείλω να ομολογήσω ότι αναφέρει το άρθρο ίσχυαν και εκεί. Η συντριπτική πλειοψηφία των evil επιλογών ήταν ηλίθιες του στυλ "Σκότωσέ τον!", λες και η μόνη έκδοση του evil είναι του ψυχωτικού δολοφόνου.

Γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος από τους writers της owlcat σε αυτό το σημείο. Ποιο ενδιαφέρων ήταν οι evil companions και σύμβουλοι παρά ο ίδιος σου ο χαρακτήρας.
 
Top Bottom