What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042

Playable Dhampirs confirmed.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812

Playable Dhampirs confirmed.
Δεν την γνωρίζω την φυλή, Από την περιγραφή θα είναι σαν την Jaethal φαντάζομαι.

Έφτασε τους 21Κ backers, οπότε έπιασε και το επόμενο social goal. Θα έχουμε το cameo από το kingmaker.

Εάν πρόκειται για NPC προβλέπω τον storyteller, ενώ από companions οι Tristian,Karerah ταιριάζουν πολύ με το setting
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Κάτι σαν Βαμπίρ είναι. Δεν υπήρχε στο KIngmaker, αν και ένα παλικάρι τους έβγαλε σε mod στο nexus. Αλλά δεν τους δοκίμασα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Κάτι σαν Βαμπίρ είναι. Δεν υπήρχε στο KIngmaker, αν και ένα παλικάρι τους έβγαλε σε mod στο nexus. Αλλά δεν τους δοκίμασα.

Εννοώ ότι παίζει σαν undead (immunities, negative energy etc)
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
2o reveal ενός companion:


Προσωπικά δεν τα διαβάζω πότε αυτά (όπως δεν βλέπω και trailer για ταινίες που θέλω να δω) γιατί θέλω να τα ανακαλύπτω in game

Τουλάχιστον άρχισαν να δίνουν πληροφορίες για το παιχνίδι εκτός των stretch goals επιτέλους
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μπράβο σου και χαρά στο κουράγιο σου! Προσωπικά για παιχνίδια που μ' ενδιαφέρουν πάρα πολύ, θέλω να μαθαίνω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ, ως άλλο junkie που ψάχνει την επόμενη δόση του. Εξαιρούνται βεβαίως τα story related spoilers, αυτά τα αποφεύγω επιδεικτικά.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Και κάτι για το kingmaker. Χθες τελείωσα τον Stag lord. Έχοντας ανακαλύψει όλες τις περιοχές που μου επέτρεψαν τα perception checks στον world map, κάνοντας τα πάντα στο βαθμό που μπορούσα λόγω level και κάνοντας rest συχνότατα, μου έμειναν και 47 μέρες. Συνεπώς οι 90 ημέρες που δίνει στην αρχή είναι υπερβολικά πολλές για να κάνεις τα πάντα και με την ησυχία σου.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Και κάτι για το kingmaker. Χθες τελείωσα τον Stag lord. Έχοντας ανακαλύψει όλες τις περιοχές που μου επέτρεψαν τα perception checks στον world map, κάνοντας τα πάντα στο βαθμό που μπορούσα λόγω level και κάνοντας rest συχνότατα, μου έμειναν και 47 μέρες. Συνεπώς οι 90 ημέρες που δίνει στην αρχή είναι υπερβολικά πολλές για να κάνεις τα πάντα και με την ησυχία σου.

Ο περιορισμός των ημερών είναι περισσότερο προκειμένου να περιορίσει τη άσκοπη περιπλάνηση στον χάρτη και για να τελειώνει τo story σε λογικά χρονικά πλαίσια (μην είσαι 100 χρονιά μετά ακόμα να κυνηγάς τον stag Lord πχ), παρά για να προκαλέσει άγχος στον παίκτη ότι πρέπει να κινείται γρήγορα. Θα έχεις και άλλες φορές τέτοιους χρονικους περιορισμούς που είναι επίσης άνετοι όμως.

Προσωπικά τελείωσα την ιστορία 13 μέρες πριν το deadline αλλά έφαγα σχεδόν 2 μήνες να ανεβάσω όλα τα ranks πρώτα.

Archivement spoiler
Υπάρχει κρυφό archivement εάν γίνεις βαρώνος σε λιγότερο από ένα μήνα
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Το άνοιξα το spoiler γιατί υπέθεσα ότι σχετιζόταν με κάτι που είχε πει κι gaius μερικές μέρες πριν. Θα το δοκιμάσω στο επόμενο playthrough, αν και το βλέπω δύσκολο, γιατί μ' αρέσει να πηγαίνω με το πάσο μου και να δυναμώνω πρώτα την ομάδα, πριν πάω στα bosses.
Βέβαια, ανέβηκα κι ένα lvl στον Stag Lord και απ' ότι είδα τώρα που το έβαλα ένα δεκάλεπτο, ανοίγουν κι άλλες περιοχές με τα νέα perception checks. Άρα θα χρειαστώ λίγο χρόνο ακόμα, μέχρι να στεφθώ βαρώνος.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Το άνοιξα το spoiler γιατί υπέθεσα ότι σχετιζόταν με κάτι που είχε πει κι gaius μερικές μέρες πριν. Θα το δοκιμάσω στο επόμενο playthrough, αν και το βλέπω δύσκολο, γιατί μ' αρέσει να πηγαίνω με το πάσο μου και να δυναμώνω πρώτα την ομάδα, πριν πάω στα bosses.
Βέβαια, ανέβηκα κι ένα lvl στον Stag Lord και απ' ότι είδα τώρα που το έβαλα ένα δεκάλεπτο, ανοίγουν κι άλλες περιοχές με τα νέα perception checks. Άρα θα χρειαστώ λίγο χρόνο ακόμα, μέχρι να στεφθώ βαρώνος.

Έτσι παίζω και εγώ, θέλω να νιώθω ότι έχω τον χρόνο να κάνω ότι θέλω (δηλαδή τα πάντα) 😁
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Ναι φτιάξανε χρόνοι και timelines με την enhanced. Εγώ ο κακόμοιρος πρώτο μου πρώτο μου πλέιθρου ήταν στην βανίλια έκδοση και στο δεύτερο chapter έπεσε game over, καθώς δεν μου εξήγησε καν το παιχνίδι ότι "έχεις διορία μέχρι τότε γι'αυτό, αλλιώς πούλους".
Υπάρχει η περίπτωση βέβαια να απέτυχα και το intelligence check μου.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Καλά, αυτό είναι το άλλο άκρο, το οποίο είναι πέρα για πέρα λάθος. Να έχεις time limits και να μην το γνωρίζεις καθόλου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Σε κάτι τέτοια σκηνικά μου έρχεται αναπόφευκτα στο νου η προοπτική κάποιου εναλλακτικού "hardcore mode" αντίστοιχου με αυτό του New Vegas. Αλλά αντί για να χρειάζεται να τρως, να πίνεις, να κοιμάσαι και να συντηρείς τα όπλα σου, θα πρέπει να έχεις στο νου σου και τα (λογικά, στα πλαίσια του σεναρίου) time limits. Βάζεις δίπλα και καμιά περιγραφή-τυράκι του στυλ "αυτό το mode είναι ο ΟΡΘΟΣ τρόπος για να παίξεις το game όπως το οραματίστηκαν οι δημιουργοί του", προσφέρεις και έξτρα achievements, και ο κόσμος θα ψαρώσει να το δοκιμάσει.

Διαφορετικά παίζεις "vanilla" mode στο οποίο τα limits είναι απενεργοποιημένα, και απλά σουλατσάρεις με την ησυχία σου.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δλδ το λαμόγιο η Jamandi ήθελε να μας κάνει βαρώνους μόνο και μόνο για να την πέσει αργότερα και με ασφάλεια στους Surtovas? Α αχ, κούνια που την κούναγε, αν νομίζει ότι θα γίνω υποχείριό της.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Το project έχει πέσει πολύ σε έσοδα την τελευταία βδομάδα "βάζοντας" περίπου 10k την μέρα. Λογικό βέβαια, όσοι ήταν αποφασισμένοι να γίνουν backers το έκαναν από την αρχή και εμείς που περιμένουμε, θα αποφασίσουμε τελευταίες μέρες.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Το μόνο που δεν έχω αποφασίσει είναι το tier στο οποίο θα κάνω pledge.
Για το spoiler, φωνάζει πάντως ότι θέλει και 2ο playthrough.
Όλοι με θέλουν σύμμαχό τους. Μέχρι κι ο Ioseph προσπαθεί να με εξαγοράσει. Άκυρο θα φάει κι αυτός. Τώρα πρέπει να αποφασίσω μεταξύ Lander, Shandra και Kassil. Αν και μάλλον θα προτιμήσω τη Shandra. Ο Lander μου φαίνεται βλαμένο και ο Kassil επιτηδευμένα φυτευτός. Με το καλησπέρα η Jamandi μού είπε, γεια σου, αυτός είναι ο Kassil και θα σε κατασκοπεύει αν δεν έχεις αντίρρηση.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ε όλα σχεδόν τα projects κάνουν κοιλιά στη μέση, τις τελευταίες μέρες θα έχει πάλι rush. Όχι ότι εμένα θα με χαλάσει άμα μείνει σε αυτά τα λεφτά/stretch goal, τα @@ μας κουνιότανε για ένα race ακόμα (θα το ξαναπώ, για 200k!).

Ποιο πολύ με νοιάζει το social goal. Η βασίλισσα ποθεί το κορμί μου και δεν το ξέρει ακόμα. 22k σαραβαλιασμένοι κωλόγεροι, δεν μπορούν να μαζέψουν μια χούφτα follow σε twitter και instagram ναούμ.
 
Last edited:

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μία ώρα για να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω, τα οποία δεν έχουν και πολύ σχέση με αυτά που γράφω στο spoiler λολ.
Άλλη μισή ώρα για να βρω όνομα για τη βαρωνία μου.
 
Top Bottom